Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. a co jest z FOX SD ? Znika z CP ?

 

P.S.2 mam go gwarantowany w umowie z lutego 2014 :) :) :)

W komentarzach ktoś napisał:

"W imieniu Fox International Channels (...), pragniemy poinformować, że z dniem 1 października 2015 r. nastąpi zmiana standardu nadawania (i modulacji) następujących kanałów SD (Standard Definition) z naszego portfolio: FOX SD, National Geographic SD, FOX Comedy SD, Nat Geo Wild SD, z DVB-S/QPSK na DVB-S2/8PSK, przy równoczesnym zastosowaniu standardu kodowania H.264/MPEG-4 AVC.

Zmianie ulegną również parametry FEC (Forward Error Correction) z 5/6 na 3/4. Pozostałe parametry pozostaną bez zmian"

 

Czyli wynika z tego, że Fox i NG zostają na tp. nc+

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z konsultanka w sprawie kanału Polsat Food Network i zmiany  z sd na hd.

Słuchajcie -Ona do mnie ,ze nie mogę wypowiedzieć umowy bo wszystkie kanały sd są niegwarantowane i nadawane promocyjne.

Ja na to ze nawet mnie nie spytała z którego roku mam umowę,a Ona na to ze wszystkie umowy maja zapis ze kanały SD są niegwarantowane.

Ładne szkolenie im tam w CP zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poprzez ICOK wysłałem zapytanie do CP w sprawie usunięcia kanału Polsat Food Network w wersji SD. Poprosiłem o odpowiedź na email i dodatkowo tradycyjną pocztą na papierze.

Wiadomo, że co konsultant to pisze lub mówi co innego, dlatego jak Cyfrowy Polsat odpisze mi na papierze że można rozwiązać umowę bezkarnie, to dołączę kserokopię tego listu do wysłanego wypowiedzenia.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj napisalem maila w sprawie rozwiazania umowy i otrzymalem takowa odpowiedz Kontakt[/size]Cyfrowy Polsat[/size]

Re:Okres podstawowy/wypowiedzenia umowy (02.10.2015)

Szanowny Panie 

Uprzejmie informujemy, że rozwiązanie Umowy, podpisane przez Klienta i zawierające dane umożliwiające jego identyfikację oraz przyczynę rozwiązania, należy wysłać, najlepiej listem poleconym, na adres: 
Cyfrowy Polsat S.A.
ul. Łubinowa 4A
03-878 Warszawa
Po zarejestrowaniu wypowiedzenia Umowa zostanie rozwiązana zgodnie z jej warunkami.

________________________________________ 
[dane osobowe - regulamin]
Cyfrowy Polsat S.A 
ul. Łubinowa 4a; 03-878 Warszawa 
tel.: 801 08 08 08; fax: (22) 356 66 77 
kontakt@cyfrowypolsat.pl 
www.cyfrowypolsat.pl 

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000010078 NIP 796-18-10-732 REGON 670925160 GIOŚ - E0001824WZBW kapitał zakładowy 25.581.840,64 zł w pełni wpłacony. 
 

Informujemy, że Cyfrowy Polsat wprowadził możliwość zwrotu udostępnionego sprzętu (dekodery, karty) również w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży. Lista Autoryzowanych Punktów Sprzedaży przyjmujących sprzęt dostępna na www.cyfrowypolsat.plumowy w zwiazku ze zmianami w ofercie cp i taka odpowiedz otrzymalem....

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie publikujemy danych osobowych - regulamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - wysłałem pismo zeskanowane i podpisane, dostałem odpowiedź, że musi być w formie pisemnej. Pobiegłem do APS i złozyłem za potwierdzeniem przyjęcia

Ale w lutym przy "akcji" z Discovery Life tego nie wymagali - zeskanowany mail i bez problemu go przyjeli

Edytowane przez hruszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym rozwiązał umowę z polsatem, ale ten powód z zastąpieniem SD na HD o którym właśnie dyskutujecie, jest trochę bez sensu  :-|

Wątpię żeby z tego powodu dało się rozwiązać umowę.

Programowo nic się nie zmienia, to samo co było na SD jest w HD, tylko w lepszej jakości.

Będę śledził ten temat, jak się komuś uda to nich da znać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermen jest uzasadniony i to nie za sprawą nawiedzonych abonentów CP a samego operatora. Jak ktoś przez 6 lat traktuje kanały HD jak osobny medialny byt którym handluje i uważa że kanał ze znaczkiem SD to coś zupełnie innego niż HD Ba nawet w początkowej fazie tego procesu o odrębnej "elitarnej" ramówce a później w ciągu jednej chwili zmienia front i twierdzi że podmiana kanałów z wersji SD na HD to tylko mały zabieg wynikający ze zmiany technologii to w jego postępowaniu  nie trudno dostrzec pewną niekonsekwencję w interpretacji zapisów własnej umowy. Choć faktem jest że argumentacja nas skrzywdzonych  abonentów pozbawionych wersji SD jest kiepska :(

 

PD Zapytam dlaczego przekonani jesteście że   podmiana Polsat Food Network SD => HD nie wpisuje się w definicję rebredingu ? Dlaczego wypowiedzenia akurat z tym kanałem? Wszak pozostał on na liście kanałów zachował nawet tą samą pozycję z rozdzielczością pseudo 1080p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Po co znowu dyskusja.

Znamy "nasze" ( użytkowników ) stanowisko, jedni twierdzą TAK można, drudzy NIE można, znamy też stanowisko CP, że NIE można ( dzięki koledze swojadroga ).

Wysyłajcie wypowiedzenia, LISTOWNIE, nie mailowo.

Poinformujecie "nas" po odpowiedzi z CP. Proponuję też odrazu wysyłać zapytania do UOKiK czy jakiegoś innego odpowiedniego urządu, ponieważ odpowiedź z CP jest znana, i bez odpowiednich urzędów się nie obędzie.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź w sprawie usunięcia kanału Polsat Food Network SD. W wiadomości było napisane że zmiana nadawania kanału z SD na HD, w tym wypadku PSN SD nie daje możliwości bezkarnego wypowiedzenia umowy i zmianę PSN SD na wersję HD należy traktować jako polepszenie jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wypowiedzenie, w którym dołączyłem treści maili, z których wynikała możliwość wypowiedzenia umowy po zamianie SD na HD. Zadzwoniłem wczoraj na infolinię, żeby zapytać czy pismo dotarło. Rozmawiałem z czterema osobami. Dowiedziałem się, że stanowisko CP jest takie, jak pisaliście. Jednakże nikt z tych czterech osób (dwie konsultantki, jedna z działu reklamacji i jeden facet do którego mnie przełączyli) nie był w stanie mi wytłumaczyć, dlaczego dwa tygodnie temu można było wypowiedzieć umowę (mam to na mailu) a dzisiaj nie. Napisałem maila żądając oficjalnych wyjaśnień dlaczego jest taka zmiana stanowiska. Czekam na odpowiedź, na przyjście pisma z negatywną odpowiedzią nt. mojego wypowiedzenia, załaczam wszystko i uderzam do UKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nie pasuje wam zmiana z SD na HD. Przecież każdy by chciał oglądać programy w lepszej jakości. Pewnie chodzi o to żeby rozwiązać umowe i uciec do konkurencji. Życzę powodzenia po przejściu do NC+. Ja uciekłem odwrotnie.


Puszczyk076, dnia 06 Paź 2015 - 10:56, napisał:snapback.png

za internet,telewizje i telefon zaplacisz tyle co za abonament nc+

Tylko orange tv wymaga stałego łącza o min prędkości 80 mb/s. Widziałem jak to chodzi przy 60 mb/s. Bardzo słabo. Cały czas się zacina. Orange twierdzi że nawet przy 20 jest ok ale to bzdury. W pewnym salonie Orange w trojmieście mają prędkość 20 mb/s i tv jest cały czas wyłączony bo wstydzą sie że wciskają tą usługę a to nie działa. Można jeszce podłączyć ich usługę droga satelitarną ale to inna bajka.

 

czytnik, dnia 06 Paź 2015 - 11:29, napisał:snapback.png

Większość chce tylko ugrać parę groszy na abonamencie i tyle.

Ugrać pare groszy jak najbardziej. Ale jak słyszę że w Polsacie jest tak źle że trzeba uciekać np. do NC+ to nie wiedzą chyba jaka kicha jest w platwormie do której chcą uciec. Byłem u nich od poczatki telewizji N i do tera w nc+. Wiem coś na ten temat. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o "ucieczkę", tylko raczej o brak konsekwencji operatora, o którym tutaj pisaliśmy wielokrotnie. Kanały HD (nawet duble) były traktowane i nadal są jako kolejny produkt, ale kiedy się wyłącza wersję SD i w jej miejsce włącza HD to już jest to tylko zmiana jakości nieuprawniająca do rezygnacji z umowy w związku z jej zmianą.

Inny przykład. Kanał TNT SD jest w pakiecie Familijnym HD, ale dubel w jakości HD już jest w pakiecie Film HD. Taka różnica, że już TNT SD nie jest gwarantowanym kanałem w pakiecie Familijnym HD. Po co zatem w ogóle uruchamiano odświeżone TCM w SD? Gdyby oba kanały występowały w jednym pakiecie, jeszcze można to zrozumieć, ale w dwóch różnych to już nie jest ten sam produkt. To samo dotyczy kanału Eurosport. W zależności od potrzeb operatora, raz jest to ten sam produkt, by za chwilę nie był tym samym produktem.

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojadroga, TNT na stronie CP jest nadal gwarantowane.

Tak, nie chodzi o "ucieczke" tylko wytargowanie darmowych miesięcy ( z małymi wyjątkami ).

CP traktuje HD jako "coś" dodatkowego, ale nie zgadzam się że sa niekonsekwentni. Są konsekwentni bo żaden zamieniony 1 paź kanał SD na HD, nie był oferowany w wersji HD w wyższym pakiecie. Żaden kanał HD nagle nie zmienił pakietu. Dalej HD jest czymś lepszym. Koszt emisji kanału w SD jest pewnie tańsze niż kanału w HD.

Uważam, że dopiero zmiana pakietów i oferty może doprowadzić do usunięcia wreszcie wersji SD ( zbędnych dubli )

Przykład TNT niestety pokazuje, że chyba prędko to nie nastąpi.

Dlatego nie zgadzam się, że "żonglują" produktem HD w zależności jakie mają aktualnie potrzeby. ( ich stanowisko jest niezmienne )

Edytowane przez sebek0098
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie chodzi o ucieczkę z CP do NC+. I tylko czekam na okazję aby się nadarzyła ale widzę że prędzej doczekam się końca umowy. Ja nie rozumiem czym się ludzie zachwycają w CP, ja gdy te kilka lat temu wybrałem CP ze względu niskiej ceny i wielu kanałów. Teraz jednak się przekonałem że większość tych kanałów jest nic nie warta. Np. kanały CBS które nadają wciąż 4:3 z jakością VHS i seriale z lat 80'. Nie mam nic przeciwko klasycznych filmów, bardzo lubię dlatego TCM (TNT) ale w przyzwoitej jakości i lepsze produkcje. Na NC+ jest więcej lepszych kanałów np Planete +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...