Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko CP nie ma pieniędzy za ten abo. Analogia z muchą słaba. Zwierzak bez muchy da radę żyć, CP bez abonentów nie.

 

CP bez abonentów nie da rady żyć - właśnie dlatego pozbywa się "krzykaczy" (no offence...) po cichu - żeby wygasić "pandemię", póki się zacznie na dobre. Normalna procedura każdego sprzedawcy usług. Jak dasz komuś coś za darmo, żeby się uspokoił - przyjdą po to kolejni. Jeżeli po prostu pozwolisz człowiekowi odejść - masz święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina kanałów TVN w SD wyemigrowała na koniec listy (197-199) Dobre wieści - z przeszłości praktyka taka wskazywała na usunięcie kanałów całkowicie w niedalekiej przyszłości- a to da podstawę do wypowiedzenia umowy - wszak podpisując umowę zagwarantowane mamy kanały w jakości SD a klon w HD to inny produkt handlowy mimowolnie że ramówka ta sama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W przypadku podmiany kanałów SD na odpowiedniki w jakości HD każda osoba która ma gwarantowane w umowie SD i zostaną usunięte będzie miała możliwość wypowiedzenie umowy bez ponoszenia konsekwencji zgodnie z regulaminem, tak jak to miało miejsce w przypadku HBO itp. W przypadku Animal Planet była to inna sytuacja gdyż ten kanał został zastąpiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy HBO był gwarantowany jedynie w jakości SD, czy też zarówno w jakości SD i jednocześnie HD? Wtedy wycofanie z oferty kanału w SD faktycznie było niezgodne z regulaminem (inaczej... dawało prawo do wypowiedzenia umowy z winy operatora - były dwa kanały np. HBO - tj. HBO oraz HBO HD, po wycofaniu jednego z nich wersja SD nie była niczym zastępowana). Jeżeli natomiast kanał jest gwarantowany w jakości SD i jest wymieniany na ten sam kanał nadawany w jakości HD - nie widzę w regulaminie zapisu, który dawałby możliwość wypowiedzenia umowy - ponieważ jest to zamiana z korzyścią dla klienta (poprawienie jakości obrazu, brak jakichkolwiek zmian nadawcy, ramówki itp. itd.) a wycofanie kanału w SD bardzo łatwo jest wytłumaczyć względami technicznymi (np. zaprzestanie nadawania kanału przez nadawcę itp. - gdyby coś takiego miało miejsce).

 

Nie przeczę - fajnie jest wypowiedzieć umowę, jeżeli faktycznie coś jest usuwane itp., ale wymuszanie wypowiedzenia, bo operator zrobił abonentowi dobrze i poprawił mu jakość obrazu... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieram się na faktach, jeżeli kanał jest gwarantowany w umowie (dotyczy to starszych umów) wówczas Abonent ma prawo wypowiedzieć umowę, pomimo tego że kanał został zastąpiony kanałem o wyższej jakości, nie mniej jednak nie zmienia to faktu że kanał który był nadawany w SD został usunięty a skoro był gwarantowany daje to możliwość wypowiedzenie umowy bez ponoszenia kary ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego. Dodam że programy zastępowane za SD przy nowych umowach nie muszą być gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irek6311 z całym szacunkiem ale pleciesz głupoty. Co mnie interesuje fakt, że operator gwarantuje mi możliwość oglądania danych kanałów w wersji SD i HD. Skoro podpisywałem umowę i wykazie kanałów gwarantowanych mam wymienione te kanały również w wersji SD to operator musi uznać moje wypowiedzenie umowy w przypadku wyłączenia kanałów w wersji SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby ,które miały w "dawnych" umowach w PWU zagwarantowane HBO SD i HBO HD - po usunięciu wersji SD mogły wypowiedzieć umowy bez kary. Sam renegocjowałem trzy takie umowy i nie było żadnego problemu. Oczywiście w kolejnych umowach HBO SD już nie było gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irek6311 z całym szacunkiem ale pleciesz głupoty. Co mnie interesuje fakt, że operator gwarantuje mi możliwość oglądania danych kanałów w wersji SD i HD. Skoro podpisywałem umowę i wykazie kanałów gwarantowanych mam wymienione te kanały również w wersji SD to operator musi uznać moje wypowiedzenie umowy w przypadku wyłączenia kanałów w wersji SD.

 

Zgadzam się w 100% i każdy Abonent który czyta Regulamin oraz PWU ma tego świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irek6311 z całym szacunkiem ale pleciesz głupoty. Co mnie interesuje fakt, że operator gwarantuje mi możliwość oglądania danych kanałów w wersji SD i HD. Skoro podpisywałem umowę i wykazie kanałów gwarantowanych mam wymienione te kanały również w wersji SD to operator musi uznać moje wypowiedzenie umowy w przypadku wyłączenia kanałów w wersji SD.

 

Ale jeśli miałeś gwarantowany tylko kanał w SD to po podmienieniu kanału SD na HD nie będziesz miał możliwości bezkarnego wypowiedzenia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kanał SD zmieni się na HD i masz możliwość jego oglądania to zerwanie umowy będzie skutkować karą, tylko wyłączenie kanału możesz potraktować jak niezgodność z umową i ją zerwać bez ponoszenia kosztów.

trudno mówić o "zamianie" SD w HD skoro CP każdy kanał traktuje jako sobny podmiot, mało tego na kazdy z kanałów jest osobna koncensja KRRiTV :D

Tak więc fakt że ramówka jest taka sama nie zmienia faktu że zgodnie z obowiązującymi przepisami TVN w SD i TVN w HD to 2 odrębne produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irek6311 z całym szacunkiem ale pleciesz głupoty. Co mnie interesuje fakt, że operator gwarantuje mi możliwość oglądania danych kanałów w wersji SD i HD. Skoro podpisywałem umowę i wykazie kanałów gwarantowanych mam wymienione te kanały również w wersji SD to operator musi uznać moje wypowiedzenie umowy w przypadku wyłączenia kanałów w wersji SD.

 

Ale jeśli miałeś gwarantowany tylko kanał w SD to po podmienieniu kanału SD na HD nie będziesz miał możliwości bezkarnego wypowiedzenia umowy.

Jeśli miałeś kanał gwarantowany w PWU - to jak najbardziej można wypowiedzieć bez konsekwencji...

Ciekawe jak długo jeszcze będą posty typu jak powyżej :?::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Kto i kiedy z CP powiedział, że następuje podmiana kanałów SD na HD? Czy nastąpiła faktyczna podmiana (nie mówię o pozycji na liście kanałów) kanałów TVN24, TVN Turbo i TVN Style w ofercie CP? Od 24 czerwca 2014r. m.in. wspomniane kanały TVN-u przestały być gwarantowane w pakietach. W związku z tym osoby, które zawarły umowę do 23 czerwca 2014r. mają kanały TVN24, TVN Turbo i TVN Style w wersjach SD gwarantowane i po wyłączeniu ich z oferty CP osoby te będą mogły bezkarnie wysłać pismo o braku zgody na zmianę warunków umowy przez CP. Tylko te osoby. Pozostałe osoby swoje gratisy już odebrały i na kolejne muszą poczekać na inną okazję lub koniec okresu podstawowego swojej umowy.

Jest to analogiczna sytuacja jaka miała miejsce na przykład z HBO, Cinemax i Sundance w wersjach SD. Nawet "myk" przesunięcia wersji w/w kanałów na odległe pozycje jest taki sam, aby jak najmniej osób zauważyło komunikat o prawie do rezygnacji bez konsekwencji i samo wyłączenie odpowiedników kanałów w wersji SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga, to nie jest taki sam myk, jak z Cinemax czy HBO - tam miałeś gwarantowane 4 cinamaxy i 6 HBO. Oba w HD i SD. Wycofanie wersji SD powodowało zmniejszenie ilości kanałów z PWU.

Anyway, pewnie jak usuną kanały SD, to wszystkie na raz, więc i tak będzie okazja na wypowiedzenie umowy (oczywiście dla tych którzy podpisali ją przed 23 czerwca 2014, jak wspomniałeś).

Ok, EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Kto i kiedy z CP powiedział, że następuje podmiana kanałów SD na HD? Czy nastąpiła faktyczna podmiana (nie mówię o pozycji na liście kanałów) kanałów TVN24, TVN Turbo i TVN Style w ofercie CP? Od 24 czerwca 2014r. m.in. wspomniane kanały TVN-u przestały być gwarantowane w pakietach. W związku z tym osoby, które zawarły umowę do 23 czerwca 2014r. mają kanały TVN24, TVN Turbo i TVN Style w wersjach SD gwarantowane i po wyłączeniu ich z oferty CP osoby te będą mogły bezkarnie wysłać pismo o braku zgody na zmianę warunków umowy przez CP. Tylko te osoby. Pozostałe osoby swoje gratisy już odebrały i na kolejne muszą poczekać na inną okazję lub koniec okresu podstawowego swojej umowy.

Jest to analogiczna sytuacja jaka miała miejsce na przykład z HBO, Cinemax i Sundance w wersjach SD. Nawet "myk" przesunięcia wersji w/w kanałów na odległe pozycje jest taki sam, aby jak najmniej osób zauważyło komunikat o prawie do rezygnacji bez konsekwencji i samo wyłączenie odpowiedników kanałów w wersji SD.

 

 

Akurat z tą datą to jest nieprawda - formalnie to jeszcze kanały TVN24, Style i Turbo w SD nie przestały być niegwarantowane (najpewniej od dzisiaj to nastapi, kiedy formalnie wersje HD są gwarantowane) lub nastąpiło od 1 maja 2015 kiedy weszły wersje HD (choć jeszcze niegwarantowane). Wcześniej kanały były cały czas gwarantowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja po zauważonym przez @rotalplus moim błędzie i wrzuceniu wszystkich kanałów TVN w wersji SD do worka kanałów niegwarantowanych od 24 czerwca 2014r.

 

Stwierdzenie "myk" odnosi się do zmiany pozycji kanałów TVN-u SD na odległą pozycję na liście kanałów.

Dla osób, które podpisały umowy przed 4 maja 2015r. po wyłączeniu wersji SD kanałów TVN24, TVN Turbo i TVN Style liczba kanałów gwarantowanych i dostępnych będzie różna, mimo dostępu do wersji HD tych kanałów. Dlatego będą te osoby mogły wypowiadać umowy bez ponoszenia kary. Analogia do akcji z HBO, Cinemax i Sundance jak najbardziej występuje. Różnica jest tylko taka, że w tamtym wypadku był okres kiedy wersja SD i HD była gwarantowana jednocześnie, a tutaj gwarantowane mają abonenci z umowami do 3 maja 2015 wersje SD i od 1 maja tego roku równocześnie umożliwiony odbiór wersji HD.

 

Poprawiłem błędne daty, aby potomnych nie wprowadzać w błąd i nie rodzić kolejnej plotki. ;-) Mam nadzieję, że wszystko teraz jest jasne i kolejnych rozważań o zamianie kanałów SD na HD nie będzie w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...