Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hruszcz co możesz zrobić?

1. Zapłacić karę umowną i darowiać sobie CP - tak jak Oni to interpretują

2. Błagać ich o polubowne załatwienie sprawy i dalej być ich więźniem = abonentem

3. Oddać sprawę do UOKIK i czekać co nastąpi

 

Przekonany jestem że masz rację w powyższej sprawie ale skoro rzecznik CP coś oświadcza to moloch solorza łamać się przed abonentem nie będzie.... no i bonusowe miesiące nie są warte nerwów. Chyba że walczysz dla idei - w takim przypadku rozumiem twoją determinację :D Wszak przypadek ten to precedens a rebreding TVN Meteo to kolejny przykład jak można obiecać lizaka w umowie, niewywiązać się z tego co CP obiecał, a później stwierdzić że zamiast lizaka dajemy abonentowi lizaka w formie gumy kulki i udajemy że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A platformy maja z tymi nadawcami rowniez podpisane umowy, i mogliby sobie zastrzec pewne zmiany, to zmiana ich warunkow umowy, placcie nam kare umowna, takie nasze zabezpieczenie przed odplywem abonentow, w razie niezadowolenia takich abonentow, ze zmian dokonanych przez was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie działa tak samo, bo odpływ abonentów może być bezpowrotny i nie da się oszacować ilu może odejść i jakie mogą być straty dlatego tak to nie działa.

Dla operatora, nawet lepiej, bo moze stwierdzic ze potencjalnie kazdy moze zerwac umowe, a zerwie jakis 1% A suma umowna kary, oszacowana mogla by byc np. na kilka do kilkunastu % z bazy abonentow takiej platformy. W tym wypadku to nadawca by ucierpial, a na pewno zastanowil by sie przed dokonywaniem jakichkolwiek zmian, czy im sie to oplaci.

Operator podpisujac umowe, ma w niej zawarte jaki profil/charakter ma dany kanal, zmiana calkiem na inny profil/charakter, to wlasnie moglo by skutkowac zerwaniem umowy z poniesieniem kar umownych, i nie jest to zwykle "odswiezenie" kiedy zmienia sie calkowicie kanal. Wiekszosc przypadkow to potwierdza. Tak na prawde to moze jeden kanal na 10, moglby powiedziec ze sie "odswiezyl" zrebrandingowal, reszta to calkowita zmiana, poprzez zmiane profilu/charakteru stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom OK...... cała batalia o FOX Comedy kurz opadł, 20 str zapisanych a tak konkretnie już po czasie ilu śmiałków znalazło się którzy coś ugrali?

W całym wątku wyczytałem że 2 osoby coś utargowały z czego jednej niewiele zostało do końca umowy ..... to chyba niewiele jak na takie poruszenie na forum w lutym :censored:

No i gdzie są userzy którzy wysłali wypowiedzenie a CP postraszył ich karą umowną? może opiszecie ciąg dalszy batalii? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jedną z osób, która toczyła batalię z CP w kwestii Fox Comedy. Byłem w 4 miesiącu darmowym umowy. Po dwóch odpowiedziach odmownych, dopiero po interwencji UKE, CP przychylił się do wniosku o rozwiązanie umowy bez kary. Z dniem dzisiejszym zakończyłem współpracę z CP w kwestii dostępu do TV. Od momentu, w którym CP uznał wypowiedzenie do dnia zakończenia umowy (dzisiaj) ani jednego telefonu z propozycją aneksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery Life w lutym dostało licencję Ofcom-u na nadawanie.

http://licensing.ofcom.org.uk/tv-broadc ... tes/022015

Właściwie to straciło i dostało. Ktoś inny miał starą a ktoś inny dostał nową. Zapytaj UKE czy jeśli to tylko zmiana nazwy to czy nie powinna być zmieniona koncesja Animal Planet na Discovery Life a nie uzyskiwana nowa? Jeśli Discovery wystąpiło o nową koncesję a nie zmianę starej to chyba jest to nowy kanał a nie stary kanał pod nową nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie kontaktuje się UKE z CP. Ja rozmawiałem z Panią z UKE na temat interwencji, a po dwóch dniach już miałem telefon z CP, że kontaktował się z nimi UKE. Więc działają bardzo szybko. Cyfrowy Polsat ma 7 dni na oficjalną odpowiedź do UKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...