Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma znaczenia, czy kanał jest wycofywany u jednego operatora, czy kończy nadawanie. W takim wypadku zawsze jest możliwość wypowiedzenia umowy bez konsekwencji.

Przypadek TVN Meteo jest jednak jeszce inny. Nadawca zmienia nazwe i zawartość kanału, czyli rebranding i w tym wypadku nie będzie możliwości wypowiedzenia umowy. Zaraz niektórzy napiszą, że to nie prawda, ale to tylko im się tak wydaje.

Ciekawa teoria.Czyli hipotetycznie jeśli dokonałby się rebranding powiedzmy Polsat Sport w Polsat Film i co oczywiste uległaby zmianie zawartość kanału nie byłoby możliwości rozwiązania umowy :?:  Chyba jednak jesteś w błędzie.Kanał TVN Meteo kończy nadawanie a w jego miejsce powstaje nowy kanał o odmiennej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie można było z tego powodu wypowiedzieć umowy. @Pawop, szkoda czasu, aby strzępić sobie język, nie przetłumaczysz. Widać niektórzy wolą zaklinać rzeczywistość. Piszę im się, jak wygląda sytuacja, a oni nie przyjmują tego do wiadomości. To tak jak kopać się z koniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sobie na to pozwalamy.

Rebranding takie popularne słowo ostatnio.

 

Zrobi się rebranding i wymieni zawartosc Canal+ Sport, Polsat Sport, Eleven Sport na kanały nadające opery mydlane z Paragwaju i sport z wysp Togo.

 

Platformy - operatorzy sat zawsze znajdą rozwiązanie a klient musi dochodzic swoich praw przez UOKiK, Rzecznika Konsumenta.

Ot pluje się człowiekowi w twarz a mowi że to deszcz pada.

Tak było własnie z zamianą Animal Planet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 Piszesz że nadawcę określił w przypadku zamiany kanału Animal Planet na Discovery Life pojęciem rebrandingu. Więc ja zapytam przewrotnie a jak nazywa tą zamianę nadawca kanału TVN Meteo Active? Skoro w umowie z Cyfrowym Polsatem mam w wykazie kanałów gwarantowanych ujęty kanał TVN Meteo Active a już w wykazie kanałów gwarantowanych w umowie z nc+ jest mowa że kanał ten jest nadawany promocyjnie. Przez co likwidacja tego kanału nie stanowi zmiany warunków umowy a co za tym idzie, nie mogę rozwiązać tej umowy bez konsekwencji nie uiszczenia kary za przedwczesne rozwiązanie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne stanowisko Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji brzmi:

"Wyłączenie kanału telewizyjnego z oferty danego operatora, bez względu na przyczyny (np. zakończenie nadawania kanału, nieprzedłużenie umowy nadawcy z operatorem), powoduje niekorzystanie zmiany w warunkach oferty z której korzysta klient. To z kolei oznacza, że konsument bez konsekwencji (kary) może rozwiązać umowę z operatorem, jeśli korzysta z pakietu w którym znajduje się wycofywany kanał. Dodatkowo operator ma obowiązek poinformowania z wyprzedzeniem swoich klientów o planowanym wyłączeniu kanału.”

W opinii UOKiK, pakiet programów telewizyjnych oferowany przez danego operatora stanowi jeden z podstawowych czynników branych przez konsumenta pod uwagę przy wyborze danej oferty. Z tego względu wycofanie przez operatora określonego programu telewizyjnego z oferty programowej w trakcie trwania umowy może być niekiedy równoznaczne z ustaniem dla konsumenta celu, dla którego zawarł umowę. W związku z tym, określony zestaw programów telewizyjnych stanowi jedno z zasadniczych postanowień umowy o świadczenie usług telewizji kablowej. Podobne stanowisko zajął Sąd Antymonopolowy (obecnie: Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) w wyroku z dnia 6 grudnia 2000 r. (sygn. XVII Ama 101/99). Oferowany zestaw programów stanowi jedno z podstawowych dla konsumenta kryteriów wyboru kontrahenta. Dokonywane w tym zakresie zmiany należy traktować jako istotną zmianę zakresu świadczenia i w związku z tym musi być zaakceptowana przez drugą stronę umowy. Operator powinien zatem na piśmie zawiadamiać każdorazowo abonenta o zmianie oferty programowej z wyprzedzeniem, umożliwiającym odstąpienie od umowy i znalezienie innego operatora. 22 maja 2003 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał analogiczny w brzmieniu wyrok, w którym uznał za niedozwolone postanowienie umowne zapis, uniemożliwiający abonentowi rozwiązanie umowy z uwagi na zmianę oferty programowej przez operatora telewizji cyfrowej i zakazał jego stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się rożni jedno od drugiego ?Nadaje na podstawie koncesji która określa zawartość kanału.Kanał TVN Meteo przestaje istnieć.W jego miejscu pojawia się inny kanał.Dzisiaj zakończenie nadawania przez jedną stację i rozpoczęcie nadawania w tym samym miejscu innej nazywamy rebrandingiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czyli "promocją" związaną z wypowiedzeniem umowy mogą być objęte osoby które swoją umowę podpisały przed 6.07.2016r. i mają w pakiecie obowiązkowym CBS Drama.  Większość oczywiście  z surferów darmowych miesięcy się nie łapie bo obowiązują ich młodsze umowy z czasu wycofania Flightklub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim pakiecie był cbs drama i do kiedy gwarantowany? Ktoś wie?

 

Bo obsługuje starszego pacjenta który uszczęśliwiał swoją rodzinę rozdając dekodery i tym samym popadając w długi :)

W sierpniu polecialy dwie umowy ze względu na fightklub, został jeszcze familijny max hd z grudnia 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odważna teza niepoparta argumentami.... nie przysługuje i już :P Jeśli ktoś  posiada w PWU ten kanał i ma "umowę z długą brodą" to oczywiście umowę rozwiąże - zgodnie z wcześniejszymi kazusami jakie mają miejsce co kilka - kilkanaście miesięcy. Nie może tu być mowy o rebredingu bo nie ma zamiennika. A oficjalny komunikat rzecznika CP oraz info w icok pojawi się wraz z zaprzestaniem emisji kanału, a nie wraz z informacją o planowanym wyłączeniu tak zacnego produktu przez jego producenta. :)

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedłużałem w sierpniu umowę /aneks/ i nie mam już w niej gwarantowanego CBS Drama, natomiast jak zawierałem umowę w kwietniu to ten kanał był na liście gwarantowanych. Każdy musi sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moją umowę przedłużałem ostatnio pod koniec października br. i w wykazie kanałów gwarantowanych również nie mam już kanału CBS Drama. Tak więc, w moim przypadku nie będzie możliwości wypowiedzenia umowy z powodu usunięcia tego kanału bez obowiązku zapłacenia kary umownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedłużałem w sierpniu umowę /aneks/ i nie mam już w niej gwarantowanego CBS Drama, natomiast jak zawierałem umowę w kwietniu to ten kanał był na liście gwarantowanych. Każdy musi sobie sprawdzić.

 

W jakim pakiecie był? Familijny/Max, czy Film HD?

Zrobiłem zgłoszenie, aby wysłali mi PWU z końcówki 2015, ale obawiam się, że mogę na nie trochę poczekać. :)

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...