Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W UPC nie ma czegoś takiego jak kanał gwarantowany. Jest tzw. dostęp do określonej liczby kanałów w danej kategorii programów.

 

Filmy i seriale minimalna liczba 10, a w tej kategorii jest 24.

Więc mogą wycofać nawet 14 stacji i abonent nie może nic zrobić bo ilość minimalna będzie zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co chwalić takich zachowań, bo to czyste wyrachowanie nadawcy dążące do zabrania wszelkich praw zwykłemu człowiekowi !
Kto pozwala w ogóle uprawiać taką samowolkę z brakiem szacunku dla klienta ? Żyjemy ponoć w kraju cywilizowanym, jednak w UPC tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak UPC się zabezpieczyło w regulaminie przed ewentualnym rozwiązaniem umów:

 

Regulamin świadczenia usług przez UPC Polska:

 

Rozdział VI Usługi Telewizji Kablowej

 

Punkt 2.

Dostawca usług zobowiązuje się dostarczać Abonentowi Programy w liczbie nie mniejszej niż Minimalna Liczba Programów w danej Kategorii Programów objętej Umową Abonencką, posiadające cechy wskazane w opisie danej Kategorii Programów.

Rodzaj oraz liczba Programów dostarczanych Abonentowi w ramach poszczególnych Kategorii Programów określana jest przez Dostawców usług.

 

Punkt 3.

Dostawca usług nie jest zobowiązany dostarczać Abonentowi Programów w ramach Kategorii Programów objętych Umową Abonencką w liczbie większej niż Minimalna Liczba Programów.

 

 

Oznacza to że zamiast 165 programów UPC może pozostawić 79, a abonent i tak nie będzie mógł zrezygnować z usługi przez końcem umowy. Czyli 86 kanałów mogą wyłączyć oczywiście zachowując minimalną ilość kanałów w każdej kategorii, i abonent dalej będzie płacić tyle samo aż do końca zobowiązania w umowie.

Ciekawe czy te zapis w punkcie 3 nie narusza praw konsumenta.

Decyzja UOKiK dotyczy tylko punktu 2.

 

Edytowane przez wizjaplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja o tym wiedziałem. bo od razu mu się to rzuciło w oczy. Bo jest do umowy podpięty ów wykaz programów.

 

Przy takich zapisach łatwiej nadawcą wycofywać kanały z polskiego rynku.

AMC nie naraziło się UPC jeśli chodzi o współpracę, i mogło wycofać kanał w oferty.

UPC nic na tym nie traci.

A niestety AMC HD jest droższy niż wycofywany CBS Action, stąd nie ma się co spodziewać takiej podmiany.

 

PS: Czasem UPC lubi zaskakiwać.

Edytowane przez wizjaplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TOMI2 napisał:

Nie ma co chwalić takich zachowań, bo to czyste wyrachowanie nadawcy dążące do zabrania wszelkich praw zwykłemu człowiekowi !
Kto pozwala w ogóle uprawiać taką samowolkę z brakiem szacunku dla klienta ? Żyjemy ponoć w kraju cywilizowanym, jednak w UPC tego nie widać.

Dlatego omijać szerokim łukiem takiego operatora.Ani dobrej oferty ani ceny atrakcyjnej o sprzęcie wydawanym do odbioru nie wspomnę.Ale są tacy co im pasuje i przedłużaja umowy.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 03:23, Poland napisał:

Kanał 199 został usunięty z listy kanałów - test pewnie poleciał w inne miejsce.

Ponóć gdzieś na transporderze CP czy PC+ nadal jest ten test, tylko jest on niewidoczny dla operatorów (chyba, iż samemu się go wyszuka). Ciekawe, co tam będzie??? Czyżby Timless Drama Channel, który z tego co wiem ma wystartować w połowie stycznia??? Albo może Junior Music któraś z platform doda do oferty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Miałem ostatnio poszukać jakiś film na wieczór w poniedziałek i znalazłem film na CBS Europa o 21.00 pt. "Łańcuszek szczęścia". W międzyczasie obejrzałem końcówkę poprzedniego filmu. Wcześniejszy tytuł był z lektorem, potem były zapowiedzi i...zaczął się podany przeze mnie wcześniej tytuł i ku zaskoczeniu po angielsku bez polskich napisów! Nie mogłem tego zmienić, zrezygnowałem i przełączyłem na coś innego. Rozumiem FilmBox Arthouse i niektóre filmy z Cinemax z polskimi napisami, ale żeby puścić film z oryginalnym audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...