Skocz do zawartości

Filmy - jakie warto obejrzeć?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

,,Wymyk", reż. Grzegorz Zgliński, rok prod.: 2011.

Wymyk-film-zdj%C4%99cia-150x150.jpg

Najmocniejszy polski film tego roku! Niezwykła rola Roberta Więckiewicza, która łamie stereotyp bohatera męskiego kina.

 

Twoje życie może zmienić się w ułamku sekundy.

 

Alfred (Robert Więckiewicz) żyje na krawędzi, uwielbia prędkość i adrenalinę, ale to jego młodszy brat jest odważny w prowadzeniu wspólnej firmy. Kobieta, interesy, uwaga rodziców – wszystko ich dzieli. Zazdrość Alfreda przeradza się w otwarty konflikt.

 

Tego dnia Alfred zrobi coś, co zmieni jego życie na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje.

A polski aktor, proszę pana... To jest pustka... Pustka proszę, pana... Nic! Absolutnie nic. Załóżmy, proszę pana. Że jak polski aktor, proszę pana... Gra, nie?

Widziałem taką scenę kiedyś... Na przykład, no ja wiem? Na przykład zapala papierosa, nie? Proszę pana, zapala papierosa... I proszę pana patrzy tak: w prawo... Potem patrzy w lewo... Prosto... I nic... Dłużyzna proszę pana... To jest dłu... po prostu dłu... dłużyzna, proszę pana. Dłużyzna..

Proszę pana, siedzę sobie, proszę pana, w kinie... Pan rozumie... I tak patrzę sobie... siedzę se w kinie proszę pana... Normalnie... Patrzę, patrzę na to... No i aż mi się chce wyjść z... kina, proszę pana... I wychodzę...

Tak po prostu przypomniałem sobie "Rejs" - polski film fabularny z 1970 roku w reżyserii Marka Piwowskiego. I cały czas aktualny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy aż tak warto, ale jak na stację FTA całkiem odważny, pomimo bardziej softowej wersji:

 

"Die sexuellen Geheimnisse einer Familie" (DE)

"Sexual Chronicles of a French Family" (F)

z 2012 roku

 

3Sat (DE, Astra, HD i SD) wtorek, 07.01.2014 godz. 22:25

 

Francuzi nakręcili 2 wersje. Jedną dla kin i TV FTA, druga dla Pay TV i DVD/BR "explicit" jest o ok 6 minut dłuższa.

W ramach ciekawostki: francuska wersja "od 12-tu" odpowiada tej emitowanej 7-go stycznia na 3Sat wersji niemieckiej "od 16-tu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam film "Podaj dalej".. pamiętam, że w dniu śmierci papieża przerwali nadawanie filmu gdy Papież Jan Paweł II zmarł..

 

świetna obsada! święty wątek... ale smutny film :(

Podczas żałoby po tragedii Smoleńskiej w 2010 także wyemitowano ten dramat - bez reklam w TVN.

 

A tak pamiętam, że leciał... tylko czemu tak smutny film musi lecieć gdy szykuje się żałoba narodowa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam film "Podaj dalej".. pamiętam, że w dniu śmierci papieża przerwali nadawanie filmu gdy Papież Jan Paweł II zmarł..

 

świetna obsada! święty wątek... ale smutny film :(

Podczas żałoby po tragedii Smoleńskiej w 2010 także wyemitowano ten dramat - bez reklam w TVN.

 

A tak pamiętam, że leciał... tylko czemu tak smutny film musi lecieć gdy szykuje się żałoba narodowa :(

W żałobę w telewizji zawsze królują dramaty i filmy obyczajowe. Ja pierwszy raz ,,Podaj dalej" oglądałem w 2004 w TVN, na szczęście nie była to żałoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...