Skocz do zawartości

wPolsce24


KENZO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, swordfish napisał(a):

Nawet śladu nie ma po dawnym logo. Rebranding, ale zawartość i tematyka kanału ta sama. 
 

Czy w takim razie mogę wypowiedzieć umowę z operatorem, bo nie ma wPolsce.pl ;-) ?

Jeszcze rano widziałem wejście reporterki z starą kostką

Zrzut-ekranu-20240902-174926.png

7 godzin temu, michael112 napisał(a):

Przełączenia z wPolscePL na wPolsce24 za bardzo nie było. Około 2 nad ranem zniknęło stare logo i zegar, z pozostawionymi starymi belkami. Co ciekawe, w tamtym programie jako gość programu o depresji występował... Jarosław Kret - to dowodzi że środowisko nie zamyka się zupełnie na "drugą stronę" (btw. Kret przyznał się nie tylko do depresji, ale i do nerwicy lękowej). O godzinie 6:00 wyemitowano mszę, także bez loga (czy raczej z logiem Jasnej Góry). Najśmieszniejsze: po mszy blok reklamowy zaczął się jeszcze jinglem wPolscePL, a zakończył już jinglem wPolsce24 z Adamczykiem, po którym rozpoczął się poranek.

Dokładniej to tak ten start wyglądał

 

6 godzin temu, Mtv napisał(a):

Według mnie studio oraz oprawa graficzna wPolsce24 jest zdecydowanie lepsza niż w konkurencyjnej Republice, jednak realizacja programów na żywo jest bardzo słaba.

Tylko zauważ, że republika buduje nową siedzibę w nowym biurowcu, więc ocena wyglądy jednej i drugiej stacji powinna nastąpić po przeniesieniu się Republiki do nowej siedziby

Swoją drogą ciekawi mnie, czy te nowe studio wPolsce24 jest w miejscu tego starego (z greenscreen'em), czy nie, bo sam kształt studia i te okna są dosyć podobne

3 godziny temu, maciej9523 napisał(a):

Zobaczymy czy Wiadomości będą miały jakieś specjalne studio, bo na moje oko tak powinno być

Z wpadek ekranowych i przebitek z budowy studia wynika, że Wiadomości też będą z tego studia

Zrzut-ekranu-20240902-183157-1.png

A tu wpadka, gdzie pokazali, jak będzie wyglądał baner (lewa strona paska) Wiadomości

Zrzut-ekranu-20240902-174457.png

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

No i co tam koleżanki i koledzy? Wszędzie u operatorów w epg logo wPolsce.pl a na ekranie wPolsce24. Można po prostu podmienić logo i zrobić ze starego kanału nowy kanał bez żadnych aneksów? Można 😜

Z tego co pamiętam, to Edusat odstawiał podobny numer, bo nadawał trzy kanały w jednym, ale tylko po to, by utrzymać wszystkie 3 koncesje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, paskud napisał(a):

Zauważyłem jeszcze jeden "bajer" - zmienne tło pod zegarem.

Sama stacja nie trąca amatorszczyzną, jak wpolsce.pl

Tak, też to zauwarzyłem

z tego co widziałem to ta stacja ma:

  • granatowy pasek (zapewne do Wiadomości)
  • brązowo-biały
  • blado-żółto-zielony (wg mnie powinien być do programu porankowego i fleszy, ale dziś był widoczny przez większość czasu na antenie)
  • jaskrawozielono-granatowy (do programy Bez Spiny)
  • czerwono-szary (do programu Bez cenzury)

No i pewnie jeszcze parę jest, ale jeszcze ich nie wyemitowali - podejrzewam, że np. Polityka na deser będzie miała osobny [asek

40 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

Swoją drogą ciekawi mnie, czy te nowe studio wPolsce24 jest w miejscu tego starego (z greenscreen'em), czy nie, bo sam kształt studia i te okna są dosyć podobne

No i odpowiadam sam sobie  - w jednej z rozmów powiedzieli, że to studio miało gruntowny remont, więc dobrze mi się wydawało, że to to samo studio/miejsce.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię. Sprawdzaj posty, zanim je wyślesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, paskud napisał(a):

Jest odczuwalny przechył w prawo, ale nie tak jak u szaleńców z Dzielnej

I o to moim zdaniem chodziło. Kanał ma być dla odbiorcy konserwatywnego , centroprawicowego ale bez brutalnej publicystki i dozwoloną krytyką na PIS. Liczę że program Marka Jakubiaka czyli "Nocne Polaków Rozmowy" trafi  do ramówki wPolsce 24, którą nazwał "naszą telewizję".

To Jakubiak, Ziemkiewicz i Kowalski zapewniają pluralizm Republiki.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, paskud napisał(a):

Dziś spędzam dzień z tym kanałem. Jest odczuwalny przechył w prawo, ale nie tak jak u szaleńców z Dzielnej. Starają się być dość obiektywni.

 

Oprawa jest fajna i miła dla oka. Szkoda, że muszą się kisić w malutkim studio.

Wybacz, ale oglądam teraz "bez cenzury" i jak to jest tylko "odczuwalny" przechył to zupełnie się nie zgodzę. Dla mnie to jest ekstremalny przechył i niczym ten program nie różni się od fikołków na Republice. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, słuchacz napisał(a):

Czy w ramówce pojawi się Polityka na deser?

Na pewno będzie - skoro dawali zapowiedzi, to będzie

 

Dziwne jest to, że od startu wPolsce24 nie ma żadnego materiału na ich kanale na YT.

Może są zajęci dopracowywaniem aspektów technicznych kanału.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

I o to moim zdaniem chodziło. Kanał ma być dla odbiorcy konserwatywnego , centroprawicowego.

Na centroprawicowe to by musieli mocno popracować otworzyć się na cześć obecnej koalicji jak Trzecia droga. Od dawna powtarzam że PiS z Prawicy nic nie ma to lewica socjalistyczna jest a TV Republika to TV Socjalistyczna a nie konserwatywna nacisk na jednego wodza i klękanie przed nim i atak na wszystkich dookoła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej jest całkowita amatorka. Teraz są Wiadomości.

 

Logotyp znika co jakiś czas. Grafiki ekranowe też znikają.

Absolutnie fatalny dźwięk. Brzmi jak z laptopowego mikrofonu. Ale to niemożliwe, na obrazie są lepsze mikrofony. Widocznie korekcja całkowicie leży, jest ustawiona niepoprawnie.

Jeśli chodzi o parametry wideo, to jest całkowity chaos. Nie wiem skąd mają kamerzystów i montażystów. Wszystko pomieszane: 25, 30, 50 fps. Źle ustawione w sprzęcie. Studio w 50, jeden reportaż w 50. Inny w 25, to też ujdzie. Ale jeszcze inny w 30, co powoduje mocne szarpanie obrazu.

 

Od strony technicznej do poprawy jest... po prostu wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwsze wydanie nowego dziennika i mam wrażenie, jakby czegoś w nim brakowało, nie było choćby wzmianki o tym, że rozpoczął się nowy rok szkolny (taki, można powiedzieć, temat dyżurny, który zazwyczaj w programach informacyjnych jest sygnalizowany), nie powiedziano też choćby o wynikach wyborów w landach niemieckich. Z zagranicy był tylko temat kampanii wyborczej w USA, rzetelnie zrobiony choć niezbyt rozbudowany w nowe informacje. Ogólnie miałem wrażenie, jakby było za mało takiego informacyjnego podsumowania tego, co dzień przyniósł, a skupiono się na kilku tematach, o których mówi się od paru dni, jak decyzja PKW (tutaj na przykład dzisiaj nie mieliśmy nowych wieści).
Wydaje mi się też, że Adamczyk jakby lekko się denerwował, bo mu nieco nienaturalnie wychodziły przejścia między tematami.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2024 o 20:37, fanbonda napisał(a):

Szczegóły dotyczące ramowki. Glowne pasmo wieczorne poprowadzi Aleksandra Jakubowska co jest niespodzianką. Zaskakuje brak angażu dla Ogórek w "polityce na deser". W nowej stacji będzie Rafał Porzeziński. 

https://wpolityce.pl/media/703696-juz-2-wrzesnia-rusza-telewizja-wpolsce24-poznaj-szczegoly

Właśnie zapowiedzieli, że pani Ogórek jednak będzie prowadzić Politykę na deser

Co do tego programu jeszcze, to mogli lepszą kolorystykę wybrać i inne miejsce - miałem nadzieję, że będą dalej na kanapach z widokiem na newsroom, aczkolwiek wtedy nie było by tam miejsca na logo programu - choć w sumie teraz i tak go nie ma ("fizycznie") - może po czasie się przeniosą 😉

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka na deser po nowemu mnie zawiodła. Zrezygnowano z bardzo dobrej czołówki i zastąpiono ją przeciętnym jinglem. Brakuje elementów dźwiękowych w przejściach między filmikiem, a komentarzem prowadzących (takowe były w poprzedniej wersji wPolsce.PL ). Jest trochę ponuro, a miało być lekko i satyrycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kirk napisał(a):

Obejrzałem pierwsze wydanie nowego dziennika i mam wrażenie, jakby czegoś w nim brakowało, nie było choćby wzmianki o tym, że rozpoczął się nowy rok szkolny (taki, można powiedzieć, temat dyżurny, który zazwyczaj w programach informacyjnych jest sygnalizowany), nie powiedziano też choćby o wynikach wyborów w landach niemieckich. Z zagranicy był tylko temat kampanii wyborczej w USA, rzetelnie zrobiony choć niezbyt rozbudowany w nowe informacje. Ogólnie miałem wrażenie, jakby było za mało takiego informacyjnego podsumowania tego, co dzień przyniósł, a skupiono się na kilku tematach, o których mówi się od paru dni, jak decyzja PKW (tutaj na przykład dzisiaj nie mieliśmy nowych wieści).
Wydaje mi się też, że Adamczyk jakby lekko się denerwował, bo mu nieco nienaturalnie wychodziły przejścia między tematami.

Obejrzałem z czystej ciekawości te wiadomości i mam takie same odczucia co kolega Kirk. Propaganda jednej partii, choć w trochę łagodniejszej odmianie względem Republiki.

Nie moja bajka, więcej ich oglądać nie będę. Wykasowałem dziś te kanały, choć wcześniej były na końcu mojej listy kanałów.

Jednak wolę zdecydowanie obejrzeć sobie nie mając TVN24 i Polsatu News Wydarzenia 24 ( namiastkę Polsatu News ), lub odnowione TVP Info i ich serwisy informacyjne, oraz namiastkę TVN24 jakim są Fakty TVN i Express TTV.

Edytowane przez Sentence
Usunięto wzmianki polityczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...