Skocz do zawartości

wPolsce24


KENZO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Jock napisał(a):

Po co kanałom informacyjnym jakieś długie serwisy informacyjne od września tylko TVP Info, Republika i wPolsce będzie mieć serwis informacyjny z Polsat News Wydarzenia główne wylatują Faktów już nie ma dawno. To mają być serwisy stacji ogólnych a nie informacyjnych

Polsat i TVN mogą sobie pozwolić na nieemitowanie serwisów z głównych stacji w kanałach informacyjnych, bo i tak to idzie na kanałach z większym zasięgiem. TVP retransmituje swój serwis w kanale informacyjnym, bo tam jest tłumaczenie na język migowy. Natomiast wPolsce24 nie ma innego kanału, więc siłą rzeczy tam będzie dawać swój główny długi serwis, który ma stanowić podsumowanie dnia.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, swordfish napisał(a):

Nawet śladu nie ma po dawnym logo. Rebranding, ale zawartość i tematyka kanału ta sama. 
 

Czy w takim razie mogę wypowiedzieć umowę z operatorem, bo nie ma wPolsce.pl ;-) ?

No nie, jednak jest nowe pasmo poranków, kanał nadający głównie powtórki teraz będzie nadawał 18 godzin na dobę live. Zmiana zauważalna. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I też druga zmiana, którą widać w porównaniu z poprzednim kanałem - o ile dobrze pamiętam, to wPolsce.pl od początku szło praktycznie na samych wirtualnych studiach, poza może jednym-dwoma programami. Natomiast tutaj jednak jest to z realnej przestrzeni.

 

Właśnie sobie włączyłem na YT i zauważyłem, że jeśli chodzi o pasek informacyjny, to poszli na dość łatwy sposób, bo spisywane tam są tytuły tekstów z portalu wPolityce.pl, co niestety odbija się na wartości informacyjnej, bo te rzeczy na pasku są zbyt krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantazja trochę Cię ponosi @Mateusz2006

Ani technicznie ani merytorycznie ta stacja nie jest na dziś w stanie dorównać największym nadawcom którzy mają stacje informacyjne.

Zobaczymy za jakiś czas jak duża będzie widownia. Ale ta na te aspekty nie zwraca uwagi, a jedynie na treści które są bliskie ich uszu. Ci którzy mieli odpłynąć z TVP Info już to zrobili i roszady będą symboliczne. Teraz będzie ciekawa obserwacja jaką część widowni straci Republika na rzecz w wPolsce24.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskanie byłych twarzy TVP z których nie zdecydowała się skorzystać Republika automatycznie pozycjonuje wPolsce24 jako głównego rywala Republiki i o tego widza będzie rywalizacja. To tu szukajmy ewentualnych przepływów. A jeśli przepływ będzie znaczący to za chwilę zacznie się wojenka na własnym podwórku bo kasa jest kasa :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest miejsce na drugi kanał obok Republiki i fajnie, że wPolsce24 próbuje to zagospodarować. Przy odpowiednio ułożonych ramówkach, stacje mogą się uzupełniać i zdrowo rywalizować. 

 

Ja sam zaglądam na Republikę (Dzisiaj), ale na przykład rano brakowało mi newsowych formatów. Pan Rachoń i jego gadające głowy z kamerek na telefonie to format zbyt ciężki. "Wstajemy" z kolei jest sympatyczne, ale gotowanie i goście w strojach ludowych to też nie jest coś co chcę oglądać w środku tygodnia o poranku :)

 

Start wPolsce24 z mnóstwem wpadek, ale jestem przekonany, że to ogarną. Fajnie, że jest studio z videowallem, a nie green box. Obecnie nawet najbogatsze stacje z ogromnym studiem i tak serwują ujęcie na prezentera siedzącego przed ekranem, więc nie ma potrzeby się szarpać na ogromne przestrzenie. Poranek na kanapach z ujęciem na pracujący newsroom również fajny. 

 

Ciekawe jak się będzie prezentowała "Polityka na deser". Oglądam program od początku kiedy wystartował w styczniu.

Edytowane przez CYFROmaniak
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączenia z wPolscePL na wPolsce24 za bardzo nie było. Około 2 nad ranem zniknęło stare logo i zegar, z pozostawionymi starymi belkami. Co ciekawe, w tamtym programie jako gość programu o depresji występował... Jarosław Kret - to dowodzi że środowisko nie zamyka się zupełnie na "drugą stronę" (btw. Kret przyznał się nie tylko do depresji, ale i do nerwicy lękowej). O godzinie 6:00 wyemitowano mszę, także bez loga (czy raczej z logiem Jasnej Góry). Najśmieszniejsze: po mszy blok reklamowy zaczął się jeszcze jinglem wPolscePL, a zakończył już jinglem wPolsce24 z Adamczykiem, po którym rozpoczął się poranek.

  

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał(a):

Serwisantka to czasem w starym TVP Info nie pracowała?

 

2 godziny temu, fanbonda napisał(a):

Tak Marta Kosik, była reporterką w TVP Info.

 

Ona była serwisantką na poranku Info 20 grudnia.

  

4 godziny temu, goldenboy napisał(a):

Właśnie leci msza z Jasnej Góry ma kanale Wpolsce24. Dzięki Bogu, nie będę fanem tego kanału 🤣

 

To ta sama która do niedawna leciała na Republice zanim zdjęli ją z anteny?

  

1 godzinę temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

No i co tam koleżanki i koledzy? Wszędzie u operatorów w epg logo wPolsce.pl a na ekranie wPolsce24. Można po prostu podmienić logo i zrobić ze starego kanału nowy kanał bez żadnych aneksów? Można 😜

 

Także ViDoc się sf'r'a'j'e'rzył ze swoim ViDoc-em 1.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, CYFROmaniak napisał(a):

Pan Rachoń i jego gadające głowy z kamerek na telefonie to format zbyt ciężki. "

Kiedyś przed koronawirusem to goście byli w studiu. Czasem do Pietrzaka jedzie ekipa z kamerą.

 

4 minuty temu, michael112 napisał(a):

Ona była serwisantką na poranku Info 20 grudnia.

  

To ona z Boreckim prowadziła ostatni program "podziemny" w TVP Info.

Kiedy odpalono przekaz na MUX 8?

10 minut temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

wPolsce24 razem z mux8 będzie miał około 65% zasięgu

Trzeba wejść do Canal+ i Orange TV (DHT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...