Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą na jakąś minutę zaciął się TVP2 na jinglu reklamowym przed wejściem na drugą serię skoków. TVP1 w tym czasie działał OK. Sytuacja miała miejsce w DVB-T, nie wiem czy np. z satelity też.


Jarosław Idzi to moim zdaniem bardzo fajny komentator biegów narciarskich. Wolę go od Jóźwika.

Edytowane przez AnalitykDVB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Idzi i Meissner są lepsi niż Jóżwik, który zaliczał czasem śmieszne błędy.

 

Randek nie będzie na wiosnę? No... czyżby jednak ten "hit" się nie przyjął? Zobaczymy, do jesieni daleko, ale dziwne to trochę. Niby potwierdzili III serię, że będzie, a tutaj że jednak nie na wiosnę, albo na jesień. Ale zobaczymy, jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TVP2 pokaże w sobotę, 28 kwietnia br. nowy polski miniserial pt. ''La La Poland'', w którym wystąpią aktorzy z Kabaretu na Koniec Świata, czyli pojawią się znane twarze z serialu ''Ucho Prezesa''.


Właśnie leci w TVP2 retransmisja wczorajszej Konferencji Ramówkowej TVP zamiast ''Rodzinki.pl''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na satelicie niestety nie sprawdzę, ale w DVB-T minimalna przepływność wideo wynosi 2 Mb/s, a maksymalna 9. Średnia z godziny wyniosła 3,27 Mb/s, szczegóły są tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/6703-naziemna-telewizja-cyfrowa/?p=1340882 . A jeśli chodzi o satelitę, to na SC można znaleźć pomiar średni 3,76 Mb/s: http://www.sat-charts.eu/service,130E,TVP-2-HD,12265V27500,3106.html . Czyli jak widać średnia niewiele lepsza, zresztą to zależy od tego, co jest akurat nadawane i od czasu pomiaru. Kiedyś pisało się o tym, że TVP2 HD na satelicie jest ciągnięte z DVB-T. Nie wiem, czy to prawda, ale jakość tego kanału wydaje mi się nawet gorsza na satelicie niż w DVB-T, w dodatku kilkusekundowe opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dziś była relacja z HMŚ w TVP2. Troszkę dziwne,że ona była tak zaplanowana,że transmisję przerwano w połowie rywalizacji pchnięcia kulą. Gdyby Bukowiecki jednak oddał jakiś super rzut i zdobył medal to myślę,że była by wielka afera,że tego nie było w TVP2. Dziwne, bo właśnie to rzut kulą był dla nas najważniejszy w tej sesji porannej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnym przypadkiem trafiłem na Tygrysy Europy dzisiaj i moją uwagę zwrócił format 4:3. Ostatnio gdzie ten serial widziałem to byla chyba tzw. kaszeta? Czarne pasy u gory i na dole, a tutaj nagle bez tego. Czyżby były dwie wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4:3 z pasami u góry i dołu to tzw. letterbox. Jest to obraz 16:9 wsadzony w 4:3. Na telewizorach 16:9 takie coś ogląda się najgorzej, bo pasy są dookoła, a obraz w małej ramce. A już całkiem fatalnie wygląda materiał w letterboxie emitowany na kanale ze sztywnym 16:9 jak właśnie kanał TVP2 HD i oglądany na TV o proporcjach 4:3. Wtedy pasy są dookoła, ale te na górze i dole podwójne, przez co obraz jest wyjątkowo malutki. Myślę, że materiały letterbox powinny zostać przed emisją przerobione na pełne 16:9. Wiem, że coś takiego pogarsza jakość obrazu, ale już chyba to lepsze od oglądania w ramce.

Edytowane przez AnalitykDVB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnym przypadkiem trafiłem na Tygrysy Europy dzisiaj i moją uwagę zwrócił format 4:3. Ostatnio gdzie ten serial widziałem to byla chyba tzw. kaszeta? Czarne pasy u gory i na dole, a tutaj nagle bez tego. Czyżby były dwie wersje?

A to czasem nie jest tak, że jedna seria była realizowana w kaszecie, a druga, późniejsza w 4:3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem w ramówkę i dzisiaj był ostatni odcinek. Co prawda obecnie się w rozpiskach z programem już nie robi rozróżnienia, ale odcinki od 12 do 18 to tak naprawdę Tygrysy Europy 2, ta druga seria, nieco się ona różni bo jest skoncentrowana głównie na samym Nowaku-Rewińskim, te wcześniejsze odcinki miały więcej wątków. A, no i w tych nowszych pod napisy końcowe jest "Zigaretten nach Berlin" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...