Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorzy nigdy nie pokrywają wydatków w 100%. Zawsze część płaci miasto organizator więc obywatele, część telewizja, a część sponsorzy. Jeśli spółki skarbu państwa to też my na dobrą sprawę. :)

O wydatki niech się martwią w TVN. Ponad 6 mln widzów zagwarantuje zyski wszystkim - miastu, Telewizji Polskiej i sponsorom. Mieszkańcom Zakopanego w szczególności. Trudno sobie wyobrazi lepszą promocję dla miasta.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziom się podoba przemoc w telewizji, skandale, bójki, zabójstwa, sensacja, tandeta etc. - ludzie nie chcą oglądać szczęścia, kultury, piękna, dobra

 

Cóż, to osobna sprawa. Ale myślę, że trzeba rozdzielić dwie sytuacje - gdy jest czas na misję, a gdy jest czas na powiedzmy ogólnie rzecz ujmując: schlebianie niższym gustom (bez urazy). I Sylwester to IMHO ta druga sytuacja, a jako że TVP jest wszystkich, to poza misją także i to schlebianie powinno być - po to, aby Ci, którzy się na TVP zrzucają - też mieli swoje miejsce. Poza tym myślę, że jeśli w grę wchodzi wydanie sporych pieniędzy, to jednak jest wskazane, aby to podobało się możliwie najszerszemu gronu... zwłaszcza że Maryla Rodowicz jeszcze raczej nigdy nikogo nie pobiła ;) To jest trochę tak jakbyśmy powiedzmy w 10 osób na forum ustalili, że zrzucamy się i coś kupujemy, po czym 8 osobom by to się nie podobało. Oczywiście teraz nie podoba się to dwóm, ale jeśli nie można zadowolić wszystkich...

 

Ale też rozumiem, że taka definicja nie każdemu odpowiada i TVP nie powinna walczyć o oglądalność, tylko nawet w Sylwestra proponować coś z wyższej półki, nawet jeśli to by miało zainteresować małe grono. Może dobrym pomysłem byłoby założenie osobnego wątku "TVP, a misyjność"? Byleby to była dyskusja z rzeczowymi argumentami ;)

 

Ja jestem zdania, że jako że na TVP składają się wszyscy, to i wszyscy powinni w jakimś stopniu mieć swoje miejsce. I nawet jeśli uważam, że Luis Fonsi to najgorsze co spotkało branżę muzyczną w 2017 roku, to jestem w stanie wznieść się ponad swój gust i dostrzec tu jakiś sens. W tym czasie włączyłem sobie zacne koncertowe DVD innego wykonawcy (po opanowaniu ważnych informacji na portalu o zmianach na transponderach polskich platform ;) Sylwester, czy nie Sylwester - na satkurier.pl newsy muszą być ;) ) i też wspaniale spędziłem czas, tym razem bez TV ;)

 

Może jestem w błędzie, a może powinniśmy generalnie bardziej starać się patrzeć szerzej, przez pryzmat nie tylko własnych potrzeb i przekonań ;)

 

Myślę, że ideą TVP było jednak (widać to choćby po doborze wykonawców) ściągnąć do siebie jak największą rzeszę widzów, tą bardziej masową i to się udało, pod tym względem Sylwester w TVP2 można uznać za sukces ;) Wczoraj tamta grupa, a my @rotalplus może skorzystamy z oferty TVP innym razem, gdy widownia masowa zainteresowana nie będzie? ;) Tylko moje zdanie, z uszanowaniem ;)

 

PS: Prosiłbym ogólnie o dyskusję rzeczową - uwaga do innych. Jest Nowy Rok, wystartujmy go jakoś pozytywnie, a nie od razu od nerwów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można nie rozumieć tego, w jaki sposób telewizje czerpią materialne korzyści z takich imprez jak koncerty sylwestrowe. Nie jest to odpowiedni wątek, więc nie będę tego tłumaczył. Jestem pełen podziwu dla osób, które sądzą, że zwłaszcza komercyjne telewizje w ogólnym rozrachunku do imprez dopłacają.


Nie ma lepszej promocji dla TVP, jak taki koncert z taką widownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia prestiżowa dla stacji, dlatego przez lata stacje robiły wszystko by pokazać,że wygrały.

Plus dla sylwestra TVP2 jest taki,że był bez reklam. Inna sprawa, która mnie bardzo irytowała u konkurencji to słucham piosenki i nagle wchodzą w trakcie piosenki prowadzący z informacją ,że teraz będzie przerwa reklamowa. Inna sprawa to moim zdaniem różnorodność - byli młodsi artyści jak i coś dla pokolenia moich rodziców czy dziadków. 

Jednak każdy ma wybór i każdy oglądał to co mu najlepiej odpowiadało lub w ogóle spędzał sylwestra w zupełnie inny sposób. Czy musimy tutaj oceniać i pisać,że Ci co oglądali sylwestra X czy Y to nie mają gustu itd, Zgadzam się ze zdaniem MR Orbity,że TVP powinna zaspokajać potrzeby wszystkich ,a nie jedynie jakieś grupy miłośników muzyki klasycznej czy teatru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedno trzeba powiedzieć - warto ryzykować jeśli chodzi o gwiazdy :) Niektórzy są zdania, że niektórym polskim gwiazdom występy się po prostu należą (a każdy brak zaproszenia to skandal i nagonka oraz tytuły typu "Po 15 latach nie będzie") i bez nich to już - mówiąc Kononowiczem - niczego nie będzie. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nawet sylwester jest wykorzystywany do wojenek. Wielka szkoda. Bo co? Dla mnie ten sylwester był sukcesem - we wszystkim. To co, że występ Fonsiego finansował Lotos? To co, że mieli gigantyczną przewagę? Szkoda, że wszystko zaczyna nas dzielić.

Wracając do sprawy - niektórym kasowali, bo ramy czasowe imprezy może były sztywne? Zaczynamy 20:00, kończymy 02:00 i ani minuty dlużej? A i tak skończyli nawet kilka chwil wcześniej. Więc czas na kilka dodatkowych piosenek był.

Oczywiście że brak reklam na plus, że nie było wchodzenia na piosenki, że np. konkurs i tak dalej.

 

Jak dla mnie, TVP2 powinna pomyśleć o programie, który by co tydzień promował muzykę. Polskich artystów, tych wybitnych. Przydałby się zwłaszcza dla tych, którzy słuchają np. Popka, czy też innych takich wytworów, a nie wiedzą np. kim był Czesław Niemen. Takiego magazynu w TVP brak.

A jeżeli chodzi o następnego sylwestra - na razie wiadomo, że odbędzie się w Zakopanem. I tyle tylko wiemy. Trzeba czekać - do grudnia.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam koncert bardzo dobry, inicjatywa słuszna.

 

Ocenię też program "Wszystkiego najzabawniejszego". Jak na sytuację kabaretową obecną w TVP całkiem niezłe widowisko. Halama jako prowadzący też dobry. Może na nadziejach polskiego kabaretu warto budować przyszłościowe kabarety w Dwójce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że naprawdę biedna jest ich półka serialowa. Tylko Boscy i Na sygnale i nic innego do wałkowania. A szkoda, tyle tytułów leży zapomnianych, np. Wojna domowa. Ale nie, zamiast Sznuka muszą być Boscy w pętli! To niech jeszcze powstanie pasmo nocne - i wtedy Boscy będą o każdej możliwej godzinie!

 

A już tak na serio - naprawdę się nie dziwię. Od początku przeczuwałem, że dadzą kolejną pętlę powtórkową Rodzinki.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...