Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mi chodziło o to, że w czasie występu są reakcje trenerów, czasami rodzin, przyjaciół - to mnie irytuje. Występu nie przerywają. Tylko te przeszkadzajki w trakcie. Jak już mają być, to po występie.

 

Szkoda, że takie dobre magazyny jak Myślnik i Dachy Krakowa są emitowane co dwa tygodnie. Wczoraj ciekawy Myślnik. O Szczepanie Twardochu było. Tylko szkoda, że brakuje jakiś bieżących rankingów i polecania większej ilości książek, no ale czas nie jest z gumy. O 19:00 niepotrzebnie puszczają kolejną powtórkę Rodzinki.pl. Co nie szkodzi ją wywalić? Już jest jedna w soboty!

 

Wiersz codzienny - niby takie proste wiersze, ale jak genialnie w tym cyklu przetłumaczone. Tylko 2 minuty, ale jakie. Po prostu kolejna perełka w ramówce. Tylko coś czuję, że to już wszystko, bo kolejnych odcinków coś nie widzę w kolejnych ramówkach...

 

Dzika muzyka - napiszę tutaj, bo tak czy siak to program TVP2, tylko w tym sezonie przeniesiony do TVP Kultura, w Dwójce tylko powtarzany w czwartki z samego rana. Dalej to dobry program, można poznać dawną muzykę propagowaną do dziś, po którą znów sięgnięto i tak dalej. Trochę się zmieniło prowadzenie, już nie tylko Prusinowski prowadzi, ale także znawcy danego tematu, muzycy, itp. Ogółem plus.

 

Wczoraj trochę słabsze niż ostatnio "Żarty i bardy". Ale i nie najgorzej. Czasem jakiś słabszy odcinek być musi. ;)

 

I jeszcze jedno - dalej nie łaska im iść do archiwów i coś z nich odkurzyć. Na przykład "KOC". W ubiegłym roku na Wielkanoc dali tylko dwa odcinki w TVP Rozrywka. A chętnie bym obejrzał całą serię. Wiem, odcinki są na YouTube, ale nie wszystkie. Manna i Maternę powtórki? Za bardzo to to nie...

Kurski coś zapowiadał otwarcie archiwów, ale to powinno poza VOD, też być emitowane. W Dwójce najlepiej, bo obecny daytime do 15:45 to nieporozumienie.

 

P.S. - no proszę, jednak da się zrezygnować z komercyjnych serialików? Można. Szkoda tylko, że to gala najgorszego tabloidu.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17 napisałem: Szkoda, że Dwójka pokaże galę "SE" - ja bym to zrozumiał w Polsacie czy w TVN, które są stacjami komercyjnymi, a nie nadawcą państwowym. W państwowej stacji to może lecieć gala np. Polskiego Radia, ale nie tabloidu, który w 60% wypełniają plotki z życia gwiazd. Wyobrażacie sobie np. galę rocznicową "Bilda" w ZDF (niemiecka Dwójka)? Ja sobie nie wyobrażam. To jest straszne, bo jakoś 5 lat temu nie było gali na 20-lecie "SE", przynajmniej ja sobie nie przypominam aby była gala w publicznej. Może teraz to jest efekt współpracy przez ten magazyn "Twoja sprawa" w Info, gdzie współpracują z redakcją "Super Expressu".

 

Dzisiaj rano w TVP Info pokazywali redakcję oraz - już w studiu TVP Info - pan Maślankiewicz pokazywał najciekawsze tytuły z ostatnich 25 lat, tak słowem dodatkowym.  Szkoda, że te tytuły zostały pokazane w przelocie przez około 30 sekund, nawet bez powiększania miniaturek obrazków (bo byli na tablecie, na stronie internetowej tabloidu i tylko powiększyli zawartość strony bez klikania w kolejne obrazki).


19:25 Dzisiaj w 1 z 10...tak tak, nie będzie 12-osobowego finału :( Pan Daniel zgromadził w finale 121 pkt, co dalo mu 4 lokatę i usunęło z listy trzech zawodników zajmujących lokaty 10-12 z wynikiem 82 pkt - teraz 10 wynik to 92 pkt. Bardzo niepozorny gracz, jego fala na dobre odpowiedzi rozpoczęła się pod koniec etapu 2. No w sumie przeczuliśmy to, że nie będzie Wielkiego Finału 12-osobowego, było naprawdę blisko, ale mogliśmy się spodziewać tego, że w odcinku 20  wyskoczy ktoś ze świetną wiedzą i tym samym przekroczy raz, że 82 pkt i dwa, że osiągnie świetny rezultat. Pan Daniel zaczął tracić szanse dopiero po wyeliminowaniu wszystkich zawodników w finale (a był jeszcze niepełnosprawny na wózku pan Gabriel i pan Stanisław z Olsztyna, co na nazwisko też mial Olsztyn :mrgreen: ). No więc jutro spotykamy się w Wielkim Finale 95. edycji 1 z 10, a nie 1 z 12 :twisted:

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17 napisałem: Szkoda, że Dwójka pokaże galę "SE" - ja bym to zrozumiał w Polsacie czy w TVN, które są stacjami komercyjnymi, a nie nadawcą państwowym. W państwowej stacji to może lecieć gala np. Polskiego Radia, ale nie tabloidu, który w 60% wypełniają plotki z życia gwiazd. Wyobrażacie sobie np. galę rocznicową "Bilda" w ZDF (niemiecka Dwójka)? Ja sobie nie wyobrażam. To jest straszne, bo jakoś 5 lat temu nie było gali na 20-lecie "SE", przynajmniej ja sobie nie przypominam aby była gala w publicznej. Może teraz to jest efekt współpracy przez ten magazyn "Twoja sprawa" w Info, gdzie współpracują z redakcją "Super Expressu".

A to dlatego gala będzie transmitowana w TVP2, ponieważ od dobrych kilku lat publiczna wraz z ZPR Media (wydawcą "Super Expressu") współpracują ze sobą - m. in. przy Eska Music Awards ;)

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, współpraca. Dobrze im idzie współpraca przy Eska Music Awards, kiedyś przy Hitach na czasie /a mogłyby wrócić/, i coś mi się wydaje, że Eska, jako że jest patronem medialnym The Voice of Poland, będzie też patronować toruńskiemu sylwestrowi Dwójki. Jak to będzie to jeszcze zobaczymy.

 

To i tak nie zmienia faktu, że gala najgorszej gazety w Polsce /wymyślane artykuły, by tylko przyciągnąć tanią sensacją, plotki, plotki/ w telewizji publicznej jest nie miejscu. Polsat robił galę Faktu kilka lat temu, na 10-lecie. Ale, zobaczymy jak to będzie wyglądało i tak dalej.

Aha - pięć lat temu takiej gali nie było.

 

Cieszy to, że mieszkaniec mojego miasta wygrywa ostatni regularny odcinek serii 1 z 10, no ale nie, jak spycha trzech mających tyle samo punktów z listy. Nici z 12-, 13-, osobowego finału. Mamy tradycyjnie dziesięciu.

 

Bake Off wczoraj po czekoladowemu. Kolejny dobry odcinek. Naprawdę warto polecić wszystkim, czas szybko leci, i tak dalej. II seria pewniakiem na przyszłoroczną jesień /przyszłoroczną, bo wiosną to nie ma warunków w terenie/.

 

I moja teoria o tym, że prezenter kończył program w TVP2 do końca wakacyjnej ramówki 1994 okazała się fałszem. Pojawiło się w sieci zakończenie programu z 6.09.1994 i prezenterka jest. A zatem musieli do końca roku korzystać wymiennie, a kto wie, może do czerwca 1995. W dodatku bawili się czcionką. 6 września 1994 ta sama, inna już w zakończeniu z 18.10.1994, w grudniu znów stara, w styczniu trochę zmodyfikowali.

 

I jeszcze na koniec: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nocny-talk-show-szeptem-sledzi-180-tys-widzow-tvp2-wiceliderem-rynku = czy 180 tysięcy widzów o tej porze to dużo? Dla mnie trochę to mało. Ale cieszy fakt drugiego miejsca w rynku. Program się "rozkręca", chociaż spokojny to i tak był i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-osobowy, Wielki Finał 95. edycji 1 z 10 wygrał Daniel Mandela - uzyskał rezultat 151 pkt w rywalizacji, czyli 141+10 za zachowaną szansę + 121 z wczoraj = 272 pkt w ostatecznym rozrachunku.  Na ostatnie 6 pytań został sam, gdyż pan Andrzej (który odpadł jako drugi w finale Wielkiego Finału) zyskał łącznie 173  pkt (61+112), a pani Joanna 142+103 = 245 pkt. Pani Joanna dzięki taktyce przez pewien moment prowadziła rezultatem 122 pkt, potem jeszcze dwa razy odpowiedziala dobrze, by potem stracić dwie ostatnie szanse (pierwszą straciła na pytaniu "na siebie"). Tym samym pan Daniel zabrał ze studia w Lublinie 50 000 zł, gratuluję oczywiście wiedzy i wytrwałości do samego końca :) W II etapie  o godzinie 19:04 była sytuacja, że 4 zawodników miała 3 szanse, a dwóch po jednej, ale  ostatecznie nikt do finalu nie dowiózł  trzech szans. A 96. - jak się zapowiada, ostatnia jesienią - edycja 1 z 10 rozpoczyna się...tak tak, już jutro :mrgreen: Tak więc od jutra znowu zapełniamy listę zwycięzców, by pod koniec listopada ponownie spotkać się w Wielkim Finale o 50 000 zł (40+10) :D

 

TVP w tych programach dnia w latach '90 stosowała często różne czcionki, nie miała takiej jednej, stałej ;) Także albo sobie losowali, albo mieli jakąś listę czcionek na dane dni :mrgreen:

 

180 000 - taki średni wynik okolo 1 w nocy. Ciekawe, ile miały odcinki "Suprise Suprise" w Polsacie, emitowane w podobnych godzinach, zapewnie gorsze od tego programu na żywo z panią Popek i Januszem Traczem ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale w TOK FM ja już nie pamiętam ale chyba scenarzysta mówił, że zostawił sobie furtkę na koniec serialu, że w razie czego... Oglądalność była za niska, ale i tak myślę że gdyby było dobrze to drugiego sezonu by nie było. Coś ta obecnym władzom nie pasowało w serialu. Jak dla mnie wspaniały i miałem jakąś tam nadzieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Jeden z dziesięciu - proszę, mieszkaniec mojego miasta nawet i Wielki Finał wygrał, gratuluję. Naprawdę, ładnie mu poszło. No ale jakbym oceniał całą serię, to taka sobie. Więcej wyników średniawych, tylko kilka takie dobre. Może zaczynająca się dzisiaj edycja będzie lepsza. I cały czas nie rozumiem - na co komu przerwy zimowe? Kiedyś jakoś się nie dało, a tylko zwiększyli ilość emisji i już są.

 

Artyści - ten serial wyemitowano tylko po to, by go nie schować całkowicie do szafy i nie wyjmować. Przypominam, że Chmiel zapowiadał ten serial jako hit, w dobrym czasie antenowym. Potem Kurski serial skrytykował, Wolski przesunął go na poniedziałek 23:15, a tylko dlatego, że nie ruszył nowy program kabaretowy o 22:20 w piątek, to tam się znależli Artyści.

Ponadto - skandaliczna promocja. Jingle reklamowe i większa ilość zapowiedzi dopiero w połowie serialu. Takie seriale to się promuje od początku, a nie tak rzadko! Nie widziałem, by inne hity były tak promowane. Krew z krwi był promowany często. W rezultacie, większość o takim serialu po prostu nie wiedziała, albo wybierała inne pozycje.

II sezonu i tak miało nie być, w zamierzeniu to miała być jedna seria, ale kto wie, co się w przyszłości wydarzy. Na razie to historia zamknięta. Serial wyemitowano, tylko, by już mieć to za sobą.

 

Aha - w paśmie po Artystach oczywiście powtórki kabaretów - T jak Tey, Mrągowo 2013 - znów z Dwójki robi się TVP Kabaret. A było już tak dobrze, no...

 

Nie wiem, jakie były wyniki "Suprise Suprise" w paśmie nocnym /w wakacje/, ale podejrzewam, że tak się wahały na granicy 100 tys. No ale tutaj to zupełnie inny program. Uważam, że to sukces. Warto właśnie takie programy robić. O, można podobny program dać w porze dziennej, na "łatwiejsze" tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial ''Artyści'' mógłby odnieść sukces, gdyby np. dali na godz. 20:05 w sobotę a ''The Voice of Poland'' by przenieśli na godz. 21:05, może wtedy by sukces był. ''Artyści'' nie mieli promocji przed rozpoczęciem serialu, a jak @maciejolek napisał to ''Krew z krwi'' faktycznie miał mocną promocję, i to na kilka miesięcy przed rozpoczęciem emisji w TVP2 (może kiedyś TVP2 wyemituje polski serial ''Misja Afganistan'', który moim zdaniem był najlepszą produkcją CANAL+ od lat).

 

Co do piątkowych powtórek kabaretów w TVP2 to rzeczywiście, robią ten kanał w TVP Kabaret (powtórki kabaretów już są np. w nocy z wtorku na środę czy dwukrotnie w sobotę o 16:45 i 23:10), gdzie większość powtarzanych kabaretów to odpadki po Beacie Harasimowicz - taka jest prawda.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy 96., ostatnią w tym roku edycję 1 z 10 :mrgreen: Liczę na niespodziankę i emisję 97. jeszcze w tym roku, choć chyba do 97. odbędą się dopiero eliminacje - te krakowskie w listopadzie ;) Pierwszą osobą, która odpadła,, to pan Aleksander, już w etapie 1 popełnił dwa błędy i się ściemniło :mrgreen:  Pierwszy wynik na liście zwycięzców ustanowił pan Roman - 111 pkt to wynik, który może dać Wielki Finał, więc z panem Romanem pewnie jeszcze raz się zobaczymy pod koniec listopada :)

 

 Fakt, promocja serialu była fatalna. TVP2 dopiero dżingle reklam zaczęło dawać w momencie, gdy akcja się rozkręciła i serial prawie dobiegał końca.  Gdyby bardziej dogodniejsza pora, to sukces byłby murowany, a tak "Artyści" przegrali.  Serial świetny, mam nadzieję, że jednak mimo wszystko będzie drugi sezon, a jeżeli już będzie, to mam nadzieję, że o bardziej dogodnej godzinie emisji ;)

 

A podobno kabaretów w Dwójce miało być mniej, a jednak są w podobnej ilości - nawet powtórkowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial ''Artyści'' mógłby odnieść sukces, gdyby np. dali na godz. 20:05 w sobotę a ''The Voice of Poland'' by przenieśli na godz. 21:05, może wtedy by sukces był. ''Artyści'' nie mieli promocji przed rozpoczęciem serialu, a jak @maciejolek napisał to ''Krew z krwi'' faktycznie miał mocną promocję, i to na kilka miesięcy przed rozpoczęciem emisji w TVP2 (może kiedyś TVP2 wyemituje polski serial ''Misja Afganistan'', który moim zdaniem był najlepszą produkcją CANAL+ od lat).

 

Co do piątkowych powtórek kabaretów w TVP2 to rzeczywiście, robią ten kanał w TVP Kabaret (powtórki kabaretów już są np. w nocy z wtorku na środę czy dwukrotnie w sobotę o 16:45 i 23:10), gdzie większość powtarzanych kabaretów to odpadki po Beacie Harasimowicz - taka jest prawda.

Jakoś nie przypominam sobie by Krew z krwi miał jakieś oszałamiające wyniki. Moim zdaniem pora emisji "Artystów" była dobra, promocja duża, bo nie przypominam sobie by jakakolwiek produkcja emitowana o 22.00 miała taką promocję jak ten serial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem program ''Szeptem'' i powiem, że jest to bardzo ciekawy i wręcz żywiołowy program, w którym brakowało takiego programu z telefonicznym udziałem widzów w TVP (dzisiejszym tematem programu były łapówki u lekarzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nic nie popsują po drodze. Nigdzie nie czytałem, by najnowszy sezon mieli emitować od razu po premierze w Wielkiej Brytanii, chociaż, mają umowę z BBC, więc... Liczę na to, że jeżeli nie w styczniu /tak szybko już z polskim lektorem?/ to w marcu.

 

Szeptem - dzisiaj było bardzo ciekawie. Naprawdę warto takie programy oglądać, emitować, póżna pora, ale można dzięki temu na nieco ostrzejsze słowa. Tylko w dalszym ciągu czekam na program w VOD i nic. Jaka jest przeszkoda? Nie wiem.

 

Artyści, gdyby byli lepiej promowani, i gdyby być może lecieli w soboty po 22:15, to mieliby szanse. Ponadto przypominam, że serial był już planowany na wiosnę. Kto wie, jakie wyniki byłyby wiosną.

 

Faktycznie tych kabaretów w Dwójce znów robi się za dużo. A było już tak pięknie bez tych powtórek. A tu znów się zaczyna. Jak już mają to wałkować, to w TVP Rozrywka. A wolne miejsce w TVP2 dać innej pozycji z archiwum.

 

Może najwyższy czas na zmianę prime time'u? Ileż można oglądać badziewia? To już tyle lat leci, że pora na zmiany. Jak już zlecieć nie mogą, to niech te badziewia lecą o 16:00. A wieczorem dać jakieś nowe produkcje. Bo wiecznie te serialiki lecieć nie będą.

 

Z ramówek na kolejny tydzień listopada:

- jakiś serial o 21:50 21 listopada

- jest gala Super Expressu w ramówce pod nazwą "Gala 25 lat Super Expressu. Super Urodziny". Tylko czemu to o 21:50? Badziewia komercyjne są ważniejsze? Nie lepiej raz z nich zrezygnować? Nic się nie stanie!

- w paśmie po dzieciakach, miliardowe powtórki kabaretów - chyba oszaleję

- rusza sezon biegów. Pierwsza relacja w tym sezonie w sobotę 26 listopada. Mam taką nadzieję, że pokażą wszystkie biegi, a nie tylko wybrane.

- od 26 listopada powtórki bieżącej serii Postaw na milion, z racji zakończenia jej tydzień wcześniej

- jak widać, od 26 listopada też cykl "Książki na zimę". Już pod koniec listopada na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim odcinku 1 z 10 96. edycji na pochwałę zasługuje niezły rajd pani Jolanty w II etapie i pozbawienie w ciągu 6 pytań 6 szans zawodników, w tym czasie także wyeliminowała 2 zawodników. Niezły rajd bez poprawnej odpowiedzi, to często się nie zdarza ;) A odcinek wygrał rezultatem 182 pkt pan Winicjusz - został od momentu 27 pytań do końca i doszedł do 12 pytań do końca, gdzie stracił ostatnią szansę, do 14 pytań do końca miał 2 szanse, świetny rajd, to zasługuje na pochwałę ;) Rezultat na pewno daje Wielki Finał, więc z panem Winicjuszem zobaczymy się pod koniec listopada, kto wie, a może nawet ten rezultat da pierwsze miejsce na liście zwycięzców (porównując z poprzednią edycją, ten rezultat byłby lepszym rezultatem prowadzącym o 1 pkt - pan Ryszard Wilk miał 181 pkt).  Dwa wyniki już są powyżej 100 pkt - chyba to będzie dobra edycja :)

 

Seriale typu "Barwy szczęścia" i "M jak milość" w daytime o 16? W USA emitują takie seriale (np. Mns w CBS) w daytime i to się sprawdza, w Polsce takie seriale emituje się w porze wieczornej np. "Pierwsza milość" w Polsacie o 18 czy "Na Wspólnej" w TVN  o 20:10, bo to daje dobre rezultaty, myślę, że przesunięcie spotkałoby się z krytyką, gdyż niektórzy kończą pracę o 16 i nie zdążą na odcinek w premierze i potem będą musieli korzystać z VOD. W Dwójce możnaby zrobić tak, że odcinek "Barw" po 1 z 10, o 20:05 "M jak miłość" i potem już kolejne propozycje, akurat wdaliby się o 20:40 w rywalizację z Polsatem np. w środy. Myślę, ze byłaby to dobra koncepcja na ramówkę, choć z drugiej strony "Barwy" straciłyby oglądalność przez "Wiadomości", a jak wiemy, seriale emitowane równocześnie w Dwójce z \\' w Jedynce nie odnoszą za bardzo sukcesu, dlatego chyba ta powtórka "Barw" z poprzedniego dnia jest emitowana o 19:25 w Dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toruńscy radni zdecydowali, że na organizację "Sylwestra z Dwójką" będzie przeznaczona kwota 1,6 mln złotych. Pisałem o tym w sobotę, na dzisiejszym posiedzeniu decyzja została zatwierdzona, choć dyskusja była dość burzliwa. Impreza mogłaby się odbyć na Starówce, Motoarenie lub obok sali koncertowej na Jordankach (to jest praktycznie tuż przy Starówce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...