Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca prawda, że w 2011 nie było transmisji Koncertu Noworocznego w TVP 2 https://satkurier.pl/news/62152/koncert- ... vp-hd.html . Obecnie może Tour de Ski współpracuję z ORF i nie nakładają się imprezy jak nie nakłada się Konkurs Noworoczny w Ga-Pa z Koncertem Filharmoników Wiedeńskich. W Nowy Rok też zacznę od Koncertu z Wiednia, a później przełączę na skoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w styczniu.

PIERWSZA GWIAZDKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

CIEKAWSKI GEORGE: BARDZO MAŁPIE ŚWIĘTA

ZWARIOWANY WEEKEND

CIAŁO

PROROK

DEJA VU

SENNOŚĆ

HELENA TROJAŃSKA (1/2)

WYSPA

KOBIETA NA MARSIE, MĘŻCZYZNA NA WENUS

INTELIGENT W ARMII

ESSENTIAL KILLING

FUTRO

INFORMATOR

DO DWÓCH RAZY SZTUKA

TAGGART

ZBYT WIELE

RANDKI NA ZLECENIE

EKSTRAKT

FAŁSZERZE

AS W RĘKAWIE

BRZUCHOMÓWCA

PODSTĘPNE DRUHNY

O CZYM MARZĄ FACECI

DELTA

HELLBOY: ZŁOTA ARMIA

ZA ILE MNIE POKOCHASZ?

LEGENDA

TOLERANCYJNI PARTNERZY

PREZYDENT – MIŁOŚĆ W BIAŁYM DOMU

SIERŻANT BILKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakaś ciekawa dyskusja w studiu sportowym TVP biorąc pod uwagę wszystkie dyscypliny i wszystkie transmisje. Tylko na miłość Boską dlaczego zamiast rozpoczęcia transmisji o czasie czyli o 14:00 to zagadali początek rywalizacji i weszli z relacją o 14:15? Wiem, że temat wycofania się Kowalczyk ważny i wart dyskusji ale jak została na to przeznaczona określona ilość minut to trzymajmy się tego. Denerwuje mnie taka łatwość ścinania transmisji w TVP. Aż boje się o igrzyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka TVP. Wolą gadać w studiu i urywać początek. Też się boję o realizację igrzysk w TVP....

 

Styczeń będzie słaby, jeśli to jest pełna oferta Dwójki.

To jest pełna oferta. Wzięta z cennika, ale wiadomo - mogą zajść zmiany.

 

Dzisiaj prowadząca Pytanie na śniadanie nie była w formie

Powiedziała że dzisiaj jest 27 , pomyliła Youtube z Facebookiem i wiele więcej

Jakby to powiedzieć - ,,nie była w formie'' po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem przedwczoraj "E.T." w TVP2 i po seansie normalnie zwątpiłem :roll: To co zaserwowała mi telewizja publiczna było nie tylko prawdziwym koszmarem dla moich zmysłów ale również profanacją słynnego już dzieła Stevena Spielberga.

 

Zacznijmy od początku: tradycyjnie przed Świętami zrobiłem sobie mały rekonesans z EPG wypatrując filmów godnych mojej uwagi. Jako, że jestem sentymentalny nie mogłem sobie odmówić obejrzenia takiego klasyku jak "E.T.", który o dziwo wypatrzyłem w poniedziałkowe popołudnie w TVP2.

 

Wcześniej moją uwagę przykuła data powstania filmu, bowiem w EPG stacji TVP2 HD widniała data... 2002 r.

- Zwykła pomyłka - myślę sobie, ale żeby całkowicie rozwjać moje wątpliwość wbijam jeszcze na EPG stacji TVP2 (SD), a tam? 1982. No jasne - pomyłka, chociaż... a nie zaraz, zaraz. Może ten film został odnowiony, zremasterowany czy jak zwał, tak zwał? Pewnie zostały dodane jakieś lepsze efekty specjalne, może dokooptowane zostały dodatkowe sceny? - podpowiada mi moja dociekliwa natura więc na wszelki wypadek sprawdzam jeszcze w necie. - Ooo... faktycznie - nie myliłem się. W 2002 roku w 20 rocznicę powstania "E.T.", film ten został odnowiony i rozszerzony. A jednak.

 

Tak więc o ustalonej porze włączam TVP2 HD, a tutaj... czarne pasy po bokach :lol2: Myślę sobie... WTF?! :roll:- klasyk Spielberga w takim formacie? Na dodatek w wersji odnowionej? Przecież oglądałem kiedyś ten sam film w TVN-ie i nie było problemów z pasami. No nic... jak widać TVP znowu dała ciała po całości. Wtedy też pierwszy raz odrzucam myśl, że TVP zakupiła film odnowiony.

 

Nie rezygnuję jednak z seansu choć jako, że nie lubię oglądać filmów z czarnymi pasami to natychmiastowo "zadowalam" się wersją SD, przełączając pilotem na TVP2 - naiwnie wierząc, że to jedyny taki zgrzyt i teraz wszystko pójdzie jak z płatka. Niestety, prawdziwe zgrzyty miały dopiero nadejść. Mijają kolejne minuty filmu i w końcu mamy scenę gdy dzieciaki siedzą przy stole, zamawiają pizzę, grają w karty i nie dopuszczają młodego do gry. W filmie panuje istny rozgardiasz, a ja drugi raz w ciągu kilku minut dostaję... obuchem w głowę. Piski, głupawe chichotanie, dziecięce skowyty, mozaika różnych denerwujących głosów - głośnych, cichych, ale przede wszystkim niezrozumiałych. No nie... DUBBING :crazy: i to dubbing robiony na: "odwal się". Czyli gorzej już być nie może, a tak chciałem sobie obejrzeć ten film - i chyba tylko to skłoniło mnie do obejrzenia całości (pierwszy i ostatni raz :roll: ).

 

Rozumiem gdyby to był jeszcze jakiś dubbing stojący na wysokim poziomie, ale to było jak zgrzytanie kredą po tablicy, jak otwieranie z uporem maniaka nienaoliwianych drzwi. Główny bohater miał głos jak rozdarty kocur, a inni bohaterowie wcale nie byli lepsi. Na dodatek dźwięk filmu co chwila ich zagłuszał także pewnie możecie sobie wyobrazić jak wyglądało to w praniu. Dlatego co chwilę musiałem przygłaszać i przyciszać, przygłaszać i przyciszać. Mój biedny pilocik :?

 

Okey, ostatecznie zniesmaczony docieram do końca filmu. Dla uspokojenia nerwów z zażenowaniem delektuje się muzyką końcową, czytam sobie napisy, które po jakimś czasie się urywają i znowu scalają. Tylko, że w drugiej ich części mamy już wyraźne zaznaczone nagłówki z efektami specjalnymi, a przed moimi oczyma przewija się data... 2002 r.

 

Zdezorientowany, zdziwiony, zniesmaczony, porządnie wku :censored: wstałem z fotela, wyłączyłem TV i wyszedłem się przewietrzyć...

 

PS. Naturalnie jakiś czas temu obejrzałem ten sam film w TVN-ie. Był fajny lektor, nie było problemów z dźwiękiem, a dzieło Spielberga obejrzałem w HD... i taka naszła mnie refleksja. Wolę obejrzeć film przerywany reklamami niż oglądać profanację filmu nieprzerywaną reklamami :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także obejrzałem film ''E.T.'', gdzie niestety również rozczarowałem się tym, że film wyemitowano w 4/3 zamiast jakości HD i formatu 16/9. Co do dubbingu to powiem tak: został wykonany słabo, gdzie także dźwięk został źle zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pozycje kulturalne w TVP2 w najbliższym czasie.

Made in Polska: INDIOS BRAVOS. Dzisiaj o 00:30

Wojciech Kilar - credo. Jutro o 22:40. Pierwsza emisja była w niedzielę 29.12. o 18:30

Made in Polska: SKUBAS - 11/12 stycznia o 1:00

12 stycznia z kolei - 5 godzin transmisji z WOŚP: http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... 2/13531045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chciałem wrócić do dyskusji o E.T. Mi się też nie podobało, w jaki sposób nasza telewizja publiczna "potraktowała" ten film. Powinen lecieć w pełnym HD. Dubbing wykonany tragicznie. Zgodzę się z ALF-em - wolę oglądać "lepszą wersję" w innej stacji, niż to, co nam zaserwowała w poniedziałek Dwójka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...