Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla widzów "Sportowej Niedzieli" wiadomość: 4 czerwca program będzie w Jedynce już o 22:00, po filmie "Nocna zmiana" i debacie związanej z projekcją. To w najbliższym czasie będzie najwcześniejsza pora emisji tego magazynu. W maju wygląda to tak:

14 maja - 00:05

21 maja - 23:20

28 maja - 23:30.

 

W ramówkach na 9,10 i 11 czerwca jest już zrobione miejsce na transmisję festiwalu w Opolu. Godzinowo wygląda to tak:

Piątek, 9 czerwca - od 20:25 do 00:20

Sobota, 10 czerwca - tak samo jak w piątek.

Niedziela, 11 czerwca - od 20:25 do 23:50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od transmisji sportowych - bardzo dobrze że pokażą towarzyski mecz piłkarski Brazylia-Argentyna. Co do Pucharu Konfederacji UEFA to zobaczymy czy pokażą, w końcu sport jest bardzo popularną pozycją w telewizji.

 

''Sportowa Niedziela'' - faktycznie pora jest ruchoma, mogliby wprowadzić stałą porę programu, jednak jest to niemożliwe.

 

''Nocna zmiana'' - film pokażą w 25. rocznicę obalenia rządu Jana Olszewskiego. Ciekawe czy zaproszą do debaty reżysera tego filmu dokumentalnego, Prezesa TVP Jacka Kurskiego oraz Piotra Semkę, który razem z Jackiem Kurskim napisał w 1993 roku książkę pt. ''Lewy Czerwcowy''?.

 

Opole 2017 - pewnie transmisje będą tradycyjnie przedłużone, tak jak to było w poprzednich latach (zwłaszcza niedzielny koncert).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, UEFA nie ma konfederacji, FIFA je ma :mrgreen:  Pewnie pokażą, skoro mają prawa, to nie wypada ich marnować w TVP Sport. No chyba, że postąpią tak minimalistycznie, jak było w przypadku Klubowych Mistrzostw Świata, czyli że pokażą tylko finał (wtedy wpadł nagle do Dwójki) ;)

 

Powinni zaprosić reżysera, czemu nie? ;) Pan Jacek mógłby też trochę opowiedzieć o kulisach nagrywania tego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Kurski mógłby wystąpić, ale jako prowadzący, o ile by brano pod uwagę jego udział. W sumie nawet mógłby takie słowo wstępne wygłosić przed filmem, jako jeden z jego autorów. Historycy zapewne będą, obstawiałbym prof. Dudka.

 

Co do "Sportowej Niedzieli", to stała pora nie jest wcale aż tak niemożliwa. Chyba nawet kiedyś w tym wątku pisałem o różnych wariantach, jak na przykład emisja po "Rolniku..". Powiedziałbym że trudniej jest stałą porę utrzymać w kanale sportowym z racji transmisji sportowych, jednak to też nie zawsze tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od ''Nocnej Zmiany'' - na pewno Piotra Semkę czy prof. Antoniego Dudka zaproszą do debaty. Jacek Kurski pewnie coś powie o kulisach powstania ''Nocnej Zmiany'', jednak wszystko dowiemy się o tym już 4 czerwca br.

 

Jesienią br. ma ruszyć drugi sezon programu rozrywkowego ''Hit! Hit! Hurra!'', w którym - jak informuje ''Fakt'' - najprawdopodobniej w jury programu obok Edyty Górniak ma być... Zenek Martyniuk!.

 

Dzisiaj TVP1 wyemitowała Mszę Świętą Kanonizacyjną Franciszka i Hiacynty z Fatimy pod przewodnictwem Papieża Franciszka, z okazji 100-lecia objawień Fatimskich, którego rocznica wypada dzisiaj.

 

Natomiast dzisiaj wieczorem w telewizyjnej  ''Jedynce'' o godz. 21:00 wielkie wydarzenie roku - finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2017, w którym polskie wyniki ogłosi tak jak w zeszłym roku Anna Popek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tak samo. Jakby nie to forum to pewnie w ogóle o tym mógłbym nie pamietać. Ogólnie to gdy nie jestem na forum to nawet nie natykam się na wiadomość, że półfinały już się odbyły.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro o 20:30 dokument "Trzech kumpli", o Stanisławie Pyjasie, Bronisławie Wildsteinie i Lesławie Maleszce. O ile dobrze kojarzę, to w Jedynce tego dokumentu nie pokazywano, premierowo w 2008 szło to w TVN (emisja była także w TVN24).

 

Tak czy inaczej, dobrze że w końcu dają interesujący dokument o rozsądnej porze, a nie przed północą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Eurowizji - faktycznie niefortunnie powiedziałem ''Wydarzenie roku''. A co do finału Konkursu Piosenki Eurowizji to bardzo fajnie się oglądało, Artur Orzech jak co roku świetnie komentuje, jednak jestem bardzo mocno rozczarowany wygraną Portugalii - mam nadzieje że za rok Polska wystawi lepszego kandydata.

 

''Trzech Kumpli'' - bardzo dobry dokument, premierowo wyemitują po raz pierwszy w ''Jedynce''. Zgadzam się z @Kirkiem, że wyemitują ten dokument o rozsądnej porze.

 

Zastanawia mnie jakie najnowsze filmy TVP1 pokaże jesienią br?. Ja typuje na ''Carte Blanche'' - bardzo dobry film polski z Andrzejem Chyrą w roli niewidomego nauczyciela, ''Body/Ciało'' oraz ''Spectre''.

 

A dzisiaj wieczorem w ''Jedynce'' m.in. jedenasta odsłona ''Wojennych dziewczyn'', ostatni odcinek drugiego sezonu ''Młodych Lekarzy'' oraz ciekawe propozycje filmowe: ''Dziewczyna z Alabamy'' oraz ''Komornik''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje,że "Trzech Kumpli" już było w TVP, choć mogę się mylić. Co do tej Portugalii to na wpolityce.pl czy telewizjarepublika.pl są zachwyceni wygraną Portugalii. Muzyka to rzecz gustu. 

O 16.15 "Przyjaciel do zadań specjalnych".

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można zaprzeczyć, że to duże wydarzenie muzyczne na skalę europejską, a nawet światową.

Warte uwagi wydarzenia muzyczne to rozdania Grammy albo zagraniczne festiwale muzyczne. Takim wstecznictwem mogą się zachwycać tylko jacyś chłopi z prowincji, którzy myślą że w ten sposób "łykną trochę świata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w "Dzień dobry Polsko" ogłoszono osoby, które dostały się do dalszej fazy castingu pogodowego. Szansę na zostanie pogodynką w tym programie śniadaniowym mają: Aleksandra Zarzycka, Aleksandra Marciniak, Agnieszka Dziekan z TVP 3 Wrocław i Nikola Zbyszewska. Zastanawia mnie kandydatura tej ostatniej - czyżby w telewizji WP znowu szykowały się jakieś cięcia?

 

EDIT: Oprócz wyżej wymienionych pań do dalszej fazy castingu przeszły też Kinga Kwiecień, Justyna Łukaszewska i Aleksandra Organa.

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,78 mln (wg danych pana Mariusza ze STARSa 2 885 999 ) oglądało finał Konkursu Piosenki Eurowizji z Kijowa z Kasią Moś (22. miejsce), a jej sam występ 3,1 mln. 

 

KLIK

 

KLIK 2

 

Słabszy wynik niż w zeszłym roku, może dlatego, że nazwisko Kasi Moś nie jest aż tak medialne, jak było w przypadku Michała Szpaka czy Donatana&Cleo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurowizja - wynik oglądalności faktycznie słabszy niż ten z zeszłego roku.

 

Wojenne dziewczyny - bardzo dobry serial, żeński odpowiednik ''Czasu Honoru''. Podobno we wczorajszym odcinku serialu role epizodyczną zagrała Beata Fido (w następnym odcinku też będzie).

 

Dzień dobry Polsko! - co do pogodynek, to Nikola Zbyszewska całkiem niedawno została zwolniona z WP ze względów oszczędnościowych, więc pewnie dołączy do obsady programu jako pogodynka.

 

Dzisiaj jest premiera pierwszego odcinka nowego serialu paradokumentalnego pt. ''Komisariat'', w którym gra m.in. znany z ''W-11 Wydział Śledczy'' Sebastian Wątroba. TVP1 już wcześniej kombinowała z paradokumentami za czasów dyrekcji Piotra Radziszewskiego, jednak były to tzw. jednosezonowce m.in. ''Ludzkie sprawy'', ''Uwikłani'' z aktorami (np. Muchą czy Bosakiem), ''Prawdziwe życie'' oraz jego mutacje: ''Uwikłani'', ''Małżonkowie'', ''Prawnicy'' i ''Komornicy''.

 

Dzisiaj także w ''Jedynce'' m.in. dwa ciekawe filmy dokumentalne: ''Trzech kumpli'' oraz ''Ostatni naziści''

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje,że "Trzech Kumpli" już było w TVP, choć mogę się mylić. Co do tej Portugalii to na wpolityce.pl czy telewizjarepublika.pl są zachwyceni wygraną Portugalii. Muzyka to rzecz gustu.

O 16.15 "Przyjaciel do zadań specjalnych".

Prawa do "Trzech Kumpli" do tej pory posiadalo TVN wiec TVP nie moglo tego wczesniej pokazac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzech kumpli - bardzo ciekawy film dokumentalny, pokazujący przyjaźń która zostaje przez jednego z nich (Lesława Maleszke) zniszczona. Co ciekawe, na końcu filmu dokumentalnego pojawiła się tyłówka TVN-u z lat 2007-2013 - troszeczkę dziwnie się oglądało tyłówkę TVN w TVP1, w końcu ''Trzech kumpli'' to produkcja TVN-u.

 

Opole 2017 - po tym jak Jacek Kurski odmówił występu Kayah podczas tegorocznego Festiwalu w Opolu, to swój bojkot zapowiedziała Katarzyna Nosowska. Nawet Prezes TVP nie chciał Barbary Kurdej-Szatan w roli prowadzącej piątkowego koncertu pomimo, iż w zeszłym roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu prowadząc koncert z okazji stulecia polskiego kina.

 

A dzisiaj wieczorem w ''Jedynce'' głównie same seriale (w tym jeden cotygodniowy z kraju Erdogana). W sumie nic ciekawego.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...