Skocz do zawartości

kiedy TVP 2 z tr. Cyfry+ w 16:9 w CP


pavel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez jestem zatem aby Platformy Cyfrowe pobieraly sygnal z jednego zrodla a nie kazdy skad chce i mamy tysiace dubli.CP powinien dogadac sie z Cyfra + w sprawie TVP 2 a z" n z TVP sport i byloby po klopocie ,CP zyskal by miejsce na dodatkowe kanaly a my zyskali bysmy lepsza jakosc tych kanalow,bo jesli o TVP Info to Cyfra+ ma kiepska jakosc,ale my tu mozemy tylko gadac a CP i tak zrobi co bedzie chcial. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niebawem wreszcie załączą kodowanie TVP 2 na tp. C+. Przydałoby się, aby ten sam ruch CP wykonał z Discovery Channel, który jest na 11508 V. Obecnie na tym transponderze (12188 V) z którego nadają obydwa duble jest 13 kanałów. Dzisiaj jak oglądałem WWE na ESC niestety momentami można było "policzyć" piksele :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411,jesli ich sytuacja zmusi to beda zmuszeni sie jakos dogadac ,a tak to nie sadze.Mysle ze Cyfra + jak sie polaczy z "n to bedzie miala nos zadarty do gory i nie sadze aby cos z tego bylo,ale chyba ze na wymiane .Kolega pisze ze Discovery tez lepsze z tr."n potwierdzam tez mogliby pobierac od "n.Ale to trzeba kogos co by sie tym zajal,popatrzcie tylko kto pracuje na infolini to nam powinno wystarczc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę nie pisać nieprawdy.

Sprawdziłem sygnał TVP2 z Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu na tym samym serialu nadawanym wieczorem (podobne sceny).

Cyfra+: bitrate video ok. 3.6 Mbits, audio 192 Kbits, sygnał opóźniony w stosunku do Cyfrowego Polsatu ok. 2-3 sekundy.

Cyfrowy Polsat: video ok. 3,9 Mbits, audio 160 Kbits

Na obu transponderach kanał może mieć maksymalnie 15 MBits.

Rozdzielczość 704x576.

Dodatkowo przekaz z Cyfrowego Polsatu zapisuje EPG (posiadam Opticum x403p), co niestety u mnie powoduje problem przy odczytaniu takiego formatu na komputerach PC (BestPlayer).

 

Podsumowując: przepływność jest podobna, teoretyczna jakość audio lepsza na Cyfrze+, subiektywny odbiór obrazy na 40C650 delikatnie lepszy na Cyfrowym Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że cyfrowy polsat pobiera sygnał wszystkich kanałów TVP z satelity (ASTRA), a cyfra + otrzymuje je światłowodem bezpośrednio z woronicza. Cyfrowy Polsat nie dość że pobiera sygnał z bardzo zapchanego tp. TVP, to jeszcze te juź kiepskiej jakości kanały dodatkowo kąpresuje, żeby się zmieściły na też swoje bardzo zapchane transpondery. Więc logiczne jest że lepsze jakościowo są przekazy z Cyfry +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...