Skocz do zawartości

kiedy TVP 2 z tr. Cyfry+ w 16:9 w CP


pavel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I dalej cisza z TVP2 z tr.Cyfry+ w 16:9,teraz trwaja Igrzyska Olimpinskie i super by sie ogladalo tak jak TVP1 w 16:9 i do tego AC3,na co oni czekaja ,czemu odrazu nie pobrali takze TVP2 do dzis trudno mi zrozumiec,ale widze ze nie poruszacie tego tematu to znaczy jestescie zadowoleni z tego co macie ,lepiej dla CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co płacić C+ za użyczenie sygnału jeśli CP i tak płaci za cały transponder a nie ma konieczności zwolnienia miejsca pod nowe kanały SD.To jest kasa i tu inne argumenty są na drugim planie. CP i tak znacznie poprawił jakość kanałów TVP1 i 2 w stosunku do stanu początkowego. Te kanały powinna emitować TVP na HB i użyczać bezpłatnie platformom.Natomiast platformy nie powinny umieszczać ich w płatnych pakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie pozycje są nadawane w 16:9 a te są rzeczywiście nadawane w C+ na "pełnym" ekranie. Pozostałe pozycje nadawane są 4:3. Metoda znana z kanałów HD.

 

I dziwię się, że taki model emisji nie jest stosowany na wszystkich kanałach (ciekawe czemu, czyżby był do tego potrzebny jakiś SZALONY sprzęt emisyjny, że tak tę metodę "reglamentują"???)... Wtedy nie mielibyśmy już pasków, ramek i kwadratów :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie nad tym zastanawiam bo u nich juz nic nie wskura bo abonametow maja w d.....i to wszystko na temat.Wlasnie Polsat w C+, i do tego maja ciekawe kanaly co mnie akurat interesuja ;NG,History ,Planete no i liga angielska i co wiecej trzeba.

jeśli mieszkasz w okolicy nadajnika naziemnego z którego nadawany jest Polsat,to bierz C+ z dekoderem HD który ma głowice do odbioru naziemnych kanałów cyfrowych.

Ja mam komfortowy u upustem 50% w umowie 13 miesięcznej, wszystkie kanały HD za darmo, dekoder hd z dyskiem twardym i właśnie z możliwością odbioru naziemnej tv cyfrowej. ale niestety nie jestem w zasiegu nadajnika naziemnego z cyfrowymi programami :evil:

 

PS

pamiętam jak jakiś czas temu sygnał tvp brany był z nadajnika naziemnego w postaci analogowej i przekształcany w cyfrowy. Chciałem nagrać jakiś program w tvp2 w nocy na vhsie . rano okazało sie ,ze nagrał sie ale byłą plansza ,ze z powodu konserwacji nadajnika program będzie wznowiony o 6 rano. taka to jakoś nam serwował ( i serwuje ) Cp.

Cyfra ma podciagnięty światłowód bezpośrednio z tvp dlatego ma taka dobrą jakość. CP bierze sygnał z transpordera tvp. transkoduje do nagrawizion( pogorszenie jakości) i nadaje na swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to chodzi o to, że "CP" bierze sygnał w "MPEG2" z "Astry" (albo "MPEG4", zależy, który wolą :D ), po czym ponownie koduje go do "MPEG2", aby nadawać na "HB" i z tego wynika gorsza jakość (system "Nagravision" nie ma nic wspólnego z jakością przekazu - na pewno tak samo skutecznie szyfruje sygnał "VHS", jak "Full HD" :D ).

 

Ja tak w ogóle odbieram "TVP1" i "TVP2" właśnie z transpondera "Cyfry", więc mam to 16:9 też na "dwójce" i bardzo sobie tę metodę emisji chwalę, bo zawsze jest "pełny ekran" (żadnych pasków, ramek i kwadratów :D ) :D! Powinny to stosować według mnie wszystkie kanały nadające chociaż częściowo w 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że dopóki CP ma miejsce na swoich transporderach (choć już za wiele to go nie mają moim zdaniem), dopóty nie będzie pobierać sygnału TVP2 z transpordera Cyfry. Jak zabraknie miejsca, to zapewne będą chcieli się dogadać z Cyfrą (tak samo, jak to miało miejsce w przypadku TVP1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tr.12.188 V powinni zmienic FEC na 5/6,tak jak to w kwietniu zrobi Cyfra+,moze poprawila by sie jakosc tam znajdujacych kanalow ,bo na chwile obecna to Bitrate tragedia.A jesli chodzi o TVP2 to sie nie doczekamy w 16:9 ,chyba ze braknie im miejsca to pojda po rozum do glowy,caly CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obraz na TVP2 wygląda jak obraz ze zrytej taśmy VHS, wszystko rozmyte, pikseloza taka, że z kanapy można policzyć kwadraciki, no i brak 16:9. Z tym 16:9 to trochę dziwne,bo ponoć sygnał pobierają z Astry gdzie przekaz idzie właśnie w 16:9 a z tp CP już 4/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emisja TVP1 i 2 w części jest prowadzona w formacie 16:9 wyłącznie z transpondera C+ oraz w naziemnej emisji DVB-T.Jakość emisji TVP2 w CP jest przekładana 1:1 w stosunku do sygnału z Astry z emisji MPEG4 (10862 H), która docelowo będzie źródłem dla wszystkich kablówek. Niewielka strata w jakości polega na transkodowaniu do MPEG2.Ze względów biznesowych CP nie zamierza przejść, na sygnał TVP2 emitowany przez inną platformę, o czym informowała rzecznik CP Olga Zomer.Odbiorniki Echostar DVR-747 i Echostar DSB 717 ( o starczych nie pisze) mają fatalną jakość sygnału na złączu scart, stąd oglądanie w takiej jakości sygnału SD na LCD lub plaźmie, będzie zawsze frustrujące. Z oferty CP polecam Samsungi lub odbiorniki HD, osobiście korzystam z modułu CAM i Topielda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś się. Polsat sygnał bierze z tp 10773 na Astrze, gdzie jest transmisja MPEG2 i właśnie 4:3. Natomiast na transponderze 10862 kanały są w MPEG4 i 16:9.

Sam sprawdzałem jak mieli kiedyś awarię kodowania.

Emisja 10773 H jest do likwidacji od 1 kwietnia 2010, wszyscy odbiorcy (np.kablówki) byli o tym informowani jeszcze w zeszłym roku.

Jeśli masz racje, to w najbliższym czasie również dwójka będzie okresowo w 16:9 a ja pisze, że tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki Echostar DVR-747 i Echostar DSB 717 ( o starczych nie pisze) mają fatalną jakość sygnału na złączu scart, stąd oglądanie w takiej jakości sygnału SD na LCD lub plaźmie, będzie zawsze frustrujące.

 

 

Zgadza się, sam kiedyś miałem EchoStara DSB-717 i jakość na złączu scart nie była najlepsza. Ciekawe, jak to wygląda w przypadku EchoStarów HD i DVR z twardym dyskiem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak mialem Sagema podlaczonego do LCD to obraz nie byl az taki zly, a na echostarze troche jest lepszy ale nie ma rewelacji. Jedynie co na HDMI obraz jest OK, ale na kanalach HD rewelka. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion

Ja mam odmienne zdanie na w/w temat .

Tuner mam podłączony z TV na wszystkie możliwe i dostępne sposoby , ale nie stwierdziłem takiego faktu jakoby kanały SD lepiej odbierały przez kabel HDMI . Jedyne co zauważyłem to to , że obraz jest bardziej stonowany . U mnie przez kabel scard obraz jest czysty i wyraźny i nie mam powodów do narzekań , ale najlepszy obraz uzyskuję przez połączenie kablem component i to na kanałach SD jak i HD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#mirko1801 Wszystko zależy od poziomu odniesienia.Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, gdybyś miał obok drugi TV z rozdzielczością 1920 to pewnie byłoby o czym pisać. Zgadzam się z opinią na temat złącza komponent, mam podobne odczucie..Ty masz dekoder samsung HD stąd obraz na Scart jest zdecydowanie lepszy niż na Echostarze.Oczywiście test na HDMI należy wykonać w porównywalnych warunkach czyli z parametrami sygnału scart. W przypadku Samsunga DSB-H370G po przełączeniu na HDMI na pilocie dekodera należy wybrać rozdzielczość 576i czyli parametry sygnału jak dla SCART, w przeciwnym razie test nie będzie miarodajny, ponieważ obraz będzie jest skalowany do 1080i lub 720p.

Osobiście korzystam z Topfielda 7710 HD PVR z modułem CAM CP, posiada doskonałą funkcjonalność dopasowania rozdzielczości obrazu do emisji czyli obraz SD nawet na HDMI jest automatycznie wyświetlany w 576I a HD w 1080i.Efekt końcowy na ekranie jest lepszy od przeciętnego, brak skalowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...