Skocz do zawartości

kiedy TVP 2 z tr. Cyfry+ w 16:9 w CP


pavel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, a ciekawe skąd CP pobiera sygnał na swój transponder - z magicznego kapelusza :?::] Pewnie z Astry 19,2*E, a jak TVP uruchomiło tam 16:9, to i w CP zaszła zmiana - taka jest moja opinia, ale zaraz pewnie ktoś napisze, że się nie znam :] I wiem, że na Astrze, nikt oprócz techników TVP oraz prezesa TVP, tego nie może zobaczyć, co nie oznacza, że tak nie jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że TVP2 w TNK już dawno jest w 16:9 nie ma się co dziwić, bo TNK pobiera sygnał tego kanału z transpondera C+. Podobnie jak i TVP Polonia - ale ten kanał jest też w CP i też z transpondera C+, więc w sumie w CP też od dawna powinien być w 16:9, tak samo TVP Kultura :]

 

PS. Widzę, że bardziej przyszedłeś zachwalać tu TNK, gdy wszędzie indziej ludzie opluwają tą ofertę, za to cudowne TNK HD i parowanie kart niż omawiać kwestię TVP w 16:9 w CP :> :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie przyszedłem tutaj zachwalać TnK, tylko wadawało mi się, że Cyfra+ to zdecydowanie lepsza oferta od TnK. TnK uważam za najsłabszą ofertę na polskim rynku. A co do formatu 16:9 gdziekolwiek to powiem jedno, nigdy nie wiadomo o co chodzi, dlaczego raz jest w 16:9 a dlaczego raz nie ma tego formatu. Dodam, że 16:9 to powinien być standard wszędzie. Nie długo powinno być standartem HD, ale w PL kilka lat. Cieszę się, że wchodzi 3D, ale to już w ogóle kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli materiał jest nagrany w 16/9 to i jego emisja jest w tym formacie (głownie seriale i różne show). I nie ma się czym podniecać. Przez ostatnie 2 lata miałem w jednym tunerze moduł CP i kartę cyfry. I uczciwie muszę stwierdzić, że różnica w jakości z tp. C+ i CP nie jest znowu aż tak duża. Nie ma o co kruszyć kopii.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ciekawe skąd CP pobiera sygnał na swój transponder - z magicznego kapelusza :?::] Pewnie z Astry 19,2*E, a jak TVP uruchomiło tam 16:9, to i w CP zaszła zmiana - taka jest moja opinia, ale zaraz pewnie ktoś napisze, że się nie znam :] I wiem, że na Astrze, nikt oprócz techników TVP oraz prezesa TVP, tego nie może zobaczyć, co nie oznacza, że tak nie jest :wink:

Mylisz się, również o tym wiedzą wszystkie podmioty pobierające sygnał z Astry w tym sieci kablowe.

Na Astrze sygnał TVP1 i 2 nie jest nadawany z WSS, stąd wszystkie materiały w formacie 16:9 nadawane są w letterbox (pasy góra i dół).

Tylko i wyłącznie na transponderze C+ z HB oraz w multipleksie DVB-T TVP1 i 2 nadawany jest z wss a materiały 16:9 są nadawane w pełnym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to z tr przełączonego z dvbs2 do dvbs zarówno TVP1 i TVP2 nadają z flagą WSS (mogę sie mylić)

 

tp. 59

częstotliwość: 10,862 GHz

polaryzacja: H (pozioma)

Symbol Rate: 22000

FEC: 7/8

DVB-S/QPSK

 

LCN Service Name Format System SID VPID Audio PID Txt PID PMT PID CA

1 TVP1 WSS SD AVC 7100 512 650 655 256 NDS VideoGuard

2 TVP2 WSS SD AVC 7101 513 660 665 257 NDS VideoGuard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a skąd masz takie informacje? TVP2 dalej jest pobierany z transpondera CP.

Zgadza się jest pobierany z transpondera CP ale jest w 16:9

A informacje mam tvpolsat.info "Wybrane propozycje programowe TVP2 z tp. Cyfrowego Polsatu są od dzisiaj nadawane w formacie 16:9"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jakość z transpondera CP przy 16:9 jest tragiczna, bitrate średnio 2.5Mb/s VBR przy MPEG2.Z transpondera C+ 3.5Mb/s VBR MPEG2.

Przy silnej kompresji obraz jest rozmyty a w 16:9 widać to jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion, dziwi mnie, iż CP nic z tym nie robi skoro są tego świadomi.

Potrzeba uzasadnienia businessowego, a skoro abonenci się nie skarzą tematu nie ma. Większość abonentów nie ma pojęcia o tym, że może być lepiej i zadowalają się tym co widzą. Tym bardziej, że różnice są widoczne dopiero na tv od 32 cale wzwyż.Radykalna poprawa jakości może nastąpić tylko po przejściu na emisje TVP2 z transpondera C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion, nie do końca, ponieważ w miejscu TVP2 na transporderze 12188V zapewne pojawiłby się jakiś nowy kanał. Dziwię się też, że np. TVP2 nie przerzucą na transporder 12884H. Tam jest trochę więcej miejsca po tym, jak wyłączono E!, TV1000, czy Jetix Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion, dziwi mnie, iż CP nic z tym nie robi skoro są tego świadomi.

Potrzeba uzasadnienia businessowego, a skoro abonenci się nie skarzą tematu nie ma. Większość abonentów nie ma pojęcia o tym, że może być lepiej i zadowalają się tym co widzą. Tym bardziej, że różnice są widoczne dopiero na tv od 32 cale wzwyż.Radykalna poprawa jakości może nastąpić tylko po przejściu na emisje TVP2 z transpondera C+.

 

@Orion nie wypisuj takich opinii jeżeli najpierw ich nie zweryfikowałeś. Przez ostatnie 2 lata do końca kwietnia miałem abo CP i C+. Oba pakiety siedziały w jednym tunerze (coolstream HD1, przedtem Dreambox 7000). Od 8 m-cy mam 46" plazmę panasa G15. Prawda jest taka, że najczęściej (wyłączywszy niektóre seriale) jakość jest g..niana na obu transponderach. Na tp. z cyfry jest co najwyżej minimalnie lepiej.

Podkreślam może o 10% lepiej, jednak w większości programów w ogóle różnicy nie widać. Niestety w porównaniu do niemieckich kanałów SD czy nawet TVN to jest słabiutko. I nie będzie lepiej, bo od maja TVP ustawiła bitrate dla TVP1 i TVP2 na Astrze z tp 10862H sztywno na 3600Mb/s,. Obniżyła też bitrate TVP Sport oraz TVP HD. Pewnie od czerca oddają tp. 10773H.

 

Żeby było bardziej obrazowo, różnica w jakości jest ZDECYDOWANIE MNIEJSZA niż różnica między TVP Polonia z tp. na 10862 na Astrze, a TVP Polonia z tp. Cyfry na HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...