Skocz do zawartości

kiedy TVP 2 z tr. Cyfry+ w 16:9 w CP


pavel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli rzeczywiście jedynym powodem niedołączenia TVP HD było żądanie TVP, by kanał znalazł się na "niskiej" pozycji, to doskonale obrazuje to podejście CP do swoich klientów. Cóż to za różnica, na której pozycji jest dany kanał? Nie ważniejsze jest, by w ogóle był? Owszem, lista powinna być w miarę logiczna, ale co za problem przenieść Polsat News choćby na pozycję 7 (jeśli tak im zależy na tym, by ich kanały były wysoko), TVN Siedem na 16 zamiast jednego z Dla Abonentów albo na 19, a na 16 wrzucić TVP Sport, a na pozycję 5 wrzucić TVP HD? Ale ważniejsza jest ich beznadziejna lista kanałów niż możliwość oglądania mundialu w HD. Żenada.

Ja sobie poradziłem: oczywiście ARD/ZDF wizja + TVP "z kabla" fonia.

To też dość ciekawe: obraz na Das Erste jest 4-5 sekund wcześniej niż ten w analogowej kablówce Aster (mam darmowy pakiet "antena" za darmo), a przekaz na TVP2 w CP opóźniony o kolejne 5 sekund w stosunku do kablówki... W sumie komentarz opóźniony o 4 sekundy to na szczęście nie dramat - wolę to i niezłą jakość obrazu niż oglądanie "plam symbolizujących piłkarzy" z transpondera CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wczoraj korzystając z okazji, że przekaz TVP 2 z tp. C+ był niekodowany porównałem jakość TVP 2 z tp. C+ i tp. CP (jak był mecz MŚ) to zdecydowanie jakość z tp. C+ jest lepsza. Później jeszcze porównałem jakość TVP Info tp. C+ i tp. CP to zdecydowanie jakość z tp. C+ jest ciut lepsza. Mogliby w końcu te 2 kanały pobierać z tp. C+. Ze wszystkich platform tylko CP ma najgorszy przekaz tych 2 kanałów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest oczywista, C+ otrzymuje sygnał bezpośrednio z TVP światłowodem, tym samym unika transkodowania z MPEG4 => MPEG2 jak to ma miejsce w przypadku CP.W trakcie transkodowania jakość ulega niewielkiemu pogorszeniu, do tego dochodzi dość niski max vbr ~2.7Mb/s.Korzystanie z emisji C+ wiąże się z kosztami.Nie sądzę aby bez uzasadnienia biznesowego czyli konieczności dołączenia kanału SD pobrano TVP2 od C+. W aktualnych realiach, gdzie klient oczekuje nowych kanałów HD nie przypuszczam aby cokolwiek było zmieniane w tej emisji, tym bardziej, że na TVP2 w CP jest już dostępny format 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że zmieni się to w momencie, gdy CP będzie chciał wprowadzić jakiś nowy kanał SD. Wtedy wówczas może on wyprzeć TVP 2 z transpordera CP. Niemniej jestem zdania, że wszystkie platformy powinny pobierać kanały TVP z jednego źródła. Najlepszym oczywiście dysponuje Cyfra+ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

CP ma kopie TVP INFO i to bez telegazety na 12284 a na 11488 z C+ jest TVP INFO z telegazetą. Z11488 pobierą sygnał C+,TP,N skoro było by gorzej to by zmienili na inną częstotliwość. Uważam że CP powinien pobierać TVP2 i TVP INFO z transpodera C+ a TVP SPORT mogli by pobierać z N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

TVP Info pobierany z tp CP jest w lepszej jakosci niz z tp C+.

TVP 2 byc moze bedzie w przyszlosci pobierany z tp C+, bo jakosc do najlepszy nie nalezy.

TVP Sport z tp CP jest w tragicznej jakosci, jakby pobierali z tp n to juz duza poprawa jakosci no i lepszy komfort ogladania transmisji zuzlowych. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że CP pobiera sygnał TVP2, TVP Info i TVP Sport z tp. TVP na Astrze, a tam jakość w porównaniu do tego co było jakiś czas temu uległa pogorszeniu przez upchanie wszystkich kanałów publicznego nadawcy (włącznie z TVP HD) na jednym tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nadawcy nie dublują już przekazów tak często jak kiedyś ale jeszcze trochę miejsca się marnuje.

 

Zastanawia mnie dlaczego opóźnienie TVP 2 z transpondera CP ma aż 10 sekund opóźnienia w stosunku do przekazu analogowego z nadajnika analogowego w Raszynie. Moje podejrzenia jest takie, że sygnał dla CP przebywa drogę: Astra - CP - HB - odbiorca. Przekaz z TVP 2 z transpondera Cyfry + ma już 5 sekund opóźnienia. Pewnie sygnał do Cyfry przesyłany jest światłowodem. Do Raszyna też idzie światłowód dlatego opóźnienie z nadajnika naziemnego jest niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak sobie myślę, że może gdy teraz Polsat dogadał się z Canal+ Cyfrowy i 7 Polsatów pobierane jest z tp. Polsatu dla abonentów Cyfry+, to może i CP będzie łatwiej dogadać się w sprawie pobierania TVP2 i TVP Info z tp. Cyfry+ :?: . Co o tym sądzicie :?:

Myślę że będzie łatwiej się dogadać - w końcu i tak ''wiszą'' nam parę kanałów za ten transfer w jedną stronę a skoro swoich Cyfra+ nie chce dać to niech podzieli się innymi kanałami z CP czyli oprócz TVP1 którą obecnie nam C+ daje w przyszłości także TVP2 i TVP Info z swoich częstotliwości. Cyfrowy Polsat zyska zaś 2 wolne miejsca na nowe stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...