Skocz do zawartości

Pogoda24 TV


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już w ten piątek 1 marca ruszy nowy kanał telewizyjny Pogoda24 TV od MWE Networks o którym to można przeczytać w tych artykułach:

https://www.wirtualnemedia.pl/m/artykul/jak-ogladac-pogoda24-tv-junior-channel-tvc-super-szlagier-tv-nowe-kanaly

https://satkurier.pl/news/235358/pogoda24tv-znamy-logo-co-w-ofercie-kanalu.html

Moim zdaniem @PowerTV tworząc ten projekt popełniło kluczowy błąd niezakładając jego emisji satelitarnej chociażby w trybie FTA gdyż od czasów likwidacji kanału TVN Meteo jest luka którą to również na Hot Birdzie kanał Pogoda24 TV mógłby wypełnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie wiem dla kogo i po co tworzone są takie kanały. Już to przerabialiśmy - było TVN Meteo. Dziś ludzie pogodę sprawdzają w smartfonach 😆 No ale wiadomo, zawsze szansa na dodatkowe przychody z reklam, jeśli jakiś operator zechce kanał niczego ciekawego nie wnoszący do oferty.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, PowerTV napisał(a):

Wierzymy, że w swoim czasie kanałem zainteresują się też platformy satelitarne. Nasz dział dystrybucji TV CONTENT bardzo nad tym pracuje.

Myślę droga redakcjo kanału @PowerTV warto puścić kanał na satelitę jako FTA (przynajmniej do momentu startu kanału Szlagier TV) by sprawdzić zainteresowanie kanałem ze strony platform cyfrowych i widzów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał z informacjami pogody coś jak FOX weather w Polsce by się przydał. Przydał by się serwis informacyjny o pogodzie np. 20 minut, fajne byłoby tak obejrzeć. np. gdzieś powódź, gdzieś tornado, gdzieś na żywo z kamer wał szkwałowy obejrzeć, gdzieś śnieżyce, np. łowcy burz jadą i transmitują na antenę, obserwacje burz itd...  najlepiej żeby to był LIVE.

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc od razu kodowanym to raczej żadnych widzów nie zdobędzie przez co skończy jak kanał Biznes 24 który to ma niekończącą się wyłączność z platformą satelitarną Canal+. Lepiej udostępnić Pogodę24 TV jako FTA i tym sposobem sprawdzić czy platformy satelitarne się nim zainteresują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie dobry zasięg techniczny, ma szansę.

34 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Nawet jako rozkodowany by nie zdobył :) TVN Meteo dawno to zrozumiało.

To już nie te czasy kiedy informacji o pogodzie szuka się w telewizji o dowolnej porze. Chcesz znać pogodę wchodzisz do sieci i masz ją po 1 minucie.

Jeżeli będą inne rzeczy, typu stan wód, czy zimą nasniezenie stoków to ma szanse 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan wód przyda się seniorom. Raz przypadkiem w ramach RSO pokazał się w moim województwie podwyższony poziom wód, to wiedziałem że mam iść wystawiać wanny, wiadra i miski, żeby naleciala woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim kanałem powinna powstać jakaś aplikacja na smartfony. Gdzie można by sprawdzić aktualną pogodę, jakieś ciekawostki prezentowane na kanale jak i oglądać sam kanał. Jakby już była taka aplikacja to jej użytkownicy mogliby przez nią podsyłać zdjęcia, filmiki aktualnej pogody z różnych regionów Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak działa RSO? Mieliśmy przypadkowo włączone napisy, a babcia oglądała TVP 3, jeżeli coś się dzieje to od razu na napisach jest tego typu informacja. Jak MWE coś takiego wdroży w sytuacjach nagłych to nie będzie źle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak dział RSO. 

Potrzeba do tego:

1. Odbiornika z HbbTV, którego nie oferuje żadna platforma SAT, a kanał ma być kodowany. 

2. Jeśli spełniony warunek 1, odbiornik musi być podłączony do internetu. 

3. Jeśli spełniony warunek 1. i 2, na odbiorniku muszą być włączone napisy i uruchomiony ten konkretny kanał na którym te komunikaty są nadawane. Mało kto tak robi, bo zaśmiecają ekran gdy są napisy dla niesłyszących lub filmów emitowane. 

 

Podsumowanie: mrzonka. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie FTA przez satelitę,jak ma być tylko w kablówkach i naziemnej na południu Polski to długo nie przetrwa ten kanał. Wolałbym ten kanał niż te szlagiery.Nie oglądam stacji muzycznych,a pogodę bym obejrzał jakby to działało jak kiedyś na początku TVN Meteo. Bo w telefonie to często przekłamuje pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...