Skocz do zawartości

Tuner Sagem SD


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprogramowanie mojej nagrywarki jest z 2005 roku, a że nie była przewidziana na rynek polski, to identyfikuje źródła zewnętrzne i pod taką nazwą operatora znalazła ten terminal. Zresztą świadomie przy wyborze kraju wybrałem Francję. Grunt że dwa urządzenia super współpracują i nie trzeba programować nagrań na obydwóch osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno zakupiłem abonament Cyfry+ wraz z dekoderem Sagem.

Po przewiezieniu dekodera do mnie do domu (za granicą) podłączyłem go do zbiorczej anteny którą mamy u mnie w bloku (prywatnego talerza nie posiadam). Antena ustawiona jest na Astrę i Hotbird.

Ustawienia domyślne, podane w instrukcji, w ogóle nie dały rezultatu (nie znalazł kanałów). Dopiero gdy zmieniłem pasmo konwertera, to zaczął wyszukiwać programy z Astry. I na tym koniec, tzn. nie odbiera sygnału z Hotbirda.

Próbowałem zmieniać częstotliwości, ale bez skutku.

Technik w Polsce powiedział, ze muszę wyłączyć Diseq, jednak takowej możliwości w menu nie ma, ponadto dekoder nie ma opcji wyboru satelity.

 

Dodam, że w Niemczech dekodery pracujące w systemie Cyfry+ (z modułem CI typu SECA o ile się nie mylę) są praktycznie niedostępne. Kupiłem nowy dekoder ze sklepu, firmy Smart, i on łapie u mnie HotBirda bez problemu (co prawda tylko część kanałów z oferty Cyfry+) - ale on nie ma czytnika kart.

Proszę o poradę co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy można w ogóle w tym Sagemie ustawić odbiór na HotBirda manipulując parametrami (z dostępnych są tylko częstotliwość odbioru i pasmo konwertera oraz jakieś parametry FEC i Symbol Rate)?

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. Najlepiej by było gdybyś jeżeli masz taką możliwość(właściciel kamienicy/bloku da pozwolenie) zainwestować te 100zł. i zamontować osobną antenę.

Wszystko przez to, że sagem nie obsługuję Diseq-a. Nie mam pojęcia, a mam ten dekoder jak sobie z tym poradzić bo nie ma żadnej opcji w menu dotyczącej wyboru satelity.

Ewentualnie możesz kupić np. przez Allegro dekoder obsługujący Diseq z czytnikiem kart kodowanych w Mediaguard SECA- ceny są różne, ale za 100 zł. wyrwiesz coś używanego. Z drugiej strony nie po to brałeś Sagema by się kurzył w szafie, no ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Najwyżej Sagema możesz również opylić- ceny to około 80-100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podpadł mi ten tunerek,dziś zakupiony po godzinie podłączam a on umarł!!! :( zero reakcji wciskam włącz/wyłącz a prąd płynie na 100%

 

no i ożył trochę dziwne,u mnie nie działał a w punkcie działał powrót do domu nie działał ale po 3h zadziałał,tylko bez sensu że listę ulubione programy można wybrać max 30 programów to chore.... :crazy:

 

Po odklejeniu z przodu naklejki Cyfra+ jest napis TPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wczesniej byla mowa o tym ze to nie sa dekodery wyprodukowane pol roku temu, ale nie oferowali tego dekodera za nie wiadomo jakie kwoty, tylko za grosz, zeby trafic do ludzi ktorzy nie maja wielkich LCD i do tej pory nie mieli stycznosci z tv cyfrowa i do tego ten dekoder nadaje sie znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...