Skocz do zawartości

Tuner Sagem SD


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poczytajcie dokładnie klauzulę w umowie sprzedaży, że po okresie minimalnym Umowy C+ nie gwarantuje , że coś na tym obejrzymy (może ktoś ten punkt dosłownie zacytuje, może ja coś źle zrozumiałem). Już dokładnie nie pamiętam bo papierek miałem tylko chwilę w ręce. Co o tym sądzicie?

Miałem ten dekoder 20 minut,to tuner dla ludzi wyjątkowo spokojnych, więc szybciutko poszedł w Polskę.

Jak czytam niektóre posty to mam wrażenie, że do użytkowania sprzętu podchodzi się jak do małżeństwa, Można przecież własny tuner sprzedać a kupić odpowiedni. Ja 100-kę z dealu Sagema dokładam do funkcjonalnego tunera.

Montowałem niedawno Pace SD , wolne to dziadostwo i zanim się włączy to trzeba mieć nerwy na wodzy nim cała procedura (i napisy ba wyświetlaczu) przebiegnie; nigdy nie jest się pewnym czy tuner akurat się włącza czy wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do Sagem'a właśnie już pół dnia się na nim bawię i nie wiem co w nim takiego jest niedobrego. Normalny dekoder.. dużo zajmuje ale szybko się włącza, kanały też w miarę przeskakują itd. Jeśli ktoś potrzebuje dekodera aby po porostu odbierał sygnał i tyle to dekoder w sam raz.. i do tego za 1 grosz.

 

Co do Pace SD to na pewno montowałeś go?? wolno się włącza ? to te 2-3s to już czas nie do zniesienia?? wolno działa?? na pewno miałeś Pace??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt 3 umowy sprzedaży: "... po zakonczeniu umowy o abonament nie będzie możliwy odbiór programów stanowiących ofertę sprzedającego oraz niekodowanych programów nadawanych drogą satelitarnąprzy uzyciu terminala...."

w sumie po zakonczeniu umowy oddajemy kartę więc nie ma na czym ogladać-ja to tak rozumiem.

nie moge sie zgodzic z tym ze sagem działa wolno. mogę go porównac do echostarów z cp i działa o wiele wiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taiszo - o czym ty gadasz? Ten sagem będzie działał aż do czasu kiedy po prostu wyzionie ducha, cyfra+ nie jest w stanie zablokować tego dekodera w momencie gdy pierwotnemu właścicielowi skończył się abonament.

A co do Pace SD to nie wiem co niektórzy do niego mają, to chyba najlepszy aktualnie dekoder SD w ofercie C+, chodź nie widziałem jeszcze Sagema, ale w porównaniu ze Strongami to cud miód malina, może trochę obkrojony, ale co najważniejsze działa w miarę szybko i przedewszystkim stabilnie, a jak ktoś chce już coś więcej to już raczej bierze PVR HD.

No i dobrymi dekoderami są jeszcze wiecznie żywe Mediasaty, z tym że niektóre wersje nie grzeszyły szybkością.

A wiem o czym mówię bo przez moje ręce przewinęły się tysiące zupełnie rożnych dekoderów, w tym zagranicznych kablówek oraz platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maq chodziło mi o to, że właśnie dekoder nie jest uzależniony od karty cyfry osoby, od której się kupiło dekoder. Jeżeli posiadasz własną kartę cyfry lub splitter będą chodziły wszystkie kanały razem z FTA. Bez karty podobno nic nie działa. Może źle się wcześniej wyraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maq chodziło mi o to, że właśnie dekoder nie jest uzależniony od karty cyfry osoby, od której się kupiło dekoder. Jeżeli posiadasz własną kartę cyfry lub splitter będą chodziły wszystkie kanały razem z FTA. Bez karty podobno nic nie działa. Może źle się wcześniej wyraziłem.

 

A co będzie jeśli kupię kartę prepaid C+ (np. pakiet uniwersalny) i skończy mi się opłacony okres? Sama karta zostaje wtedy u mnie (nie trzeba jej zwracać), ale nie ma możliwości oglądania płatnych programów. Czy z taką kartą dekoder bedzie działał bez problemu jako FTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam owego Sagema od kilku dni. Moje spotrzeżenia są takie: Dekoder dość szybko się włącza i co za tym idzie również szybko reaguje na pilota- przełączanie między kanałami jest płynne i bez zwiech. Jednak zdarzyło mi się już, że podczas szybkiego operowania pilotem Sagemik się zwiesił- także trzeba spokojnie i bez nerwów zmieniać kanały. Co do samego odbioru to w sumie jakość dobra, poprzedni tuner nie łapał mi skrajnie wysokich i niskich częstotliwości, a po zmianie na Sagema i nie regulowaniu i grzebaniu w jakikolwiek sposób przy czaszy czy samej instalacji niedostępne wcześniej stacje chodzą jak złoto.

Menu bardzo proste, bez możliwości ustawienia sobie własnej listy, jednak na plus jest brak wyświetlania na liście kanałów HD- co w tym przypadku jest zbędne. Wilkość Sagema poraża- jest ogromny i mało reprezentacyjny. Duży minus to moim zdaniem odłączany kabel zasilający- musiałem go naprawdę mocno wpiąć do tunera bo były luzy i dało się słyszeć delikatne bzyczenie.

Jeżeli potrzebujecie dekodera tylko po to by oglądać kanały dostępne poprzez Cyfrę+, bez bawienia się w zmiany softu, dogrywanie własnych list programowych itp. i macie zwykły kineskop w domu to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten dekoder od 5 b.m., to zresztą mój pierwszy kontakt z cyfrą.

Po paru dniach pierwsza awaria: chciałem go na noc, co normalne zresztą, wyłączyć w stan uśpienia, niestety, od tego czasu Sagem po paru sekundach samoczynnie się włącza, i tak jest do dziś. Podpiąłem więc go pod listwę, czyli na noc odłączany jest całkowicie od prądu, i na razie jest dobrze, choć nie powiem, zamierzam go wymienić.

Kanały przerzuca w miarę szybko, oczywiście jak na ten sprzęt. Częste zwisy, lecz muszę mu przyznać, ostatnich parę dni działa bez zawiech. EPG wolne i mało dokładne. Niezbyt logiczne rozmieszczenie przycisków na pilocie.

Sprzęt dla ludzi bez dużych wymagań { to ja }, do tv kineskopowych może być. Jeśli nie chcesz ładować kasy w sprzęt, to można wsiąść, jak masz 8 dych na zbyciu, to lepiej brać Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zwiech to owszem- często się zdażają, ratuje tylko restart tunera. Ale zauważyłem, że zwiechy występują tylko podczas bardzo szybkiego przełączania kanałów tzn. wciskanie kolejnego kanału gdy jeszcze obecny nie zdąży wyświetlić obrazu, no i nie zawsze to utrudnienie występuję więc nie zrażajcie się tak od razu.

Zupełnym nieporozumieniem dla mnie jest brak przełaczania programów i regulawania dzwięku przy pomocy klawiszy kierunkowych. Do przełączania kanałów służą dwa przyciski typu P+, P- dość nie ergonomicznie ułożone na pilocie. Regulacja głośności wygląda podobnie. Idzie się przyzwyczaic po kilku dniach korzystania z pilota.

Aha, dlaczego nie ma własnej listy kanałów bądż chociaż własnej listy ulubionych? Dla mnie to ważne gdyż mam pakiet Podstawowy+ i do końca grudnia mam mozliwość ogladania Komfortowego+, ale po 1 stycznia częsć kanałów zablokują i np. po przełączeniu z Planete na Discovery Science klawiszem P+ zobaczę plansze "Brak uprawnień" bo między tymi kanałami jest Animal Planet, który mi zablokują. To bardzo uciążliwe i irytujące. No, ale cóż- za taką kasę i tak się opłacało, najważniejsze, że tak video jak i audio są na bardzo przyzwoitym poziomie w tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą, i tak jak pisałem wcześniej: przyciski na pilocie są rozmieszczone nielogicznie, i po 2 tygodniach użytkowania dalej się do nich nie przyzwyczaiłem.

Listę można układać chyba tylko na Strongu, w CP już Echostar 616 miał tą możliwość, ponadto na tym drugim można było ustawić głośność osobno dla każdego kanału, tu mi też tego brakuje, chyba, że czegoś nie rozgryzłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze nie działa mi "przelotka" w tym sagemie!?!? w tunerze z CP nie wykrywa sygnału. może jakas pomoc? sam dekoder działa sprawnie, sprawniej niż dsb 717 z polsatu.

 

U mnie przelotka dziala wysmienicie! Sagem jako pierwszy, potem Samsung Cyfrowego Polsatu. Chodzi jak ulał!

 

Chodzilo mi o dekoder Cyfry+ z aktywna przelotka i Sagem tylko takie cos ma. Nie mam problemow z tym dekoderem i przelotka. Powiem Wam wiecej. Mozecie wierzyc lub nie. Jakosc obrazu i dzwieku jest lepsza niz na Samsungu Cyfrowego Polsatu! Od razu poczulem roznice podlanczajac Sagema tam gdzie byl Samsung. Obraz jest jakby ostrzejszy a dzwiek bardziej wyrazny. Nic dziwnego ze Cyfrowy Polsat zerwal umowe z Samsungiem. Ten Samsung od poczatku nie podobal mi sie. Ale byl za 99 zl na wynajem tak wiec wziąłem go ponad rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...