Skocz do zawartości

Tuner Sagem SD


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale te nasze platformy nas rozpieszczają,pamiętam jak za SAGEMA parę lat temu dałem 199zł.A tu Cyferka wprowadziła 12 letnie cudo za 1grosz,wiele osób narzeka na ten odbiornik w Cyfrze.Ci co mieli tą firmę w cyfrowym polsacie z niesmakiem go pamiętają.Lepiej dać 79zł za PACE.

 

Heh.

dają coś za free, a i tak znajdą się ci, którzy będą narzekać.

Czego można oczekiwać za 1gr? A i tak uważam, że sagem nie jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner wcale nie jest taki zły. Miałem Pioniera BCT-1330, Kenwooda, a ostatnio Thompsona. Teraz wziąłem tego na własność. Chodzi dosyć szybko, nie zawiesza się, obraz i dźwięk bardzo dobry. Początkowo na programach z napisami (Canal+) pokazywały się krzaczki, ale po wgraniu upgradu z satelity problem zniknął. Oczywiście nie ma tu żadnych wodotrysków, ale do zwykłego oglądania wystarczy. Szkoda, że nie ma programów z Astry. No i menu nie bardzo mi odpowiada (ten okropny seledyn), ale może to kwestia przyzwyczajenia. Czekam na jakieś nowe softy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexie tak z Franci sprowadzili odbiorniki sprzed 12 lat,które miały iść do utylizacji.A koszty złomowania tego szajcu jak zaczną się zaraz psuć pokryje Polski podatnik. :brawo:

O co ci facet chodzi? Masz wogóle ten dekoder, że tak narzekasz? To, że coś się psuje nie oznacza, że jest szajsem- jak ty to nazwałeś, a tylko to, że w ogromnej ilości sprzedanych ostatnimi czasy Sagemów przez Cyfrę trafią się egzemplarze felerne.

12-letnie odbiorniki? - i co z tego, nie każdy potrzebuję najnowszego PVR-a z dw. dyskiem, HD itp. Są ludzie, którzy chcą po prostu odbierać różnej maści kanały i już, nic więcej. To, że mają ...aście lat nic nie znaczy. Może przyczep się jeszcze do zwykłej zarówki, której konstrukcja nie zmieniła się od ponad stu lat- to też szajs? Owszem jest powoli na wymarciu z racji różnorakich przepisów i ochrony środowiska, ale nie zmienia to faktu, że do tej pory była niezastąpiona.

P.S. -piszę się z Francji, nie "z Franci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy. Tak, sądzę że ten dekoder to [beep], wyjaśnię może kiedy indziej :) Ale mój problem polega na tym, że dekoder nie chce się wyłączyć, tzn. po wyłączeniu na 3 sekundy pojawia się zegar i natychmiast włącza się ponownie. Dodam, że problem wystąpił po zmianie połączeń, czy możliwe jest więc jakieś zwarcie ? Podłączyłem wideo do wejścia wideo i zaczęło się sypać, wcześniej nie było podłączone. Jak wyłączę z prądu i włączę ponownie, wtedy nie włącza się sam lecz pozostaje w trybue czuwania ("na zegarze"). Co mogę zrobić żeby to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a w takim razie jak wygląda aktualizacja softu ? Domyślam się że jest dostępna tylko czasami i jak jest to wyskoczy informacja o aktualizacji ? bo w menu nie widzę takiej pozycji...

 

Znalazłem w necie taki sposób, że po wyłączeniu należy nacisnąć kilka razy przycisk "A' i zazwyczaj wtedy się wyłączy... dość zadziwiająca metoda ale skuteczna

 

a tak ogólnie to jest tutaj jakaś gwarancja, z czego wynikałaby możliwość wymiany? pytam, bo to nie mój sprzęt, o swoim bym to wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexie tak z Franci sprowadzili odbiorniki sprzed 12 lat,które miały iść do utylizacji.A koszty złomowania tego szajcu jak zaczną się zaraz psuć pokryje Polski podatnik. :brawo:

O co ci facet chodzi? Masz wogóle ten dekoder, że tak narzekasz? To, że coś się psuje nie oznacza, że jest szajsem- jak ty to nazwałeś, a tylko to, że w ogromnej ilości sprzedanych ostatnimi czasy Sagemów przez Cyfrę trafią się egzemplarze felerne.

12-letnie odbiorniki? - i co z tego, nie każdy potrzebuję najnowszego PVR-a z dw. dyskiem, HD itp. Są ludzie, którzy chcą po prostu odbierać różnej maści kanały i już, nic więcej. To, że mają ...aście lat nic nie znaczy. Może przyczep się jeszcze do zwykłej zarówki, której konstrukcja nie zmieniła się od ponad stu lat- to też szajs? Owszem jest powoli na wymarciu z racji różnorakich przepisów i ochrony środowiska, ale nie zmienia to faktu, że do tej pory była niezastąpiona.

P.S. -piszę się z Francji, nie "z Franci"

 

Zgadzam sie w calej rozciaglosci. Sagem SD jest dla ludzi ktorzy z zalozenia chca tylko odbierac oferte platform cyfrowych i nie maja wygorowanych oczekiwan co do jakosci obrazu, dzwieku etc ktora jest w tym przypadku adekwatna do ceny. Ten dekoder w koncu tanszy od bulki w hipermarkecie. Owszem , usterki takie jak samoistne wlaczanie sie dekodera sa nieakceptowalne ale wtedy sprawa zajmuje sie serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dekoder SAGEM jak na swoją cenę i tak jest bardzo dobry... Dobrze reaguje na pilota, omija JAKO CHYBA JEDYNY na liście kanałów kanały HD, ma czytelne menu... prosto i tanio, nie wszyscy potrzebują zaawansowanych dekoderów, są ludzie (np. ludzie starsi) dla ktorych zaawansowane dekodery sprawiają kłopoty, a ten zdaje sie byc idealnym rozwiazaniem. Poza tym, kupujesz dekoder za 1 grosik i masz na niego rok gwarancji... gdzie dostanie się lepsze rozwiązanie ? Obawiam się że żadną inna platforma nie ma w tych przedziałach cenowych jakichkolwiek szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie taki sposób, że po wyłączeniu należy nacisnąć kilka razy przycisk "A' i zazwyczaj wtedy się wyłączy... dość zadziwiająca metoda ale skuteczna

 

Ja poradziłem sobie inaczej: nastawiłem timer. Timer tuner włączył, wyłączył i się uspokoiło. Nie wiem czy soft ma coś do tego bo nie wgrywał się nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Do starego, ale nadal dobrego telewizora CRT 29" (czy więcej) 100Hz bez sensu jest podłączać dekoder HD, a też trudno "wyzłomować" sprawny telewizor o jakości obrazu bijącej na głowę wiele tanich LCD tylko po to, żeby kilka kanałów oglądać w wyższej jakości. I faktu tego nie zmieni żadna promocja "telewizorowa" oferująca telewizor - zabawkę (bo jak inaczej potraktować 23").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że zabawka jest niskiej klasy ;) Ale jednak 23" LCD - nawet najlepsze w porównaniu z np. 29" CRT (dobrej klasy) to zabaweczka. I w sumie taką zabawkę dostał syn do swojego pokoju, ja mam TV trochę większy do oglądania C+, a cały pakiet na dwóch odbiornikach będę miał, gdy kupię splitter, bo Multiroom-u nie dostałem w owej promocji. Przedłużałem umowę i za darmo nie udało się wytargować, a jeżeli mam za to płacić 20 PLN miesięcznie przez 24 miesiące, to wolę kupić dobry splitter przewodowy (mam całe mieszkanie okablowane kablem kat. 6, więc nie ma problemu najmniejszego) z kartami łamanymi :D

 

No i wiadomo, że przyjemnie jest płacić mniej za więcej, do tego dostać za darmo w miarę dobry dekoder do użytku w czasie trwania umowy (mam na myśli Pace PVR HD 250GB) i dostać jeszcze w prezencie telewizor do drugiego dekodera (mam Stronga na własność). A jeżeli ktoś korzystał z promocji dla nowych abonentów i do tego wszystkiego dostał drugi dekoder za grosz i Multiroom za darmo, to naprawdę super promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie taki sposób, że po wyłączeniu należy nacisnąć kilka razy przycisk "A' i zazwyczaj wtedy się wyłączy... dość zadziwiająca metoda ale skuteczna

 

Ja poradziłem sobie inaczej: nastawiłem timer. Timer tuner włączył, wyłączył i się uspokoiło. Nie wiem czy soft ma coś do tego bo nie wgrywał się nowy.

 

dzięki, zadziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym timerem? Ew. jak wyeliminować problem z uporczywym włączaniem się dekodera kilka sekund po wyłączeniu?

 

Oczywiście można kilka razy naciskać jakiś tam przycisk (do momentu w którym dekoder będzie chciał sam się włączyć) i wówczas dekoder już się nie włączy, jednak jest u[beep]liwe. Chciałbym to jakoś wyeliminować bez konieczności oddawania dekodera etc., bo wówczas zostanę całkowicie bez tv, gdyż w analogu nie mam kompletnie nic, a obawiam się, że dekodera na miejscu w Centrum C+ nie wymienię ani nic w tym stylu.

 

Ogólnie sam dekoder jest naprawdę dobry. Troszkę słaby zielonkawy kolor, jednak poza tym wszystko jest ok. Obraz jest ładny, co fajne wyjście audio jest w dekoderze (nie było takiej opcji np. w Echostarze DSB-606), więc za 1gr zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a obawiam się, że dekodera na miejscu w Centrum C+ nie wymienię ani nic w tym stylu.

 

Dekoder podlega wymianie na miejscu w ramach gwarancji. Nie ma z tym problemu, w żadnym wypadku nie zostawiasz go do naprawy a ni nic w tym stylu. Biegnij czem prędzej kolego i wymieniaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...