Skocz do zawartości

Tuner Sagem SD


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niby napisze o sprawie oczywistej ale zakładam, że nie zaszkodzi. ;-)

Czy jak podłączysz Segama w miejsce Pace 2221 problem znika? Jeśli tak to masz sprawce, konwerter bądź kabel.

W twoim przypadku wielkość anteny nie ma znaczenia tym bardziej, że jeden z terminali pracuje na niej poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się trochę pobawiłem. Podłączyłem Pace w miejsce Sagema i też nie działa. Gdy zamiast karty od splittera włożę oryginalną kartę od cyfry (obojętnie do którego dekodera) wszystko działa. Wychodzi na to, że to musi być wina kabla od splittera do karty. Tylko że jest on idealnie taki sam, jak ten na wzór, tylko dłuższy. Ma 25m. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

usawić można ale.. 16/9 obraz na TV CRT jest rozciągnięty w pionie ,natomiast 4/3 boki nie są wyświetlane :] TVP1,2 itp.. tak nadają więc tych programów nie oglądamy 8) może coś kiedyś nowy soft zmieni ale na to nie ma co liczyć.

 

P.S. wycinał ktoś dziure w tym plastiku z przodu żeby szło multiroom włożyć przy zamknietej klapce :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usawić można ale.. 16/9 obraz na TV CRT jest rozciągnięty w pionie ,natomiast 4/3 boki nie są wyświetlane :] TVP1,2 itp.. tak nadają więc tych programów nie oglądamy 8) może coś kiedyś nowy soft zmieni ale na to nie ma co liczyć.

Czyli jednak nie tylko mnie to denerwuje :x .Przydało by się żeby technicy z cyfry się z tym uporali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tej przypadłości wcześniej, ten terminal nie posiada kompresji formatu obrazu 4:3 do LetterBox. Przy TV z ekranem 4:3 miałem ustawione w menu 16:9 przy czym mój TV samodzielnie dokonywał kompresji do Letter Box (zmiana amplitudy odchylania pionowego - zmiana wysokości). Jednak przy braku takiej funkcji w TV obraz jest "wyciągnięty" w pionie (nienaturalne postacie). W przypadku ustawienia obrazu 4:3 i odbiorze programu w 16:9 (wszystkie TVN-y, Canal+ itp) obraz jest "rozciągnięty" w pionie i poziomie powodując utratę treści obrazu z lewej i prawej strony.

Czy jest możliwość dodania funkcji "Letter Box" przez zmianę softu tego terminala nie wiem, wydaje mi się że jak by taka możliwość istniała wówczas została by dawno wykonana i terminal nie był by rozdawany za 1 grosz a za nieco więcej. Przypomnę że Philipsy 3010/6010 również nie posiadają takiej funkcji w menu obrazu. Jeżeli odbiornik nie posiada odpowiednich elementów dokonujących kompresji (wykonawczych) to zmiana oprogramowania nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie w taki sposób nie zapewni automatycznej zmiany formatu obrazu, telewizor połączony kablem "euro-euro" uzyskuje informację z 8-mej nóżki eurozłącza (status AV,RGB, 4:3, 16:9) lub też ręcznie w zależności od modelu odbiornika TV. Oczywiście telewizor musi posiadać taką możliwość zmiany formatu, właściwie większość TV od 21 cali w zwyższ z kineskopem 4:3 posiada możliwość zmiany amplitudy odchylania pionowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

nie działa mi dekoder sagem - nie pali się nawet lampka, więc podejrzewam, że musiało się tam cos przepalić. Co mam zrobić? Do dystrybutora z nim? Jesli tak, to czy musi to być punkt, w którym dekoder został zakupiony czy dowolny punkt dystrybucji?

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze wrażenia z uzytkowania....średnio wolne przełączanie programów, raz się zawiesił :) Dziwna rzecz, jak przełączam program to przez sekundę mam szarpanie obrazu, jakby antena była źle ustawiona siatkowa i wraca szybko do normy.

Brak możliwości przełączania kanałów nawigacyjnymi - ale to do przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

tak , koniecznie wymieniaj - jak wygląda wymiana ?! najnormalniej w świecie - idziesz, zgłaszasz usterke w punkcie, wychodzisz z 'dzialajacym' dekoderem

ps. sprawdz na miejscu - nie bierz dekodera który ma początek nr. 336-> 1 <-xxxx ; staraj sie wziac dekoder gdzie czwarta cyfra nr. seryjnego dekodera jest inna niż 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...