Skocz do zawartości

Tuner Sagem SD


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi z tym timerem?

 

Przy włączonym dekoderze

> wciskasz „menu” na pilocie

Wyświetli się menu, z zielonym paskiem na pozycji „zaprogramuj nagrania”

> wciskasz „ok”

Wyświetli się lista nagrań

> wciskasz „ok.”

Wyświetli się menu dla pierwszego nagrania, zostawiasz „tylko raz”

> wciskasz „↓”

Zielony pasek przejdzie na „program”, możesz ustawić kanał klawiszami numerycznymi lub przez wciśnięcie „+” wybierasz z listy kanałów. Dla potrzeb zlikwidowania samoczynnego włączania nie trzeba nic zmieniać

> wciskasz „↓”

Podświetli się data, zostawiasz tą, co się pojawi czyli dzisiejszą

> wciskasz „↓”

Podświetli się „początek”, tu musisz zmienić. Klawiszami numerycznymi na pilocie ustaw np. 10 minut naprzód od obecnej godziny(tzn. jeśli jest 12:10, ustaw 12:20)

> wciskasz „↓”

Podświetli się „koniec”. Ustawiasz np. 20 minut do przodu (12:30)

> wciskasz „↓”

Podświetli się „zaprogramuj nagranie”

> wciskasz „ok.”

Wyświetli się lista nagrań, nasze nagranie będzie widoczne jako cyferki z naszymi danymi, a nie myślniki.

> wciskasz „∙→” (wyjdź)

> wyłączasz tuner

Teraz tuner się włączy i wyłączy o godzinie, na którą został zaprogramowany. Na wyświetlaczu pojawi się „rec”, ale co ciekawe obraz nie będzie widoczny. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam. :?: Jaśniej nie umiem ;)

 

Jeszcze jedna uwaga do tej metody, co zaobserwowałem przy pisaniu tej instrukcji.

 

Po zadziałaniu tuner nie włącza się sam, ale timer przestaje działać. Jak chcemy ustawić nagranie pokazuje się komunikat „audycja się rozpoczęła, nagranie niemożliwe” (czy coś w tym stylu). Żeby to odkręcić, trzeba nastawić godzinę zakończenia wcześniejszą niż rozpoczęcia (tzn. 12:10 rozpoczęcie, a 12:05 zakończenie) i zatwierdzić, wyjść z menu, a następnie wejść i anulować to nagranie. Mamy z powrotem timer. Niestety znów się zaczyna sam włączać.

 

Tuner można próbować wymieniać, ale to jest jednak jakiś błąd w samym sofcie. To włączanie się samoczynne, pojawia się, zdaje się przy pierwszym wejściu w timer, nawet gdy się nic nie programuje.

Miejmy nadzieję, że spece w C+ sobie z tym poradzą i w następnym sofcie usuną ten błąd. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiadomo, że przyjemnie jest płacić mniej za więcej, do tego dostać za darmo w miarę dobry dekoder do użytku w czasie trwania umowy (mam na myśli Pace PVR HD 250GB) i dostać jeszcze w prezencie telewizor do drugiego dekodera (mam Stronga na własność). A jeżeli ktoś korzystał z promocji dla nowych abonentów i do tego wszystkiego dostał drugi dekoder za grosz i Multiroom za darmo, to naprawdę super promocja.

No właśnie tak się mi udało - dostałam świetną ofertę za dobrą cenę. Tak swoją drogą, to ciekawe jakie będą promocje jak się skończy obecna promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już się skończyła - nowa oferta (lekko zmodyfikowana w stosunku do - i tak modyfikowanej w trakcie trwania - Promocji Świątecznej). Magiczne słowa "ilość zestawów promocyjnych ograniczona" sugeruje, że po prostu zniknie promocja "telewizorowa" z umową na 24 miesiące (obecnie i tak tylko z pakietami Prestiżowymi) i C+ skupi się na odpowiednio "rabatowanej" promocji na 15 i 18 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tego odbiornika z podstawowym pakietem, ale mam pytanie związane z możliwością przełożenia karty do innego tunera z czytnikiem SECA, np. jeden modeli Fergusona.

Tu karty nie są parowane z dekoderem, jak w "CP", czyli teoretycznie taka możliwość by istniała, a ten "1 grosz" dodać do innego grosza i będzie kokosza :lol2: . A odbiornika nie używać wówczas, czy dobrze myślę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po jakiś 10 dniach użytkowania (bardzo rzadkiego, może ze 4 włączenia) dekoder padł w trakcie tego jak pracował. Zrobił się fioletowy ekran w pasy i zero reakcji jakiejkolwiek na przyciski na dekoderze i na pilocie. Wymieniono mi na nowy, przyjeżdżam do domu, podłączam do anteny, telewizora i po podłączeniu do prądu na wyświetlaczu świeci się wszystko (same ósemki i kropki) oraz palą się trzy diody - czerwona, zielona i żółta przy ikonie koperty. I znowu zero reakcji - tylko przy naciśnięciu przycisku na pilocie gaśnie zielona lampka i potem już nic ze sterowania nie działa, ani z pilota, ani z obudowy. Jakaś paranoja. Antena OK - mam drugi TV w innym pokoju z dekoderem HD i działa, tak samo karta abonencka - też działa w tym drugim dekoderze (a tam mam normalnie kartę z innej umowy). Nie powiem - trochę się zdenerwowałem, że trzeba jechać po 3 egzemplarz... Miał ktoś podobne awarie?

A swoją drogą - sprzedawca w sklepie autoryzowanym twierdził, że te dekodery były we Francji używane, że nie są to nowe sztuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że były bo to 10letnie złomy i nie wiem kto rozsądnie myślący bierze ten dekoder

Chłopie, upraszczasz na całej długości. :crazy: Ja mam ten dekoder czyli co?, nie mam rozumu, myślę jak 3-letnie dziecko?

Użytkuję go od ponad miesiąca i żadnych większych problemów z nim nie mam. Poza tym jak się zepsuje to wymieniają od ręki na inny egzemplarz- bez zwłoki związanej z czekaniem aż naprawiony sprzęt wróci z serwisu. Troszkę obrażasz tymi słowami wszystkich posiadaczy owego sagema, a jest ich sporo- jeżeli faktycznie jesteś dystrybutorem CP to gratulacje, bardzo fachowa i rzetelna odpowiedż z twojego postu przemawia za tym iż jesteś profesjonalistą w swoim fachu :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że były bo to 10letnie złomy i nie wiem kto rozsądnie myślący bierze ten dekoder, lepiej dać 79 za PACE, to nie majatek. Więcej się na paliwo straci jeżdżąc do Dystrybutora i nalezy też Pamietać ze gwarancja jest tylko 12 miesięczna:)

 

ja myślę, że nie można też się tak kategorycznie wypowiadać na temat sagem'a, wiele osób posiada ten dekoder i jest z niego zadowolonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze sagem nie powinien brac sie za produkcje dekoderow mialem jeden kiedys z polsatu i nigdy wiecej .Nie chce nikogo urazic ale przestrzegam innych zeby nie brali tego sagema poniewaz cyfra ma kilka innych modeli duzo bardziej udanych.A tak na marginesie to ze ktos kupil kiepski sprzet nie oznacza ze jest glupi i niepowinien brac sobie tego do serca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że były bo to 10letnie złomy i nie wiem kto rozsądnie myślący bierze ten dekoder, lepiej dać 79 za PACE, to nie majatek. Więcej się na paliwo straci jeżdżąc do Dystrybutora i nalezy też Pamietać ze gwarancja jest tylko 12 miesięczna:)

 

ja myślę, że nie można też się tak kategorycznie wypowiadać na temat sagem'a, wiele osób posiada ten dekoder i jest z niego zadowolonych.

Ja jestem takim przykładem - u mnie dobrze działa. Z dekoderami - jak z każdym innym sprzętem - może trafić się felerna sztuka i ma się pecha. Wiadomo, też, że o wiele więcej osób na forum napisze, że jest niezadowolona, niż że jest zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również od wczoraj posiadam ten dekoder. Jakość obrazu i dźwięku w porównaniu z polsatowskim "Samsungiem DSB305" jest porównywalna - na pewno nie jest gorsza. Jedyną rzeczą mnie irytującą to zmiana formatu obrazu. Przy ustawieniu w menu proporcji ekranu 4:3, podczas odtwarzania programów w formacie 16:9 obraz na ekranie jest proporcjonalnie rozciągany w pionie i poziomie. Natomiast przy ustawieniach ekranu na format 16:9 już takiego rozciągnięcia nie mam, zmiana formatu jest realizowana z poziomu telewizora - formatu 4:3. Jest to irytujące z takiego powodu, że w samsungu czegoś takiego nie mam i przykładowo TVN W-wa jest w formacie 16:9 odwarzany z czarnymi pasami na dole i góry ekranu, bez potrzeby zmiany jego amplitudy pionowej.

Brak listy kanałów ulubionych, na szczęście C+ ma dość sensownie poukładaną listę kanałów z wyraźnym podziałem tematycznym.

Również brak funkcji DiseqC, z tym że tu się nie dziwię jest to przecież terminal do odbioru bukietu operatora a nie "lataniem" po orbicie.

Konkludując jak za darmoszkę jest to całkiem dobre urządzenie, które w przypadku zakończenia umowy zostanie bezużyteczną skrzynką części zamiennych, a perspektywa płacenia 10 zł za wynajem urządzenia też się mija z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również od wczoraj posiadam ten dekoder. Jakość obrazu i dźwięku w porównaniu z polsatowskim "Samsungiem DSB305" jest porównywalna - na pewno nie jest gorsza. Jedyną rzeczą mnie irytującą to zmiana formatu obrazu. Przy ustawieniu w menu proporcji ekranu 4:3, podczas odtwarzania programów w formacie 16:9 obraz na ekranie jest proporcjonalnie rozciągany w pionie i poziomie. Natomiast przy ustawieniach ekranu na format 16:9 już takiego rozciągnięcia nie mam, zmiana formatu jest realizowana z poziomu telewizora - formatu 4:3. Jest to irytujące z takiego powodu, że w samsungu czegoś takiego nie mam i przykładowo TVN W-wa jest w formacie 16:9 odwarzany z czarnymi pasami na dole i góry ekranu, bez potrzeby zmiany jego amplitudy pionowej.

 

Tak to opisałeś, że nie bardzo wiadomo o co chodzi, ale spróbuję Ci wyjaśnić zmiany formatu. Sagem działa tak (zresztą Pioneer 1330, 1430, Kenwood i Thomson tak samo), że jeśli ustawisz 16:9, to tuner przez Eurozłącze opisane TV, wysyła specjalny sygał do TV. TV panoramiczny powinien go rozpoznać i wyświetlić pełny obraz 16:9, jeśli stacja jest tak nadawana (TVN Wa-wa, Tvn24, C+ Film). Jeśli nie, sygnał znika i wyświetlany jest obraz 4:3.

W ustawieniu na tunerze 4:3, do obrazu stacji nadających 16:9 dodawane są czarne pasy u dołu i u góry.

Reszta zależy od ustawień TV. Jeśli ustawisz na auto, oryginalny itp. (nazwy zależne od producenta, sprawdż w instrukcji) TV powinien wyświetlać pełny obraz 16:9 lub 4:3 z czarnymi pasami po bokach, zależnie czy dostaje w/w sygnał czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również od wczoraj posiadam ten dekoder. Jakość obrazu i dźwięku w porównaniu z polsatowskim "Samsungiem DSB305" jest porównywalna - na pewno nie jest gorsza. Jedyną rzeczą mnie irytującą to zmiana formatu obrazu. Przy ustawieniu w menu proporcji ekranu 4:3, podczas odtwarzania programów w formacie 16:9 obraz na ekranie jest proporcjonalnie rozciągany w pionie i poziomie. Natomiast przy ustawieniach ekranu na format 16:9 już takiego rozciągnięcia nie mam, zmiana formatu jest realizowana z poziomu telewizora - formatu 4:3. Jest to irytujące z takiego powodu, że w samsungu czegoś takiego nie mam i przykładowo TVN W-wa jest w formacie 16:9 odwarzany z czarnymi pasami na dole i góry ekranu, bez potrzeby zmiany jego amplitudy pionowej.

 

Tak to opisałeś, że nie bardzo wiadomo o co chodzi, ale spróbuję Ci wyjaśnić zmiany formatu. Sagem działa tak (zresztą Pioneer 1330, 1430, Kenwood i Thomson tak samo), że jeśli ustawisz 16:9, to tuner przez Eurozłącze opisane TV, wysyła specjalny sygał do TV. TV panoramiczny powinien go rozpoznać i wyświetlić pełny obraz 16:9, jeśli stacja jest tak nadawana (TVN Wa-wa, Tvn24, C+ Film). Jeśli nie, sygnał znika i wyświetlany jest obraz 4:3.

W ustawieniu na tunerze 4:3, do obrazu stacji nadających 16:9 dodawane są czarne pasy u dołu i u góry.

Reszta zależy od ustawień TV. Jeśli ustawisz na auto, oryginalny itp. (nazwy zależne od producenta, sprawdż w instrukcji) TV powinien wyświetlać pełny obraz 16:9 lub 4:3 z czarnymi pasami po bokach, zależnie czy dostaje w/w sygnał czy nie.

Wszystko wiem, pisałem że mam TV z kineskopem 4:3 i tu regulacje obrazu polegają jedynie na zmianie jego amplitudy pionowej (zmiana wysokości) do formatu 16:9. W przypadku TV panoramicznego możliwości dostosowania jest więcej co wynika ze specyfikacji tego typu telewizorów.

W porównaniu z dekoderem CP samsung DSB305G, sagem nie posiada ustawień konwersji formatu. We wspomnianym samsungu są do wyboru :Leteer Box, Mieszany i Pełny. Przy ustawieniu w moim przypadku na Letter Box nie zmieniał mi się format obrazu (samoczynnie) w telewizorze ale już z poziomu dekodera otrzymuję (np. kanały grupy TVN, niektóre audycje TVP1 i TVP2) przekonwertowany na ten format obraz.

Myśle że jaśniej wyjaśniłem o co mi chodzi :wink: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ustawienie jest raczej 16:9, wówczas TV sam dokonuje kompresji do tego formatu (czarne pasy na dole i górze ekranu). Przy ustawieniu 4:3 obraz nadawany przez stacje w 16:9 jest "rozciągany" w pionie (utrata części obrazu :( ) i poziomie.

Widzę teraz minusy swojego TV, ale jeszcze 6 lat temu w panoramicznych jakoś tak nieproporcjonalnie obraz był widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, potwierdzam słowa przedmówcy- na zwykłym kineskopie przy oglądaniu np. filmu na Canal+ przestawienie formatu na 4:3 skutkuje powiększeniem wyświetlanego obrazu(widać to po logo stacji, którą oglądamy- znajduje się wtedy w skrajnym punkcie rogu ekranu) jednakże obraz jest wtedy ucięty w poziomie. Najlepiej przestawić na 16:9- mamy czarne pasy u góry i na dole, logo stacji jest bliżej centrum ekranu (trochę to może przeszkadzać) jednak obraz jest pełny, naturalniejszy i ostrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timer w tym odbiorniku trochę porażka, nie podaje sygnału na gnieździe Ext1 :( , zresztą ktoś już o tym wspominał. Miałem coś "kombinować" z wyjsciem CVBS+Audio z gniazda na gniazdo (tuner jest włączony do nagrywarki a ta do TV w szereg), ale przypomnialem sobie o możliwości sterowania zewnętrznego tunera przez diodę IR będącą wyposażeniem nagrywarki. Jak narazie jestem pod wrażeniem. Nagrywarka zidentyfikowała sagema jako odbiornik francuskiej platformy satelitarnej TPS i obecnie programowanie nagrań sprowadza się do zaprogramowania nagrywarki z kanału Ext2 na numerze programie pakietu C+.

Widzę po inwestycji w ten terminal, że trafiła kosa na kamień :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś zbyt dokładnie :D Oto odpowiedż:

 

Oprócz możliwości ustawiania tej listy poprawiono także napisy.Wcześniej podczas wyświetlania pojawiały się krzaczki zamiast polskich znaków.Zauważyłem to podczas oglądania filmów bez lektora z ustawioną opcją napisy na Canal +.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ we Francji przejął TPS a wraz z nim dekodery SD po abonentach tej platformy i to są właśnie te terminale po TPS (oczywiście po zmianie softu) , z tyłu nad kodem kreskowym macie czarno na białym :D

 

Nagrywarka zidentyfikowała sagema jako odbiornik francuskiej platformy satelitarnej TPS i obecnie programowanie nagrań sprowadza się do zaprogramowania nagrywarki z kanału Ext2 na numerze programie pakietu C+.

Widzę po inwestycji w ten terminal, że trafiła kosa na kamień :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...