Skocz do zawartości

Tuner Sagem SD


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeśli chodzi o SAGEMA to mi się wydaje, że francuzi musieli bu zapłacić za recykling a tak my Polaczki się rozpisujemy czy dobry czy zły a Francuz ma posprzątane na swoim podwórku a my mamy dekodery z przed 10 lat a może dalej, bo na takie wyglądają. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat dziś pobrałem dekoder za "grosz" I dziwię się "pokrewnym" opiniom o "wykorzystaniu"

Nikt ciebie nie zmusza do czegokolwiek. Masz wybór i możesz wybrać. Kupić od grosza po siedemdziesiąt dziewięć do pięćset złotych, czy też wziąć w wynajem.

Jeśli taki dekoder za "grosz" padanie ci na gwarancji, to zażądasz zwrot "kasy" - czy ponownie ten sam już „nienowy” dekoder? Przecież nie jesteś poza wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o SAGEMA to mi się wydaje, że francuzi musieli bu zapłacić za recykling a tak my Polaczki się rozpisujemy czy dobry czy zły a Francuz ma posprzątane na swoim podwórku a my mamy dekodery z przed 10 lat a może dalej, bo na takie wyglądają. :jupi:

 

Przecież nikt Ci nie każe go kupować. Ja wychodzę z założenia, ze darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo dojdziemy do absurdu. Tuner nie jest rewelacją, ale PRAWIE DARMO. BRAWO C+; jest to otwarcie drzwi dla ludzi niezamożnych.

Z Powitalnym+ na 14 m-cy fantastycznego oglądania wychodzi po 12 zł , a na to stać najbiedniejszego emeryta. Tyle kosztuje kupno własnego tunera np. TnK, a gdzie abonament?

Dla wybredniejszych: cały pozostały świat elektroniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia na wyswietlaczu i brak oznak użytkowania nie powinien dziwić- te tunerki są całkiem nowe nigdy nie używane, a nie po zwrocie od abonentów. Po prostu kilka lat temu Sagem wyprodukował ich masę, olbrzymie nadwyżki zostały im na magazynach z racji tego iż powchodziły nowsze i bardziej zaawansowane modele, które były atrakcyjniejsze dla abonentów cyfrowych operatorów z europy zachodniej.

Cyfra wykorzystała tą okazję by kupić od Sagema olbrzymie ilości tych dekoderów po minimalnej cenie gdyż wiedzieli, że na ciągle rozwijającym się polskim rynku płatnej tv sat będzie popyt na takie tanie tunery. Zapłacili grosze francuzom, wystawili po 1 grosz, dołożyli abonament 50% taniej i przez to zyskali całą masę nowych klientów, których do tej pory nie było stać na płatną telewizję.

Firma Sagem również bardzo na tym skorzystała ponieważ pozbyła się martwego towaru, a przecież utylizacja takiego sprzętu drogo kosztuję, a trzymanie przez wieczność też się nie opłaca bo to i miejsce na halach zajmuje i kasę w samą produkcję tych dekoderów też włożyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ! Na satelicie pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla Sagemów Cyfry.W nowej wersji zauważyłem tylko nową pozycję w menu : "WYBIERZ SWOJE PROGRAMY" co może sugerować układanie własnych list programów.Jeszcze nie wiem jak to się robi ale jak się dowiem to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się- można ustawić własną, ulubioną listę programów-wielki plus za uaktualnienie oprogramowania i dodanie tej opcji.

Marcin87- brawo, że to wypatrzyłeś bo mi wczoraj pobrało nowe oprogramowanie, ale nawet nie zaglądałem do menu i gdyby nie Twoja wskazówka nie wiedział bym, że dostępna jest juz ta opcja, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic więcej nie zrobisz. Nie można ustawić sobie kolejności kanałów, jedynie można wybrać x-em kanały, które najczęściej oglądasz. Jednak pozycja tych kanałów nie zmieni się w stosunku do oryginalnej listy Cyfry+, cel tej opcji i ułatwienie jakie za sobą niesie to po prostu pomijanie zbędnych kanałów, np. jezeli masz pakiet podstawowy to tak programujesz listę by kanały< które są dostępne w pakiecie np. Komfortowym, a u ciebie są zablokowane były niewidoczne na liście twoich kanałów- to i tak duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te nasze platformy nas rozpieszczają,pamiętam jak za SAGEMA parę lat temu dałem 199zł.A tu Cyferka wprowadziła 12 letnie cudo za 1grosz,wiele osób narzeka na ten odbiornik w Cyfrze.Ci co mieli tą firmę w cyfrowym polsacie z niesmakiem go pamiętają.Lepiej dać 79zł za PACE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...