Skocz do zawartości

Tuner Sagem SD


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No,kawał sprzęcicha z tego Sagema.Udało mi się dość okazjonalnie za 50zł nabyć to cudo.Obraz nie tak dobry jak w Philipsie DSR3201 czy Pace DSR2221 ,porównywalny z Comsat Polonia FTA16 ale może być.Ładowanie listy kanałów dość długotrwałe.Brakuje diseqc.Interesująca jest przelotka-czy można ją wykorzystać?Serwis Fergusona wielokrotnie twierdził że terminale C+ nawet na standby potrafią pobierać uprawnienia więc nie można łączyć je w układy z przelotką.Zatem jak jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem z tym oto dekoderem a mianowicie chodzi o to że, podczas aktualizacji listy programów pasek postępu % dochodzi do 45% i znika zasięg i wyskakuje komunikat o braku zasięgu oraz że, nie znaleziono nowych programów.Co mam zrobić pomocy! Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dekoder wczoraj odmówił posłuszeństwa, podczas wkładania wtyczki do gniazdka na ułamek sekundy zapala się lampa na wyświetlaczu ale zaraz gaśnie. Przejrzałem wczoraj umowę i jest mowa o rocznej gwarancji pod warunkiem prawidłowo wypełnionej karty gwarancyjnej. Niestety podczas zakupu owej karty nie dostałem. Wszelkie dane są natomiast na umowie, tzn. data zakupu i numer dekodera. Czy jest szansa na uznanie gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dystrybutorzy nie wydawali jakiejś specjalnej karty gwarancyjnej. Tą kartą jest umowa kupna-sprzedaży dekodera dołączona do Umowy o abonament.

tytuł tematu trzeba zmienić na "Sagem za złotówkę" bo tyle teraz kosztuje. Moim zdaniem (znam przypadek) idzie się do dystrybutora z umową sprzedaży otrzymaną przy podpisywaniu umowy (zresztą dane dystrybutor ma w sieci) i od ręki bez zbędnych ceregieli wyda sprawny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktoś zna może jakąś instrukcję do zmiany oprogramowania za pomocą RS-232 ? czy jest w ogóle taka możliwość ? podłączyłem go dzisiaj z ciekawości po kilku miesiącach kurzenia się w szafie. dopiero gdzieś za 6. razem wyszukał wszystkie programy wraz z polsatami z nowej listy C+. już myślałem, że jest popsuty bo za każdym razem w połowie stawki "brak sygnału". co ciekawe można w nim przeskanować obojętne jaki transponder - m.in. można oglądać na nim ESKA TV - no ale wtedy brak listy głównej C+. denerwujący jest zły format odbioru 4:3 i 16:9, nie da się wyznaczyć kompromisu i rozciąga obraz kanału 16:9 na cały ekran w pionie (w TV 4:3). tak więc ciekawi mnie jakiś normalny soft do tego dinozaura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

jeszcze raz ja piszę...

mam pytanie, ponieważ pisałem tutaj, że mam problem z tym tunerkiem, ponieważ co jakiś czas się zacina ( około 10-15 razy dziennie) po tym pomagają resety i wyłączanie wtyczki ale po kilka razy i dopiero zajarzy.. niestety odnosząc dekoder do reklamacji miła Pani ( rozumiem ją) musiała to sprawdzić na własne oczy i wtedy jak to bywa dekoder chulał jak szalony.. ale dzieje się tak non stop i nie wiem co mam zrobić;| macie jakaś radę jak go wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ten dekoder w promocji 10zł/10miesięcy za 1zł.

Ogólnie jestem zadowolony. Ale odnoszę wrażenie, że jest bardzo czuły na poziom sygnału ponieważ mój drugi dekoder TNK model Opticum 4060L CX Plus normalnie działa pokazuje ok.50% przy dużych skokach z 40 do 60% a po podłączeniu Sagem na ten sam kabel pokazuje BRAK SYGNAŁU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

od jakiegoś miesiąca mam problem z odbiorem części kanałów na tym dekoderze, takich jak np.: canal sport , sport2, mini mini orange info filmbox extra, planete, itp.. Nie jestem specem, ale myślę, że ma to związek z nowym systemem kodowania Cyfry i przesunięciami tych kanałów na transponderach. Po kontakcie, Cyfra twierdzi, że mam ustawić antenę. Fakt, antena 60, konwerter Samsunga też ma parę lat, ale do tej pory wszystko śmigało, na innych kanałach jest ok. Prosiłbym o poradę, co zrobić, być może zacząć od wymiany konwertera?

Na marginesie marny jest ten Sagem, ja już wymieniałem, lecz bez paru zawiech dziennie się nie obywa. Żałuję, że przy podpisywaniu umowy sprzedawca naciągnął mnie na ten "sprzęt", bo byłem zdecydowany na Pace.

Liczę na Waszą podpowiedź, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...