Skocz do zawartości

VIVA Deutschland i VIVA Austria


przemyslaw-broc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety pojawiła się oficjalna informacja od Viacomu, że VIVA niemiecka zostanie 1 stycznia 2019 roku zastąpiona przez całodobową wersję Comedy Central.

Tym samym ostatnia VIVA na świecie zostanie zlikwidowana! :(

 

Jeśli ktoś umie niemiecki (lub chce sobie przetłumaczyć), może poczytać: https://www.dwdl.de/nachrichten/67363/das_ende_einer_ra_viacom_stellt_viva_ein/

 

W artykule jest napisane, że w ciągu ostatnich miesięcy VIVY będą audycje wspominkowe, nawiązujące do dawnych lat.

Nie skonkretyzowano tego jeszcze. Ale zapewne jedną z tych audycji będzie wspomniane już "VIVA Los 90s".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę, 23 czerwca br. i niedzielę, 24 czerwca br. VIVA będzie emitować w godzinach 9:00-14:00 (sobota) oraz 2:00-9:00 (niedziela) pasmo z muzyką lat 90-tych ''VIVA Los 90s'' - swoją drogą jest to nieco powrót do korzeni.

 

Dzięki za wiadomość. Będę musiał ponagrywać sobie :)

W latach 90tych VIVA gościła u mnie na kanale 1. TVP1 na kanale 2. TVP2 na kanale 3 i tak dalej.

Czasami zadaję sobie pytanie: jak taka VIVA mogła upaść? Widownia się zmieniła? Młodzi nie słuchają już "takiej" muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zadaję sobie pytanie: jak taka VIVA mogła upaść? Widownia się zmieniła? Młodzi nie słuchają już "takiej" muzyki?

Ja myślę, że to bardziej Viacom dobił ten kanał - i to się zaczęło po tym, jak VIVA zaczęła dzielić swój czas antenowy z Comedy Central.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i a nie mówiłem że i VIVA niemiecka poleci do odstrzału. Nikt tutaj mi nie wierzył i niektóre osoby odpisywały że niemiecka VIVA ma się dobrze. Niestety jak po naszej i węgierskiej VIVIE poleciała też VIVA UK to musiała przyjść na koniec pora na VIVA Niemcy i Austria.

Szkoda marki i kanałów ale nic na to nie poradzimy bo Viacom już postawił krzyżyk na VIVIE tak jak na TMF. :sad: Dla nich liczy się tylko ich MTV i VH1. To co przejęli było zaplanowane do odstrzału bo przejeli po to by zlikwidować konkurencje w stosunku do ich marki MTV.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniły i lata świetności VIVY przeminęły.Nic w końcu nie trwa wiecznie. Dzisiaj sporo ludzi słucha muzyki na smartfonach (You Tube, Spotify), a ci co wybierają TV, to wolą przaśne Polo TV z disco polo lub eskowe umpa umpa. Nie twierdzę, że Viacom się nie przyczynił też w jakiś stopniu, ale to czasy w jakich żyjemy też się zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł genialny...Ale nie zrobią sobie w VCOM konkurencji...Bo jeszcze przypadkiem ktoś pięknie zrealizuje ten kanał i MTV nie będzie mieć widzów

Tylko nie wiadomo, czy Viacom chciał sprzedać prawa do marki VIVA, dwa czy w ogóle ktokolwiek byłby zainteresowany duchem przeszłości.

Myślę, że taki MWE byłby, tylko nie byłoby ich pewnie stać XD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to ktoś musiałby mieć pomysł na tą stację i kasę. Samo odkupienie marki i dalsze nadawania w takiej formie jak przed likwidacją wcale nie musi oznaczać, że stacja mogłaby konkurować z taką Eską. Przypominam, że VIVA w ostatnich latach tylko traciła widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet już jako nowa "ostra" VIVA był to świetny i pięknie wyglądający kanał, a MTV Music /OMG/ Hits( czy jak mu tam na Węgrzech) to jakaś porażka
Myślę, że taki powrót śmiało obił by się wszystkim o uszy, tak jak jej likwidacja, nawet jakieś portale nie związane z tematem o tym pisały, przebił by oglądalnością taką Nutę czy Polsat Music, koło 4fun.Tv by się zakręcili na początku, potem zależy od pomysły właściciela, góra lub dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, czego "Wy wszyscy" oczekujecie od kanałów muzycznych, żeby były idealne ( pod względem muzycznym) ? Będą grać alternatywna muzykę? Źle, bo "nikt tego nie chce oglądać"(słaba oglądalność)
Rock? - To samo , HIP HOP? - to samo ? RnB/ Urban music? - niska oglądalność w pl ( jest jeden taki kanał w Orange i nc+ i to całkiem przyjemny) Pop ? -źle , electro? - źle, disco ? - wolę się nie wypowiadać, hity lat 80/90? - już są, jazz/ soul? - śladowe ilości widzów
Koncerty? - zapłacisz ? Nie, chce FTA :D, czyli zostaje tylko pop i disco polo, taka jest przykra prawda, chcieli grać w pl EDM tylko...To musieli się ratować ogólnie popem..Az w końcu ich zwinęli z rynku. Każdy pisze, ze obecne polskie kanały typu Eska TV, czy 4Fun TV to gnioty (muzycznie), bo programowo to rzeczywiście są, a na top listach w PL są właśnie ich przeboje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA Polska była dobra do 2006 roku, potem jak zniknęła różnorodność na rzecz papki dance-pop i EDM, to to już było dno. VIVA Germany była dobra w latach 90-tych i na samym początku lat 00, potem zaczęła się równia pochyła na rzecz muzyki z USA nakierowanej na wiek 13-23l (Justin Bieber, Ariany Grande, Taylor Swift i inne gwiazdki Disneya, Nickelodeon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie. Wszyscy wiemy, że ten kanał był już trupem i jego dalsze utrzymywanie nie miało sensu. Ani też nie było możliwości, żeby się rozwinął. Zaskakuje za to fakt, że chce im się robić te pożegnalne audycje.

Ja bym się cieszył z tych pożegnalnych audycji, bo VIVA w Polsce czegoś takiego nie zrobiła a szkoda bo miałaby co pokazać.

Generalnie cała agonia VIVY rozpoczęła się z chwilą wymiany loga na te dzisiejsze i o ile VIVA w Polsce jeszcze się ratowała powrotem do muzyki i odchodzeniem EDM, o tyle ta niemiecka nie miała jak to zrobić bo czas dzieliła z Comedy Central. To właśnie te dzielenie czasu plus reality show w jej ramówce (a w ślad za tym też w innych wersjach) zgubiło tą stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...