Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że ośrodki kombinują z logami. Rzeszów miał dotychczasowe logo, Gdańsk okropny napis "powtórka", a nawet we Wrocławiu to porównanie:

http://i64.tinypic.com/33e0s44.png

 

Co ciekawe, Gdańsk podczas swojego pasma lokalnego używa zmodyfikowanej oprawy, dodając w tle widoki na Neptun:

http://www95.zippyshare.com/v/qDxXrtfW/file.html

 

Co do mojego postu z 10:08 to jednak pomyliłem się - Wrocław też wprowadził nową pauzę nawiązującą do oprawy zastępując dotychczasową planszę "Telewizja Wrocław" z zegarem ratuszowym. A szkoda :( Dobrze, że Szczecin pozostawił widok na Wały Chrobrego tak jak wcześniej mówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji, kiedy TVP 3 ma mieć dużo bardziej regionalny charakter niż dotychczas, zasadnym byłoby, ażeby TVP zastanowiła się, czy nie warto wynająć jednego transpondera, ażeby wszystkie 16 programów TVP 3 umieścić na satelicie. Wiem, że każdy ma dostęp do swojej regionalnej wersji za pośrednictwem DVB-T czy też internetu (pod warunkiem, że się ma odpowiednie łącze internetowe). Niemniej jednak, wszyscy powinni mieć dostęp do wszystkich kanałów regionalnych. Tak jest np. z kanałem France 3, który jest nadawany z Eutelsata 5 czy NDR i WDR z Astry. Jak widać Niemcy czy Francuzi są w stanie nadawać swoje kanały regionalne z satelity a my nie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji, kiedy TVP 3 ma mieć dużo bardziej regionalny charakter niż dotychczas, zasadnym byłoby, ażeby TVP zastanowiła się, czy nie warto wynająć jednego transpondera, ażeby wszystkie 16 programów TVP 3 umieścić na satelicie

A skąd na to pieniądze wziąć? Transponder na 13E to podobno 8 milionów dolarów rocznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowa oprawa Trójki jest nawet niezła - przyjemna, no i czcionka w oprawie rodem z tej z TVP Polonia. Rzeczywiście, kiepsko z nazwami ośrodków pod logami (porównując Warszawę i Lublin, to lepiej zrobili to w drugim przypadku, co nie oznacza, że jest dobrze - wszystkie nazwy przesunięte są za bardzo w lewo), ale z drugiej strony, chwała TVP za to, że logo jest bardziej przezroczyste. Przesunięcie loga do rogu ekranu jakoś mi nie przeszkadza, jedyne co to logo mogłoby być w lewym górnym rogu (zresztą na wszystkich kanałach TVP też), ale to tylko marzenia...

Mnie też ciekawi, jak będzie wyglądała oprawa np. Dziennika Regionów, ale zapewne będzie inna, żeby pasowała do reszty. Ogólnie zmianę oceniam na plus, no i czekam na dłuższe pasma lokalne (co jak co, ale 45 minut więcej to niewiele, choć w sumie lepiej, żeby nie przedłużali do kilkunastu godzin dziennie, gdyby okazało się, że w marcu wzrośnie liczba powtórek i telezakupów - gdyby retransmitowali programy z innych anten TVP, to ok, ale na pewno tak nie zrobią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciała wtedy "Zima w regionach".

@Kirk i @Camilieu: Napewno wprowadzą nową oprawę graficzną, bo myślałem że przy zmianie scenografii w pierwsze urodziny Regionalnej wprowadzą zmiany w oprawie, a tu niestety tylko studio było do wymiany. Ale jednak mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej niż w Regionalnej - i z logiem, i z ramówką, i z oprawą, i z studiem, i z 16 godzinami pasm lokalnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jeszcze Bolek i Lolek z rana, i będzie nawiązanie do starej ramówki. :D

 

Swoją drogą na Warszawskim TVP3 zrobili taki cień dla loga, jak przy TVP1i2 HD. W Olsztynie zaś jest normalne, tylko coś - tak jak to ostatnio jest na kanałach TVP - górę loga ścina. Muszą to opanować, bo kilka dni temu TVP Rozrywka (i to jeszcze z kropkowym rozszczepieniem), wczoraj widziałem ten sam problem na TVP Kultura, dziś TVP3 Olsztyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, taka mała uwaga. nc+ zmieniło nazwę kanału na TVP 3, a powinno zrobić to precyzyjniej, tj. TVP 3 Warszawa, bo właśnie program tego ośrodka regionalnego jest nadawany via satelita z Hot Birda. Panowie technicy nc+, poprawcie, ten drobny błąd. Gdy zaś chodzi o reaktywację TVP 3, to jak najbardziej popieram, pod warunkiem, że kanał ten będzie miał w przeważającej mierze regionalny charakter. Telewizja regionalna traktowana jest od wielu lat jako piąte koło u wozu. Najpierw zmniejszono liczbę godzin pasm lokalnych do bodajże 4-6 godzin na dobę. Potem przekształcono ten kanał w TVP Info, z kilkugodzinnymi pasmami regionalnym. Następnie stworzono Telewizję Regionalną, w której jednak własne pasma regionalne były tylko po kilka godzin na dobę. Teraz powrócono do tego co było jeszcze na początku tego wieku. To jest TVP 3, w której pasma lokalne będą zajmowały przeważającą część ramówki. Chyba docelowo ma być nawet 16 godzin. I w tym kierunku to powinno zmierzać. Tylko obawiam się, że za chwilę przyjdą nowe władze do TVP i znowu koncepcja kanału regionalnego może ulec zmianie. Oby nie.

Edytowane przez Maris
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe też czy i kiedy jacyś operatorzy zdecydują się na przesunięcie TVP 3 gdzieś bliżej. Mówię o tych, którzy mają ten kanał gdzieś daleko, bo są kablówki, które normalnie w pierwszej dziesiątce czy dwudziestce znalazły miejsce na kanał lokalny/regionalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...