Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie właśnie planuję dodanie do posiadanej Cyfry modułu Polsatu - oczywiście wszystko na A200. Zastanawiam się tylko nad jednym - spróbować na A200 czy od razu kupować lepszy tuner (np. Topfield)? Zwyczajnie nie chcę mnożyć razy 2 tych drobnych niedomagań Arivy, potrzebuję pewnej i stabilnej bazy dla tych dwóch platform. Macie jakieś przymyślenia i doświadczenia - pytam posiadaczy C+ i Polsatu zintegrowanych na A200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie właśnie planuję dodanie do posiadanej Cyfry modułu Polsatu - oczywiście wszystko na A200. Zastanawiam się tylko nad jednym - spróbować na A200 czy od razu kupować lepszy tuner (np. Topfield)? Zwyczajnie nie chcę mnożyć razy 2 tych drobnych niedomagań Arivy, potrzebuję pewnej i stabilnej bazy dla tych dwóch platform. Macie jakieś przymyślenia i doświadczenia - pytam posiadaczy C+ i Polsatu zintegrowanych na A200.

Ja mam moduł CP i kartę Cyfry. Na kanałach odkodowywanych z CP po włączeniu dekodera (nawet ze standby, także bez karty Cyfry w czytniku) przez chwilę jest napis "Zakodowane". Po powrocie na dany kanał rozkodowywany jest szybciej bez tego komunikatu. Poza tym wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry i jeżeli nowy wątek nie potrzebne proszę przenieść.

Do rzeczy, tuner wyłączam z sieci 230V na czas nieobecności w domu. Dziś przychodzę do domu "pstryk" a tu po napisie "welkome" wyświetla się ASH :cry: .

Raz, drugi, trzeci wył/wł wyłącznikiem sieciowym i ulga załapał.

Wg Fergusona to nie jest usterka, proponują wgrać ostatnią wersję softu. Dla mnie szkoda czasu na nowości i na razie wolę starą 1.04B7.

Może ktoś z Pań/Panów miał podobną przygodę i zechciał by się podzielić doświadczeniem w tym temacie to zapraszam i z góry dziękuję.

Osobiście podejrzewam zasilacz ale producent jest najważniejszy (tuner na gwarancji :? )

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marko76

czasami w fergusonach tak się zdarza, że wyskoczy napis ASH...

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... m-ash.html

musisz sobie z tym sam poradzić - nie ma z tym problemu.

Szkoda Tobie czasu na nowości - nie rozumiem..... szkoda Tobie 5 min na wgranie najnowszego softu?? Producent zaleca instalowanie oprogramowanie na bieżąco....

Tym bardziej, że nowy soft im wyszedł.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dla mnie co Piszesz "franco78" jest dla mnie jasne, oczywiście i dawno zrobione. Soft wgrałem 1.04B7 który mam w swoim archiwum na dysku.

Co do najnowszego softu, wgrałem go na próbę ale jak pisałem w nowym wątku nie pasuje mi jego problem bodajże w kwestii ustawień parametrów odbieranych pozycji satelitarnych. Dlatego wróciłem do starego i sprawdzonego oprogramowania. Zastanawiam się, że może to jest jakaś przyczyna takiego zachowania sprzętu.

Dodam, że próba załączenia z trybu czuwania do trybu pracy też objawia się tak samo, czyli Welcome i zaraz po tym ASH. Pocieszające, że po góra 2 min wystarczają aby po wykonaniu restartu wyłącznikiem sieciowym tuner prawidłowo się uruchomił :jupi:.

Teraz zaczynam się zastanawiać, może nowy soft coś namieszał w pamięci i na starym sofcie ariva nie chce prawidłowo pracować??? Spróbuję jeszcze wgrać najnowsze oprogramowanie i sprawdzić zachowanie tunera.

Na koniec uprzedzę wszelkie podpowiedzi, że softy wgrywam przez port "com" po rs232.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnym użytkowaniu nie jest zalecane wgrywanie jakiegokolwiek oprogramowania po rs.

Może stąd są te problemy, plus dodatkowo w softach serii 2.xxx są zmienione bazy i układ softu.

Proponuję wgrywać na przyszłość wszystkie softy po usb a RS traktować tylko i wyłacznie awaryjnie.

 

Na teraz proponuje by spróbować wyeliminować ASH wgrać najstarszy soft np. 1.02 po RS wykonać ustawienia fabryczne, a następnie wyższy - np. ten 1.04 po usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Panie Kolego, wgranie najstarszego nie wnosi nic do działania sprzętu. W dalszym ciągu WELCOME i ASH.

Jeszcze na sofcie 1.04B7 udaje się, że po 2-3 min włączonego tunera z tym napisem ASH oraz wykonaniu restartu tuner załapie i działa bez problemu, ale wyłączenie z sieci lub do trybu czuwania kończy używanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "na oko" wszystko jest OK. Kondziory suche, bez spuchnięć i wybrzuszeń tak, że ciężko tak coś wyczuć, ale tak na chłopski rozum jeśli tuner na jednym z wielu softów potrafi z trudem bo z trudem ale uruchomić się zatem całkiem możliwe jest uszkodzenie zasilacza. Z kolei "metodą na ucho" sprawdziłem, że jeżeli po włączeniu po napisie WELCOME pojawia się ASH przetwornica ma odrobinę wyższą częstotliwość niż w momencie, gdy uda się że tuner zaskoczy. Delikatne ogrzanie okolic zasilacza również przyśpiesza proces włączenia. Tak, że mam już jakiś punkt zaczepienia. Być może wspomniany soft 1.04B7 powoduje, że tuner ma mniejszy apetyt na energię i zwyczajnie udaje się go włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobię po Świętach, ale łapki świerzbią by samemu posprawdzać.

Troszkę plomba naruszona tylko, ale cała - nie pęknięta i na swoim miejscu.

Nie lubię tylko zagrywek serwisowych stwierdzających, że jest pół urządzenia uszkodzone a w rzeczywistości uszkodzony jest np. kondensatorek w cenie 1zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko a co za różnica (mam na mysli "zagrywki serwisowe")? Skoro jest gwarancja to mogą nawet stwierdzać, że cała Ariva jest uszkodzona - Ty chcesz mieć dobry sprzęt a opinie serwisu to zupełnie drugorzędna sprawa. Gorzej jak Cię łapy zaświerzbią za mocno i serwis stwierdzi, że było grzebane - wtedy będzie drożej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci mówię po co trzy, chcesz mieć cp - 1 moduł, c+ - drugi i powiedzmy nsport pobierany z tnk i masz trzecią kartę, używam obecnie 8900 i nic się nie zawiesza, a gdyby nawet to przecież w końcu jest maly komputer z dodatkami, może modele z początku produkcji tak miały a na problem z czytaniem kart od cyfry znaleziono rozwiązanie - wystarczyło usunąć jeden rezystor tak jak na srone producenta wyjaśniono i nawet zdjęcie było, kto nie potrafił to można było odeslać do serwisu a co do splitterów to różne ich typy różnie wpływały na tuner więc jednej miary nie można przykładać. Faktem jest że różnice niewielkie bo jeden ma ethernet, drugi nie ma, jeden ma 2 usb drugi 1 usb, jeden ma 2 CI drugi ma 1 CI no i różnica w cenie niewielka więc jeśli komuś bardzo nie zależy na tych różnicach to i tak wybierze tańszy, co do softu to nie ma się też co przejmować bo akuratnie ferguson poprawia błędy. No ale jak to zwykle będą dwa obozy Ariva 200 i HF8900 ale za to dyskusja będzie ciekawa. Co do różnic w zastosowanych komponentach do budowy obu tunerów to nie mamy na razie informacji ale czas wszystko pokaże. A do wyglądu i zewnętrznego i menu też bym wagi nie przywiązywał - to rzecz gustu a pewnym jest że soft do Arivy będzie ewoluował więc to też dobra wiadomość należy też mieć nadzieję że nie będzie miał jakichś usterek które będą nagminnie się powtarzały nie mówię o sofcie bo wiadomo że coś jeszcze wyjdzie ale o wadach np. zasilaczy jak swego czasu miał bodajże amstrad. Posumowując mimo tego że używam 8900 to przyznam że dwusetka też mi się podoba i niewykluczone że jeśli potrzebny mi będzie następny tuner to będzie to dwusetka.[/quo

PUBMAN

witam kupiłem ARIVĘ 200 COMBO zaznaczę że jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie chciałem odtważac na nim programy z telewizji na kartę z enki ale gdy włożyłem tą kartę po przeszukaniu satelity pod kontem programów na kartę hd owszem znalazł te programy ale te które miały być odkodowane to są zakodowane i nie wiem co mam zrobić .Proszę o pomoc jeśli można szybką bo jeśli to nie będzie działać to go oddam do sklepu bardzo proszę o szybkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...