Skocz do zawartości

Rosyjskie kanały


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Rosji kryzys, rynek reklamowy się kurczy, to ratują się telezakupami. Pamiętajmy, że te kanały to wersje międzynarodowe, skierowane do widzów poza granicami Rosji. Ilość branż jest ograniczona, musi to być oferta skierowana za granicę (usługi - np tanie połączenia telefoniczne lub właśnie sprzedaż wysyłkowa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tutaj to głównie chodziło o to, że w tej stacji pokazuje się mapy, na których Krym jest zaznaczony jako terytorium Federacji Rosyjskiej. W zasadzie też różnie może być z tą niezależnością, bo skoro pokazują takie mapy, to mogą już się czegoś bać. A zapewne mają w pamięci to, co stało się kilkanaście lat temu z telewizją NTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam pytanie do znawców rosyjskich realiów satelitarno-internetowych. Sam z chęcią bym poszukał co gdzie i jak, ale mam problem z cyrylicą. :wink:Mianowicie chciałbym się dowiedzieć co nieco nt. putinowskich rosyjskich kanałów Match!/Match TV (nie wiem dokładnie jak one się zowią). Chodzi mi o te sportowe, które ofertą piłkarską biją każdy polski kanał sportowy. 

 

1. Czy Rosjanie oglądają je za friko?

2. Czy Rosjanie mogą je gdzieś oglądać legalnie za pośrednictwem internetu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców rosyjskich realiów satelitarno-internetowych. Sam z chęcią bym poszukał co gdzie i jak, ale mam problem z cyrylicą. :wink:Mianowicie chciałbym się dowiedzieć co nieco nt. putinowskich rosyjskich kanałów Match!/Match TV (nie wiem dokładnie jak one się zowią). Chodzi mi o te sportowe, które ofertą piłkarską biją każdy polski kanał sportowy. 

 

1. Czy Rosjanie oglądają je za friko?

2. Czy Rosjanie mogą je gdzieś oglądać legalnie za pośrednictwem internetu?  

 

Rozwinę odpowiedź na pierwsze pytanie.

1. Tak, pod tym linkiem https://matchtv.ru/live jest lista transmisji na dany dzień (EDIT: z tego, co zauważyłem, to nie wszystkie transmisje są online), ale trzeba się zaznajomić z cyrylicą niestety.

Są również transliteratory, które zamieniają z tekst z cyrylicy na alfabet łaciński http://www.rusklaviatura.com/ (kopiujesz opis transmisji i wklejasz, potem zaznaczasz w Rusklaviatura tekst i wciskasz "to ABC").

 

Jak miałbyś jakieś problemy z cyrylicą to pisz - ogarniam.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnicą poliszynela jest, że te kanały są jednymi z najczęściej "piraconych" w sieci. Słyną m.in. z nieprawdopodobnie wysokiej jakości obrazu. Rozumiem więc, że po jasnej stronie mocy (czyli legalnie jak na wyżej załączonym obrazku od @robsat) jakość obrazu jest taka sama jak po ciemnej stronie mocy, a nawet lepsza?  :shock:

 

Bo jeśli tak to zazdroszczę Rosjanom i wcale nie dziwię się tej ich miłości do swojego wodza. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców rosyjskich realiów satelitarno-internetowych. Sam z chęcią bym poszukał co gdzie i jak, ale mam problem z cyrylicą. :wink:Mianowicie chciałbym się dowiedzieć co nieco nt. putinowskich rosyjskich kanałów Match!/Match TV (nie wiem dokładnie jak one się zowią). Chodzi mi o te sportowe, które ofertą piłkarską biją każdy polski kanał sportowy. 

 

1. Czy Rosjanie oglądają je za friko?

2. Czy Rosjanie mogą je gdzieś oglądać legalnie za pośrednictwem internetu?  

 

W naziemnej telewizji cyfrowej nadawany jest tylko jeden kanal, ten glowny Match TV. http://radiacja.blogspot.com/2012/04/rosyjska-telewizja-rosyjskie-kanay-tv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnicą poliszynela jest, że te kanały są jednymi z najczęściej "piraconych" w sieci. Słyną m.in. z nieprawdopodobnie wysokiej jakości obrazu. Rozumiem więc, że po jasnej stronie mocy (czyli legalnie jak na wyżej załączonym obrazku od @robsat) jakość obrazu jest taka sama jak po ciemnej stronie mocy, a nawet lepsza?  :shock:

 

Bo jeśli tak to zazdroszczę Rosjanom i wcale nie dziwię się tej ich miłości do swojego wodza. :wink:

 

Jakość obrazu z tej aplikacji jest proporcjonalna od jakości internetu w przedziale od 144p - 544p i aby uzyskać tą maksymalną wystarczy ok 2 mb/s :wink:.

Jakość obrazu z satatelity jest dość słaba w SD ale grunt, że od nowego roku nadają  w  proporcji 16:9.

Match TV w HD nadaje na platformach w Rosji i tu obraz jest do pozazdroszczenia, czasami można trafić na okienko FTA najczęściej na 85E. .

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Rosyjski Pierviy Kanal nie pokaże podczas tegorocznego Sylwestra komedii pt. ''Ironia Losu'', która od wielu lat była emitowana w Sylwestra na antenie Pierviy Kanal - pierwszy program rosyjskiej telewizji pokaże natomiast remake ''Ironii Losu'' z 2006 roku. Natomiast ''Ironie Losu'' pokaże w tym roku Rossija 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 50 urodziny obchodzi rosyjski program informacyjny ''Wriemia''. Z okazji jubileuszu pojawi się dzisiaj o godz. 19:00 czasu polskiego urodzinowe wydanie ''Wriemii'' na Pierviy Kanal, w którym się pojawi sam Prezydent Rosji Władimir Putin.


''Wriemia'' zyskała nową oprawę graficzną oraz lifting studia. Gośćmi są Prezydent Rosji Władimir Putin oraz spikerka ''Wriemii'' z czasów ZSRR.


EDIT: Właśnie w Rossija 24 wspominają dzisiejszy jubileusz ''Wriemii''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...