Jump to content
Guest Anonymous

Rosyjskie kanały

Recommended Posts

W Rosji kryzys, rynek reklamowy się kurczy, to ratują się telezakupami. Pamiętajmy, że te kanały to wersje międzynarodowe, skierowane do widzów poza granicami Rosji. Ilość branż jest ograniczona, musi to być oferta skierowana za granicę (usługi - np tanie połączenia telefoniczne lub właśnie sprzedaż wysyłkowa). 

Świetnie to widać, jak się porówna blok reklamowy np. z RTR Planeta, z reklamami pokazywanymi na kanale Rossija 24. Tam spoty są skierowane raczej do odbiorcy z Rosji.

Tak swoją drogą to ciekawe sztuczki stosują w tych rosyjskich spotach telezakupowych. Dzisiaj trafiłem na reklamę maści na stawy, w której powiedziano, że to unikalna receptura, stosowana dawniej przez przywódców Związku Radzieckiego i pilnie strzeżona przez KGB :D

Co ciekawe, Ukraina zablokowała anty-Putinowską rosyjską stację telewizyjną jaką jest Dożd.

Tutaj to głównie chodziło o to, że w tej stacji pokazuje się mapy, na których Krym jest zaznaczony jako terytorium Federacji Rosyjskiej. W zasadzie też różnie może być z tą niezależnością, bo skoro pokazują takie mapy, to mogą już się czegoś bać. A zapewne mają w pamięci to, co stało się kilkanaście lat temu z telewizją NTV.

RTR Planeta zaczęła nadawanie swojego programu (wreszcie) w formacie 16:9. Zmiana nastąpiła najwyżej kilka dni temu. Dzisiaj to zauważyłem skacząc po kanałach.

Mam pytanie do znawców rosyjskich realiów satelitarno-internetowych. Sam z chęcią bym poszukał co gdzie i jak, ale mam problem z cyrylicą. :wink:Mianowicie chciałbym się dowiedzieć co nieco nt. putinowskich rosyjskich kanałów Match!/Match TV (nie wiem dokładnie jak one się zowią). Chodzi mi o te sportowe, które ofertą piłkarską biją każdy polski kanał sportowy. 

1. Czy Rosjanie oglądają je za friko?

2. Czy Rosjanie mogą je gdzieś oglądać legalnie za pośrednictwem internetu?  

Odpowiadam na pytanie.
1.Tak
2.Tak, tylko na niektórych stronach online transmisja sportowa jest blokowana z nie rosyjskim IP.

O rosyjskiej TV wiem tyle, że wszystkie TV są kontrolowane.

To już nie te czasy, kiedy kanał NTW (NTV) informował o korupcji.

Mam pytanie do znawców rosyjskich realiów satelitarno-internetowych. Sam z chęcią bym poszukał co gdzie i jak, ale mam problem z cyrylicą. :wink:Mianowicie chciałbym się dowiedzieć co nieco nt. putinowskich rosyjskich kanałów Match!/Match TV (nie wiem dokładnie jak one się zowią). Chodzi mi o te sportowe, które ofertą piłkarską biją każdy polski kanał sportowy. 

Rozwinę odpowiedź na pierwsze pytanie.

1. Tak, pod tym linkiem https://matchtv.ru/live jest lista transmisji na dany dzień (EDIT: z tego, co zauważyłem, to nie wszystkie transmisje są online), ale trzeba się zaznajomić z cyrylicą niestety.

Są również transliteratory, które zamieniają z tekst z cyrylicy na alfabet łaciński http://www.rusklaviatura.com/ (kopiujesz opis transmisji i wklejasz, potem zaznaczasz w Rusklaviatura tekst i wciskasz "to ABC").

Jak miałbyś jakieś problemy z cyrylicą to pisz - ogarniam.

Edited by kisiel95

@robsat, a zwłaszcza @kisiel95 

Dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź. Teraz już wszystko wiem  :]

Tak wygląda jedna z aplikacji na Androida:

8934929.png

Edited by robsat

Tajemnicą poliszynela jest, że te kanały są jednymi z najczęściej "piraconych" w sieci. Słyną m.in. z nieprawdopodobnie wysokiej jakości obrazu. Rozumiem więc, że po jasnej stronie mocy (czyli legalnie jak na wyżej załączonym obrazku od @robsat) jakość obrazu jest taka sama jak po ciemnej stronie mocy, a nawet lepsza?  :shock:

Bo jeśli tak to zazdroszczę Rosjanom i wcale nie dziwię się tej ich miłości do swojego wodza. :wink:

W naziemnej telewizji cyfrowej nadawany jest tylko jeden kanal, ten glowny Match TV. http://radiacja.blogspot.com/2012/04/rosyjska-telewizja-rosyjskie-kanay-tv.html

Tajemnicą poliszynela jest, że te kanały są jednymi z najczęściej "piraconych" w sieci. Słyną m.in. z nieprawdopodobnie wysokiej jakości obrazu. Rozumiem więc, że po jasnej stronie mocy (czyli legalnie jak na wyżej załączonym obrazku od @robsat) jakość obrazu jest taka sama jak po ciemnej stronie mocy, a nawet lepsza?  :shock:

Bo jeśli tak to zazdroszczę Rosjanom i wcale nie dziwię się tej ich miłości do swojego wodza. :wink:

Jakość obrazu z tej aplikacji jest proporcjonalna od jakości internetu w przedziale od 144p - 544p i aby uzyskać tą maksymalną wystarczy ok 2 mb/s :wink:.

Jakość obrazu z satatelity jest dość słaba w SD ale grunt, że od nowego roku nadają  w  proporcji 16:9.

Match TV w HD nadaje na platformach w Rosji i tu obraz jest do pozazdroszczenia, czasami można trafić na okienko FTA najczęściej na 85E. .

Edited by robsat

Rosyjski Pierviy Kanal nie pokaże podczas tegorocznego Sylwestra komedii pt. ''Ironia Losu'', która od wielu lat była emitowana w Sylwestra na antenie Pierviy Kanal - pierwszy program rosyjskiej telewizji pokaże natomiast remake ''Ironii Losu'' z 2006 roku. Natomiast ''Ironie Losu'' pokaże w tym roku Rossija 1.

Dzisiaj 50 urodziny obchodzi rosyjski program informacyjny ''Wriemia''. Z okazji jubileuszu pojawi się dzisiaj o godz. 19:00 czasu polskiego urodzinowe wydanie ''Wriemii'' na Pierviy Kanal, w którym się pojawi sam Prezydent Rosji Władimir Putin.

''Wriemia'' zyskała nową oprawę graficzną oraz lifting studia. Gośćmi są Prezydent Rosji Władimir Putin oraz spikerka ''Wriemii'' z czasów ZSRR.

EDIT: Właśnie w Rossija 24 wspominają dzisiejszy jubileusz ''Wriemii''.

Tutaj jest całe wydanie, pierwsze z nową oprawą graficzną (muzyczna bez zmian):

Nie zamierzony efekt ale ciekawie to wygląda jak się ogląda film klatka po klatce :mrgreen:

Chowająca się polska flaga narodowa.

efb7ec1f0efd36bd.png

9755d41059447925.png

Edited by tweed77