Skocz do zawartości

Wirtualnemedia - ściana wstydu, opinie


Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Od dziś linki kierujące do WM we wszystkich nowych postach z automatu będą nieaktywne, a zamiast ciągu znaków wskazującego na ten portal będzie pokazywać się "wirtualnemedia.pl". Nie będzie się też dało umieszczać obrazków z tego portalu.

Mogę mieć małą prośbę??? O wrócenie tego wątku 

tam gdzie był poprzednio, a ja sobie odpowiednio ten post przerobię. Mam nadzieję że pani @Anita Kaźmierska nie obrazi się na mnie.

Co do samej istoty sprawy ... Nie wiedziałem, że takie coś odwala się na WM.pl. Czytałem ten portal o jakiegoś czasu, ale nie analizowałem słowa po słowie i nie myślałem, że to wszystko jest zerżnięte z SATKURIERA czy M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet podpisać Wirtualne Media, mnie to rybka. Z automatu blokowane jest "wirtualnemedia.pl" w każdej formie oraz linki i obrazy. @kolos22, ale jednak podpisuj, żeby ludzie wiedzieli, skąd to masz.

 

EDIT:

Przy okazji, zaprzyjaźnione Forum Media2.pl również podjęło odpowiednie kroki:

https://forum.media2.pl/viewtopic.php?p=755448#p755448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jak wstawiałem cały artykuł i podawałem źródło do artykułu na WM, to redaktor z WM napisał do mnie, że to jest kradzież.
Jak to się wszystko może zmienić... całkiem na odwrót. ;)

Edytowane przez Vampi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Chciałbym dodać że @Poland kilka razy udzielał się jako "ekspert" dla tego portalu. To za jego sprawą powstał artykuł o "ośmiu gwiazdkach" w Radiu Parada czy o "piratach z Krakowa"

Potwierdzam. Z tej racji też trudno jest mi rozstrzygać w tej sprawie gdyż w tej sytuacji jestem między młotem a kowadłem. 

7 godzin temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Od dziś linki kierujące do WM we wszystkich nowych postach z automatu będą nieaktywne, a zamiast ciągu znaków wskazującego na ten portal będzie pokazywać się "wirtualnemedia_pl". Nie będzie się też dało umieszczać obrazków z tego portalu.

Wszystko pięknie ale jednak jest jedno ale a mianowicie niedawno dostałem ostrzeżenie za brak podawania linku jako źródła forum Media2.pl czy Radiopolski. Czy zatem jeżeli w przyszłości ktoś (niekoniecznie ja/ coś podobnego tyle że w odniesieniu do WM to dostanie za to karę? 

Zresztą zerkając na nasz regulamin zauważyłem że Punkt 5 rozdziału drugiego nadawałby się chyba do aktualizacji gdyż parę kwestii się chyba tam lekko zdeaktualizowało. Nie wiem bowiem jak interpretować podpunkty iii (przy rozmowie na temat pirackich stacji radiowych) i viii  (przy sytuacji jaka teraz ma miejsce) punktu piątego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Poland napisał(a):

Wszystko pięknie ale jednak jest jedno ale a mianowicie niedawno dostałem ostrzeżenie za brak podawania linku jako źródła forum Media2.pl czy Radiopolski. Czy zatem jeżeli w przyszłości ktoś (niekoniecznie ja/ coś podobnego tyle że w odniesieniu do WM to dostanie za to karę? 

Zauważ, że tutaj mamy nadzwyczajną sytuację. Nie łącz dwóch różnych spraw, bo ostrzeżenie słusznie dostałeś za kopiowanie treści bez podawania źródła. Co do Wirtualnych Mediów, to dużo się nie zmienia - podajemy po prostu źródło i tyle, aby nie robiło się zamieszanie, skąd dana informacja została zaczerpnięta, o czym już wcześniej @Anita Kaźmierska wspomniała. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo cytatu nie narzuca nikomu obowiązku podawania linku do treści, którą się wykorzystuje, tylko podania po prostu źródła (tytuł, nazwa portalu, adres strony głównej). Nawet bibliografia w książkach, artykułach, różnego rodzaju opracowaniach nie zmusza autorów do wklejania mapy drogowej do Empiku i wskazywania regału w sklepie, na którym dana publikacja leży. Po prostu - daną treść zaczerpnąłem stąd czy stąd i to wszystko 

@PolandTy nie tylko nie podawałeś źródła. Ty podawałeś się za autora, bo nie można było rozgraniczyć, co jest autorstwem Twoim, a co "cytatem". Najwyższy poziom złodziejstwa, bo już nawet WM palą Jana i publikują "niusy" z drobnymi korektami i bonusami w postaci "dowiedział się portal wirtualnemedia_pl.pl" 🙂 

 

 

Edytowane przez Karol
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sentence napisał(a):

Zauważ, że tutaj mamy nadzwyczajną sytuację. Nie łącz dwóch różnych spraw, bo ostrzeżenie słusznie dostałeś za kopiowanie treści bez podawania źródła. Co do Wirtualnych Mediów, to dużo się nie zmienia - podajemy po prostu źródło i tyle, aby nie robiło się zamieszanie, skąd dana informacja została zaczerpnięta, o czym już wcześniej @Anita Kaźmierska wspomniała. 

W takim razie nie mam już więcej pytań. Niech się dzieje wola nieba...

Godzinę temu, Karol napisał(a):

Prawo cytatu nie narzuca nikomu obowiązku podawania linku do treści, którą się wykorzystuje, tylko podania po prostu źródła (tytuł, nazwa portalu, adres strony głównej). Nawet bibliografia w książkach, artykułach, różnego rodzaju opracowaniach nie zmusza autorów do wklejania mapy drogowej do Empiku i wskazywania regału w sklepie, na którym dana publikacja leży. Po prostu - daną treść zaczerpnąłem stąd czy stąd i to wszystko 

@PolandTy nie tylko nie podawałeś źródła. Ty podawałeś się za autora, bo nie można było rozgraniczyć, co jest autorstwem Twoim, a co "cytatem". Najwyższy poziom złodziejstwa, bo już nawet WM palą Jana i publikują "niusy" z drobnymi korektami i bonusami w postaci "dowiedział się portal wirtualnemedia_pl.pl" 🙂 

 

 

I to co zrobiłem było sporym błędem za który to szczerze przepraszam. Mea Culpa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krótkim czasie stracili "zasilanie" w kilku miejscach, z pewnością z czasem wpłynie to też na podniesienie świadomości użytkowników o problemie, kiedy zobaczą jakieś "dziwne" linki przy treściach stamtąd cytowanych.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mastano napisał(a):

Siedziba portalu znajduje się w Sopocie, który swym zasięgiem obejmuje serwis Trójmiasto.pl. Jeśli chcecie, to zgłoście się do nich, zobaczymy czy opublikują artykuł :)

Jestem sceptyczny wobec takiego działania. Poza tym nie jestem pewny czy ten serwis w ogóle podjąłby sprawę, bo mimo wszystko ale same fora (bez stron "matek" do których to one podlegają) są o półkę niżej od WirtualnychMediów czy Pressa. Dodatkowo nie wiem czy takie obsmarowanie WirtualnychMediów w artykule (i to na łamach mało znanego lokalnego portalu) nie podlegałoby pod zniesławienie do którego to droga od protestu jest wbrew pozorom bardzo bliska. Zresztą jeżeli już mielibyśmy się w to bawić to artykuł w sprawie wspomnianego portalu powinien w pierwszej kolejności trafić do naszych portali (czyli głównych stron Media2, Radiopolski i Satkuriera) a dopiero potem na zewnątrz. Jako przykład podam tu akcje z marca tego roku w kwestii braku transparentności w preselekcjach do Eurowizji. W tym przypadku polskie media zajmujące się konkursem o sprawie najpierw informowały o sprawie na swoich łamach a dopiero potem informacje szły do WirtualnychMediów czy innych stron. 

Poza tym bez przesady ale WirtualneMedia mimo swoich wad nie są takim internetowym odpowiednikiem Radia Parada które to podpadło swoim byłym pracownikom czy słuchaczom do tego stopnia że ruchy szefostwa i całej stacji są opisywane na specjalnej stronie internetowej. Wiem że powyższym wyjdę na "adwokata diabła" ale z drugiej strony też powody protestu są dla mnie zrozumiałe. Osobiście zdecydowałem się jednak owego protestu nie popierać zachowując bardziej neutralną opinię w tej sprawie z racji respektu zarówno do WirtualnychMediów jak i for medialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby to aż taki skutek odniosło jak piszesz. Liczba linków na tych portalach nie jest aż tak duża aby znacząco wpłynąć na klikalność i weryfikację w Google, choć kto wie jakie algorytmy w Google są dziś obecnie wykorzystywane.

@Poland przeciął mi ciągłość wypowiedzi ;), więc dla porządku przez edycję dodam że odnosiłem się w swojej do wypowiedzi @Zuzia

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o skutek. Po prostu nie mamy ochoty dłużej wspierać nieuczciwych zachowań. Z tego forum usunięto wczoraj 7,5 tys. wystąpień domeny WM. Na forum Media2 było to bodajże 12,5 tys.

Cieszę się, że głos w tej sprawie zabrało także forum radiopolska.pl. Prawdę mówiąc jestem zaskoczona skalą szkodliwej działalności WM. A to może być dopiero wierzchołek góry lodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...