Skocz do zawartości

Wirtualnemedia - ściana wstydu, opinie


Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z przykrością potwierdzam, że to prawda.

W przeszłości wielokrotnie zwracałam się do WM z prośbą czy nawet żądaniem o podpisywanie źródła satkurier.pl, ale z marnym skutkiem. Mam mnóstwo dowodów, w tym zrzuty, gdzie kopiowane były nie tylko całe artykuły, z drobnym przeredagowaniem, a nawet całe cytaty przełożone przeze mnie z języka angielskiego na polski (słowo w słowo, kropka w kropkę), nie mówiąc już o nagminnym wykorzystywaniu Forum SK jako źródła, ale z dopiskiem "jak dowiedział się WM". Zresztą podobne odczucia mają użytkownicy forum Media2, którzy skarżą się na wykorzystywanie ich forum jako źródła (https://forum.media2.pl/viewtopic.php?t=1084&start=165). Już kiedyś zastanawiałam się nad ocenzurowaniem WM na tym forum, ale wtedy odpuściłam sobie. Jednak skoro nawet użytkownicy czują niesmak, to muszę poważnie się nad tym zastanowić.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłębiałam się ogólnie, czy kradną, czy cytują, ale pamiętam taką sytuację, że gdy napisałam na forum o pierwszych przypadkach 4K w VOD Viaplay (nigdzie w sieci nie było wtedy wyeksponowanej podobnej informacji): https://forum.satkurier.pl/topic/39649-viaplay-pytania-problemy-komentarze/?do=findComment&comment=1838454

to zostało przez ten portal powielone.

Cytat

Spostrzegawczy użytkownicy Viaplay zauważyli, że w jakości 4K na wybranych urządzeniach można obejrzeć m.in. serial „Last Light”. Thriller z 2022 roku opowiada o śmiertelnych skutkach nagłego globalnego kryzysu naftowego.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/viaplay-promocja-4k-cena-jak-zamowic

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Już kiedyś zastanawiałam się nad ocenzurowaniem WM na tym forum, ale wtedy odpuściłam sobie. Jednak skoro nawet użytkownicy czują niesmak, to muszę poważnie się nad tym zastanowić.

Skoro portal WM kopiuje informacje z naszego i konkurencyjnego forum, to najwyższy czas ocenzurować ten portal, jeżeli nic z tym nie zrobimy, to będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam pewności w swoim przypadku, bo bywają różne zbiegi okoliczności, ale skoro Ty @Anita Kaźmierska masz udokumentowanych wiele przykładów i z tego co piszą na media2 również widać, że to celowe działanie, to faktycznie jest nie w porządku i ja nie będę ich nigdzie więcej linkować, ani cytować, aby nie podbijać im statystyk.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Nie sądzę, by to nauczyło ich uczciwości, jednak linkowanie z innych stron winduje taką stronę w górę w Google i podnosi jej statystyki. Pytanie, czy taka strona sobie na to zasługuje - na taką reklamę, choć zachowuje się nie fair?

Blokować natychmiast. Na forum jest konto, które codziennie spamuje kilkoma linkami z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zbytnio się przyglądać by zauważyć, że dużo informacji przepisują z portalu/forum, ale nawet oni czasem napiszą coś świeżego. Ocenzurować a potem będą pretensje do userów, że podają jakąś informację bez źródła. Tak źle, tak niedobrze...

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką "świeżynką" była informacja o kodeku HEVC dla F1 TV, którego tam nie było i nie ma. Z pewnego źródła wiem, że miano to sprostować, ale nie zostało sprostowane. Także nie tylko z uczciwością, ale też z rzetelnością są u nich problemy.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten portal jest oskarżany o kradzieże od kilkunastu lat, co udowadniałem chociażby w wątku o nich na forum Media2. Praktyka od tamtego czasu się nie zmieniła. Jeszcze smutniejszy jest fakt, że w procederze zasięgania informacji na forach SK czy M2 udział bierze osoba, dzięki której w sumie one powstały i która sama będąc niegdyś po drugiej stronie barykady pluła na portal Szumichory. Tak @Anita Kaźmierska, wiesz o kim mowa. Niestety. 

 

Jak lubię ludzi, to takich niecnych praktyk dla pieniędzy zaakceptować w stanie nie jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia masz rację - tytuł wymaga poprawki.

 

@Karol tak podejrzewałam, choć w kilku przypadkach "SAT Kurier" (nie satkurier.pl, a tak chcemy być nazywani) został gdzieś u tego autora wymieniony. Są to jednak nieliczne sytuacje na tym portalu.

 

Odnośnie linków do WM, to przymierzam się do ich zablokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Odnośnie linków do WM, to przymierzam się do ich zablokowania.

Można alternatywnie pozwolić na cytowanie użytkownikom i wklejanie linków, ale adres ich strony automatem zakrywać gwiazdkami albo zamieniać na zwrot w stylu "Cyt. z WM". W takiej formie link nie będzie klikalny. Byłby transfer informacji od nich do nas, ale bez podbijania im statystyk w postaci otwierania linków do ich treści. Tak w ramach rewanżu. Osobiście zdania nie zmieniłam, pasożytnictwo medialne trzeba tępić, ale zbyt radykalne środki w postaci całkowitej blokady uniemożliwią taki rewanż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...