Skocz do zawartości

Wirtualnemedia - ściana wstydu, opinie


Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat jest dyskusyjne, bo jak widać na screenach źródło zostało podane, tylko nie podlinkowane.

Prawo cytatu zdaje się mówi o podaniu źródła a nie linka.

Aczkolwiek wiadomo o co chodzi, linki pozwalają podnosić stronę w rankingu, dlatego są niepisaną zasadą do ich stosowania ;)

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 16:03, Anita Kaźmierska napisał(a):

Mam mnóstwo dowodów, w tym zrzuty, gdzie kopiowane były nie tylko całe artykuły, z drobnym przeredagowaniem, a nawet całe cytaty przełożone przeze mnie z języka angielskiego na polski (słowo w słowo, kropka w kropkę), nie mówiąc już o nagminnym wykorzystywaniu Forum SK jako źródła, ale z dopiskiem "jak dowiedział się WM".

Czy mogę prosić o te zrzuty? Chciałbym nagłośnić tą sprawę w ramach filmu na youtube. Czy nie będzie problemu z użyciem postów z tego tematu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Kanał jest zasięgowy? 

z prawie 2,7 tysiąca subskrypcji ma, więc raczej nie dużo, ale warto żeby i tak się to rozniosło po innych miejscach.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wolfik186 napisał(a):

Czy mogę prosić o te zrzuty? Chciałbym nagłośnić tą sprawę w ramach filmu na youtube. Czy nie będzie problemu z użyciem postów z tego tematu?

 

Dzięki za inicjatywę, ale chciałabym je zachować dla siebie, do wykorzystania w razie konieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wolfik186 napisał(a):

Chciałbym nagłośnić tą sprawę w ramach filmu na youtube. 

A co śpieszno Ci stracić ten kanał? Bo podejrzewam, że ewentualne działania "odwetowe" nie pójdą w kierunku portali, których administratorzy są bardziej powściągliwi (nawet  @Karol lubiący nazywać rzeczy po imieniu zrezygnował już z "wirtualnychzłodziei"). Co nie zmienia faktu, że warto nagłośnić, ale obawiam się, że inne znane i poczytne portale nie będą chciały wkładać przysłowiowego kija w mrowisko i sprawa przyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktował się przed chwilą ze mną przedstawiciel wirtualnemedia.pl. Po tej rozmowie mam nadzieję, że sytuacje kopiowania artykułów lub ich fragmentów bez zgody czy bez podpisania źródła satkurier.pl nie będą się już powtarzać. Gdyby ktoś miał w przyszłości wątpliwości, czy jego wypowiedzi na forum nie zostały wykorzystane bez zgody czy odpowiedniego wspomnienia, skąd zostały zaczerpnięte, proszę o kontakt do mnie na priv.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Zuzia napisał(a):

A co śpieszno Ci stracić ten kanał?

 

Nikt z WM raczej nie ma podstaw do zbanowania kanału za film w którym podawana jest uargumentowana dowodami krytyka działań tego serwisu (jeśli o to chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...