Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W aplikacji na Tizenie testy nowej funkcji: "Strumieniowanie w czasie rzeczywistym"

Wg opisu funkcja ma zdecydowanie obniżyć opóźnienie względem transmisji na żywo, ma status beta, dostępna jest na wybranych kanałach, w zależności od jakości połączenia internetowego może powodować buforowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji testowali to z rok temu i raczej średnie były opinie. No ale w końcu dotarło i do nas.

Ale tak naprawdę, żeby ograniczyć opóźnienie powinni zacząć od emisji kanałów bezpośrednio z dosyłu np. po światłowodzie, a nie jak w przypadku np. PSP, że najpierw sygnał leci na sat, potem oni to z tej satelity znowu biorą i rekompresują ponownie - i już jakieś 5 sekund stracone... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dvbx napisał(a):

W aplikacji na Tizenie testy nowej funkcji: "Strumieniowanie w czasie rzeczywistym"

Wg opisu funkcja ma zdecydowanie obniżyć opóźnienie względem transmisji na żywo, ma status beta, dostępna jest na wybranych kanałach, w zależności od jakości połączenia internetowego może powodować buforowanie.

Ta funkcję mam włączoną z 6 miesięcy na Canal+ Box i żadnej poprawy w opóźnieniach nie ma. Cały czas opóźnienie od 40 ok. 50 sekund.

Edytowane przez Simi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 21:31, Marek napisał(a):

jestem ciekaw czy u was też działa i czy szybciej można wybrać chciany kanał. Trzeba pamiętać ze zmiana kanału za pomocą pilota z numerową klawiaturą należy przełączyć z aktualnie oglądanym kanale,

 

W aplikacji na Tizenie (po ostatniej aktualizacji) także można już wybierać kanały numerycznie (nr kanałów te same które podałeś). Jest to bardzo fajna sprawa, znacznie przyspieszająca przełączanie kanałów (o ile zna się przypisane numery)

 

Są tylko dwie niedogodności:

- nr kanału 2-3 cyfrowy trzeba wpisywać bardzo szybko, co przy pilocie smart (bez przycisków cyfrowych) jest kłopotliwe

- kanały dodane do listy ulubionych zachowują nr z listy głównej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od kiedy ale dzisiaj zauważyłem że na moim sony android 9 pojawiły się w końcu treści w 4K.

Tylko że na kilkanaście dostępnych seriali działa tylko ,, Kapitan Francesco Totti". Na wszystkich innych wyskakuje błąd UPES_102_2.

W Canal+4K i na Eleven 4K jest jakość 1080p-4K,3840x2160, 17 Mb/s. Natomiast tutaj są do wyboru 1080p-4k,3840x2160, 14,64Mb/s oraz 1080p-4K,3840x2160, 24,38 Mb/s.

Filmy są dostępne w Start i na samym dole Obejrzyj w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Ktoś ma Chromecasta 4 w 4K zaktualizowanego do Androida 12? Kupiłem już z nowym Andkiem i po zainstalowaniu Canal+ Online treści 4K działaja maksymalnie w full HD nie ma opcji nawet aby zwiększyć rozdzielczość. Wchodziłem w ustawienia C+ aby sprawdzić informacje o urządzeniu i DRM jest Widevine L1 i HDCP 2.3 więc wydawałoby się że ustawienia są poprawne. Sprawdzane na LG Oled BX i tam na wejściu HDMI włączony HDMI Deep Color.

 

Zdarzyło się też że kanał C+4K Ultra HD po uruchomieniu łapał odrazu zwiechę i zmiana ręcznej rozdzielczości pomaga. Też tak macie?

 

PS. Posiadam Firesticka 4K Max i tam nie mam żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku na części urządzeń z androidem nie działa poprawnie C+4K. tzn. ładuje się profil FHD. Na moim miboxie również nie ładuje się profil 4K. Nie wiem czy nie było przypadkiem jakiegoś wykazu urządzeń na którym na chwilę obecna działa prawidłowo C+4K. Może cos się w międzyczasie zmieniło. Tego nie wiem bo oglądam na webOS C+4K i odpuściłem temat miboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Matib90 napisał(a):

 Obstawiam, że to może być wina androida 12 który dopiero wyszedł na przystawki i jeszcze będzie on aktualizowany.

Raczej nie. Na Androidzie 10 miałem to samo, zdarzało się, że profil 4k był dostępny ale zazwyczaj maksymalna możliwa rozdzielczość do ustawienia to było Full HD przy bitrate 10mbps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał(a):

To są zabezpieczenia operatora. Na wybranych urządzeniach jest C+ 4k w tej rozdzielczości. 

Wg informacji z apki canal+ to chromecast ma lepsze zabezpieczenia bo dochodzi hdcp 2.3 gdzie firestick ma 2.2. DRM jest na tym samym poziomie więc to chyba coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matib90

Ja nie pisze jakie urządzenia mają  zabezpieczenia, a jakie nie. To mało ważne. Ważne,  że operator nie blokuje dostępu do wybranych urządzeń. A w tym przypadku blokuje dostęp odbioru 4k na Chromecast, Mibox i wiele wiele różnych urządzeń. 

 

2 godziny temu, mingo napisał(a):

Po drugie, Chromecast nie jest śmieciowym urządzeniem od firmy krzak więc tym bardziej dziwne, gdyby tutaj wchodziły w grę jakieś zabezpieczenia. 

A czym się wyróżnia? Jak ty to mówisz...śmieciowe. Na śmieciowych urządzeniach w niektórych przypadkach jest lepszy odbiór jak na tych markowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Matib90 napisał(a):

Mam pytanko. Ktoś ma Chromecasta 4 w 4K zaktualizowanego do Androida 12? Kupiłem już z nowym Andkiem i po zainstalowaniu Canal+ Online treści 4K działaja maksymalnie w full HD nie ma opcji nawet aby zwiększyć rozdzielczość. Wchodziłem w ustawienia C+ aby sprawdzić informacje o urządzeniu i DRM jest Widevine L1 i HDCP 2.3 więc wydawałoby się że ustawienia są poprawne. Sprawdzane na LG Oled BX i tam na wejściu HDMI włączony HDMI Deep Color.

 

Zdarzyło się też że kanał C+4K Ultra HD po uruchomieniu łapał odrazu zwiechę i zmiana ręcznej rozdzielczości pomaga. Też tak macie?

 

PS. Posiadam Firesticka 4K Max i tam nie mam żadnego problemu.

Odpal apke na webOS i pozbądź się problemu 😀

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...