Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przestroga dla Was aby pilnować kiedy wylaczyc. Ja niestety przegapiłem 1 dzień i pobrało mi z karty 125 zł.. żadne prośby na maila nie pomogły. Wiem moja wina, jednak gdzieś w duchu liczyłem na jakiś ludzki odruch ale w końcu to biznes. Dlatego w ten sposób odechciało mi się testować
Anuluje się maksimum drugiego dnia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 3 wersji aplikacji wstecz jest problem z replay TV, dźwięk rusza a obraz stoi (czasem po kilku/nastu sekundach obraz zsynchronizuje się z dzwiękiem i wtedy jest ok, ale prawie zawsze muszę po wybraniu pozycji z replay przesunąc kilka sekund w przód. Zgłosiłem do C+, ale narazie nic z tym nie zrobili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio pisał, że już to tak dobrze działa. Zainstalowałem na iPhone dla odmiany (poprzednio "testowałem" na Andku) - ekran wejściowy wyboru regionu po francusku mimo ustawionego polskiego języka w telefonie, ekran start "wystąpił błąd", nic z VOD się nie wyświetla, wyszukiwarka nic nie wyszukuje, tylko kanały live są. Z czego w kilku brakuje EPG ;).

Suuuper jest, widać rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to dwa razy i cały czas to samo - tylko kanały live. W Safari mobilnym error 500, więc na dzien dobry "ban".
Nie będę na to marnował więcej czasu bo nie warto :). Druga próba i taka sama żenada jak przy pierwszej 3 miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do usługi OTT od Cyfrowego Polsatu to tutaj 95% funkcji działa dobrze. Przynajmniej streaming leci jak skała, a nie to co w "słoneczku", gdzie zrywa i pikseloza obrazu co chwilę. 

 

Wiadomo, że idealnie może (jeszcze) nie jest, ale jest potencjał. Co do twoich zarzutów to również mam iPhone'a i tak jak u kolegów wyżej u mnie te przypadłości nie występują. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na "darmową" usługę to jest idealnie :D liczę na to że pozostanie darmowa aż do udostępnienia jej abonentom sat a jak francuzi zadzwonią do polaków i powiedzą że wszystkie dekodery platformy we wszystkich krajach mają mieć to samo ui i te same funkcje co we Francji  to już w ogóle będzie bajecznie hahahaha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się współpraca Playa z Canal+:

"(...) natomiast podpisanie umowy z Canal+ wkrótce wzbogaci ofertę PLAY NOW TV BOX o dostęp online do liniowych kanałów TV i bibliotek VOD Canal+."

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/wyniki-play-po-2q2020-i-1h2020

Poza tym, nikt chyba tego nie odnotowywał, a w aplikacji na Android TV w sekcji "Więcej" pojawiły się "Ustawienia dekodera" po których wybraniu odpalają się ustawienia systemu ATV. ;) No chyba że to było wcześniej a ja to teraz dopiero zauważyłem. :D

Edytowane przez bart18
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To..może C+4K prędzej czy później pojawi się na przystawce od Play. Dekoder obsługuje też HDR , można w końcu to wykorzystać.

Play nie boi się inwestować w nowości, przykład Eleven, biblioteka NG itd.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shevchenko1987 jak 3/4 rzeczy jest w 2 Mbps "HD" to nie jest to szczególnie wymagające, żeby było stabilnie, choć z tym akurat też są problemy (opisywane wielokrotnie w tym wątku). Teraz skończyła się kampania reklamowa jak i ligi to nikt z tego nie korzysta, więc nie ma tylu problemów ;). Uslugę testowałem 3 miesiące temu i dobrze wiem jakie miała błędy wtedy i większość ma nadal. Wszystko stoi w miejscu.  Zupełnie jak produkcja wersji na WebOS i Tizen.

 

Problem, który miałem na iPhone wynika z beznadziejnego zabezpieczenia po stronie Canal+, które sprawia, że jak założysz konto na urządzeniu A i zalogujesz się na nie na urządzeniu B z zupełnie innego IP to 3 na 4 razy "triggeruje" się jakaś blokada u nich. I nie ma żadnego komunikatu, jest "internal server error". Opisywało to zresztą w tym wątku kilka osób już na początku startu tej uslugi i występuje to nadal. Po kilku godzinach problem jednak znika. Nie znikają natomiast nadal nieprzetłumaczone niektóre komunkaty po francusku, niedorobiona nawigacja i cała masa rzeczy, które sprawiają, że czuje się jak w 2010 roku używając OTT C+.

 

Nadzieja w Playu, że może wchłonie to do siebie i będzie działalo jak powinno ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Ta usługa ma raptem kilka miesięcy (3-4). Tylko część kanałów ma bitrate 2 Mbps, reszta 6, a jak testowali Canal+3 Sport w 50 FPS było 10. Domyślnie wszystkie kanały sportowe mają tak działać. 

 

Jak grały ligi oglądałem mecze za pośrednictwem tej usługi i nic nie ścinało. Jak będzie w przyszłości to się okaże.  

 

Spójrz teraz na CP i ich usługi, które ponad rok od uruchomienia dalej leżą i robią pod siebie. 

 

Rozumiem, że swoje problemy zgłosiłeś do techników?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię komunikaty po francusku  jakoś tak myślami przenoszą mnie do bardziej cywilizowanego świata:D a tak na poważnie to ja nie mam większych zastrzeżeń do OTT aplikacja na android tv działa u mnie kiepsko i wymaga poprawy ale nie będę jej oceniał bo mam tv jeszcze z androidem w wersji 7 więc szału nie ma...... natomiast aplikacja na apple tv działa świetnie jedyne co tam jest do poprawy to luki w tłumaczeniu i bitrate na sporcie. 
Współpraca z play mnie nie dziwi bo od dawna wirtualny operator Canal+ działa na infrastrukturze playa a play działa na infrastrukturze wielkiej trójki..... mogliby po prostu dać możliwość połączenia rachunków a nie udawać że mają swoją sieć choć ja akurat jestem w T-mobile więc jakby niewiele  to  dla mnie zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shevchenko1987 napisał:

Heh... Ta usługa ma raptem kilka miesięcy (3-4). Tylko część kanałów ma bitrate 2 Mbps, reszta 6, a jak testowali Canal+3 Sport w 50 FPS było 10. Domyślnie wszystkie kanały sportowe mają tak działać. 

 

Usługa była zapowiadana 2 lata temu i opiera się na istniejących rozwiązaniach - francuskiej aplikacji i streamingu z CDNów Atende z których od 5 lat korzysta player.pl, co tu testować?

 

2 godziny temu, shevchenko1987 napisał:

Jak grały ligi oglądałem mecze za pośrednictwem tej usługi i nic nie ścinało. Jak będzie w przyszłości to się okaże. 

 

Mało jest takich szczęsciarzy w tym temacie ;).

 

2 godziny temu, shevchenko1987 napisał:

Spójrz teraz na CP i ich usługi, które ponad rok od uruchomienia dalej leżą i robią pod siebie.

 

Usługi CP są na ten moment lata świetlne przed OTT C+ (aplikacje na praktycznie każdy sprzęt, LM w 4K, 7-dniowy catchup w OTT/IPTV itd) i o wiele bardziej stabilne.

 

2 godziny temu, shevchenko1987 napisał:

Rozumiem, że swoje problemy zgłosiłeś do techników?  

 

Po co? Są dziesiątki zgłoszeń na FB i Twitterze i nikt z tym nic nie robi. A ja za taką jakość i słabą aplikację i tak nie zapłacę to po co mam dokładać im czytania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bugmenot napisał:

Usługi CP są na ten moment lata świetlne przed OTT C+ (aplikacje na praktycznie każdy sprzęt, LM w 4K, 7-dniowy catchup w OTT/IPTV itd) i o wiele bardziej stabilne.


Tu się nie zgodzę trzeba odróżnić CP OTT od ipli bo to dwie różne usługi.  C+ OTT choć "pożyczone" od francuzów jest dużo lepsze technologicznie niż cp OTT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia OTT C+ jest ta sama co w Player.pl i do niedawna w Ipli (ta sama firma dostarczająca CDNy czyli "sygnał").

Niedawno widziałem w Ipla, że przechodzą na PlusCDN (serwery w Polkomtelu), czyli mają swoją infrastrukturę, a nie od firmy trzeciej. To też świadczy o poziomie rozwoju usługi.

OTT/IPTV CP od początku działa na własnych CDNach.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...