Skocz do zawartości

Player.pl


Pihał102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, mingo napisał(a):

To powiedz mi na jakiej podstawie byli karani ci, co zajmowali się sharingiem dostępu do C+, polsatu itp? Zarówno udostępniający jak i ci którym udostępniano sygnał.

Przecież to dokładnie ta sama sytuacja. 

 

Bingo.

Mogę sobie wyobrazić że jakaś "przedsiębiorcza" osoba dzieli konto na pół z drugą osobą, nie informując jej o tym że dzieli jeszcze z innymi także na pół. I w rezultacie ten który ma wykupioną usługę mógłby nawet na tym zarobić.

Czym to się różni od zmniejszania kosztów? Niczym. 

 

Jeśli ktoś uważa że serwis nie jest wart swojej ceny to się nie wykupuje usługi. Bo wykupując i dzieląc koszty zaprzecza się samemu sobie.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mingo napisał(a):

To powiedz mi na jakiej podstawie byli karani ci, co zajmowali się sharingiem dostępu do C+, polsatu itp? Zarówno udostępniający jak i ci którym udostępniano sygnał.

Przecież to dokładnie ta sama sytuacja. 

Przy sharingu w grę wchodzi posiadanie i stosowanie zmodyfikowanego, niedozwolonego sprzętu i na tę okazję jest stosowna ustawa, która określa takie działanie jako przestępstwo zagrożone karą więzienia i na jej podstawie posypały się niektórym wyroki. Ten przykład nijak ma się do dzielenia dostępu do serwisu w gronie rodzinnym lub bliskich znajomych, zupełnie inna sytuacja i kaliber.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Zuzia napisał(a):

Ten przykład nijak ma się do dzielenia dostępu do serwisu w gronie rodzinnym lub bliskich znajomych, zupełnie inna sytuacja i kaliber.

To jest bardzo podobna sytuacja. Owszem, nie ma na ten moment przepisów które pozwalają karać za udostępnianie konta osobie spoza swojego GD ale sam fakt udostępniania jest bardzo podobny. Dajesz dostęp do czegoś, do czego dostęp powinnaś mieć tylko Ty i Twoi domownicy. 

 

I nie wyskakuj tutaj z gadką, że my jesteśmy jakimiś obrońcami platform. Mi zwisa i powiewa jak funkcjonuje dana platforma. Po prostu uważam, że jest coś takiego jak uczciwość. Jak ktoś dzieli taki Amazon Prime Video bo mu szkoda 25 zł na rok (zakładam, że płaci połowę z 50 zł) to zaraz może w jakiejś innej, grubszej sprawie nie widzieć nic złego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mingo napisał(a):

To jest bardzo podobna sytuacja. Owszem, nie ma na ten moment przepisów które pozwalają karać za udostępnianie konta osobie spoza swojego GD ale sam fakt udostępniania jest bardzo podobny. Dajesz dostęp do czegoś, do czego dostęp powinnaś mieć tylko Ty i Twoi domownicy. 

 

I nie wyskakuj tutaj z gadką, że my jesteśmy jakimiś obrońcami platform. Mi zwisa i powiewa jak funkcjonuje dana platforma. Po prostu uważam, że jest coś takiego jak uczciwość. Jak ktoś dzieli taki Amazon Prime Video bo mu szkoda 25 zł na rok (zakładam, że płaci połowę z 50 zł) to zaraz może w jakiejś innej, grubszej sprawie nie widzieć nic złego. 

Ciekawe, wczoraj była to kradzież, a dzisiaj się okazuje, ze nie ma na to przepisu? Jeśli to kradzież to przepisy są https://statystyka.policja.pl/st/kodeks-karny/przestepstwa-przeciwko-16/63961,Kradziez-art-278.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ są. 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Netflix-Wspoldzielenie-konta-jest-nielegalne-8461715.html

Cytat

- Istnieje szereg przepisów prawa, które mogą być zastosowane w przypadku współdzielenia hasła, ponieważ intencją jest umożliwienie użytkownikowi dostępu do dzieł chronionych prawem autorskim bez uiszczenia odpowiedniej opłaty - wyjaśnia rzecznik. W praktyce jest to więc piractwo i oszustwo, a co za tym idzie takiemu użytkownikowi może nawet grozić kara więzienia. 

Ta dyskusja jest jałowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dvbtowiec napisał(a):

Ta dyskusja jest jałowa. 

Dokładnie. Nie ma sensu dyskutować. Jeśli platforma zgodnie z regulaminem nie zezwala na dzielenie konta to udostępnianie swoich danych innej osobie jest nieuczciwe, a korzystanie przez kogoś kto nie płaci lub płaci tylko część stawki jest oszustwem. 

 

EOT z mojej strony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie czy trzy ostatnie strony w ogóle nie dotyczą serwisu player.pl, przedstawiciel forum powinien z robić z tym porządek, albo przenieść rozmowę do odpowiedniego tematu/działu lub jego utworzenia.

Edytowane przez Marek99
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

W Polsce nie obowiązują jakieś opinie brytyjskich agencji, ani ich prawodawstwo.

 

2 godziny temu, mingo napisał(a):

To jest bardzo podobna sytuacja. Owszem, nie ma na ten moment przepisów które pozwalają karać za udostępnianie konta osobie spoza swojego GD ale sam fakt udostępniania jest bardzo podobny. 

Jednak zupełnie inna, brak elementu przełamywania zabezpieczeń,  wprowadzania do obiegu niedozwolonych urządzeń, akurat te działania są w katalogu przestępstw.

 

Godzinę temu, mingo napisał(a):

Dokładnie. Nie ma sensu dyskutować. Jeśli platforma zgodnie z regulaminem nie zezwala na dzielenie konta to udostępnianie swoich danych innej osobie jest nieuczciwe, a korzystanie przez kogoś kto nie płaci lub płaci tylko część stawki jest oszustwem. 

Wielkie słowa, kradzież oszustwo, zrównywanie z ewidentnymi przestępstwami typu sharing. Nie odróżniasz po prostu łamania prawa od nieprzestrzegania regulaminu serwisu, który sam w sobie nie jest kodeksem.

 

Godzinę temu, Marek99 napisał(a):

Dwie czy trzy ostatnie strony w ogóle nie dotyczą serwisu player.pl

Jest w kontekście Player, podobne dyskusje o dzieleniu "wybuchają" w wielu innych tematach. 

 

3 godziny temu, Pawop napisał(a):

Przykład Netflixa pokazuje, że ludzie dzielący konto potem kupili subskrypcje samodzielnie. Zysk się zwiększył, czyli Netflix przez dzielenie kont był pozbawiony tegoż zysku.

Zdaje się, że nie na wszystkich rynkach poszło gładko, bo w Hiszpanii coś tam zgrzytało. Poza tym Netflix to taki nr 1 jeśli chodzi o serwisy dla mas, Player choć dość popularny jednak do pozycji Netfliksa jeszcze mu trochę brakuje.

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawiło się info, że w czerwcu 2024 pojawi się nowa platforma MAX i że będzie tam między innymi Speedway Grand Prix oraz np. Ród Smoka (od HBO). Mówię, o tym ponieważ posiadam pakiet playera i wykupiony pakiet EUROSPORT EXTRA, gdzie żużel oglądam. I zastanawiam się, czy teraz już nie będzie tego pakietu EUROSPORTU EXTRA w playerze? I czy może ten MAX to będzie jakaś hybryda playera i HBO Max?

Edytowane przez ajax1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZuziaPolskie przepisy nie odbiegają od tych w Wielkiej Brytanii. To czy one są uruxhamiane zależy wyłącznie od poszkodowanych.

Co do wielkich słów.  Założmy że nagarywam filmy krótkometrażowe i zarabiam na sprzedaży dostępu do swojej platformy. 

Jeśli dostęp do mojej platformy wykupi 10 osób i każda z nich udostępni swój login i hasło 2 osobom, to oznacza że stracilem przychód od 20 osób. I mam prawo nazwać te 20 osób oszustami i złodziejami. To jest proste jak drut. 

I tyle z mojej strony. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ajax1982 napisał(a):

Dziś pojawiło się info, że w czerwcu 2024 pojawi się nowa platforma MAX i że będzie tam między innymi Speedway Grand Prix oraz np. Ród Smoka (od HBO). Mówię, o tym ponieważ posiadam pakiet playera i wykupiony pakiet EUROSPORT EXTRA, gdzie żużel oglądam. I zastanawiam się, czy teraz już nie będzie tego pakietu EUROSPORTU EXTRA w playerze? I czy może ten MAX to będzie jakaś hybryda playera i HBO Max?

Najlepiej zaczekać, polecam nie rezygnować z wykupionego pakietu Eurosport Extra za 10zł. Nie wiadomo czy pakiet zostanie, a przy okazji może i cena wzrosnąć jeżeli by pozostał w playerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

@ZuziaPolskie przepisy nie odbiegają od tych w Wielkiej Brytanii. To czy one są uruxhamiane zależy wyłącznie od poszkodowanych.

Co do wielkich słów.  Założmy że nagarywam filmy krótkometrażowe i zarabiam na sprzedaży dostępu do swojej platformy. 

Jeśli dostęp do mojej platformy wykupi 10 osób i każda z nich udostępni swój login i hasło 2 osobom, to oznacza że stracilem przychód od 20 osób. I mam prawo nazwać te 20 osób oszustami i złodziejami. To jest proste jak drut. 

I tyle z mojej strony. 

To tak nie działa, zakładasz, ze wszystkie te osoby co dostają dostęp gdyby go nie dostały to same wykupiły dostęp. Zapewne tak by nie było, znam wiele przypadków z rozmów, a" mam serwis X bo ktoś tam oplaca, ale nie oglądam bo nie mam czasu . " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

@ZuziaPolskie przepisy nie odbiegają od tych w Wielkiej Brytanii. To czy one są uruxhamiane zależy wyłącznie od poszkodowanych.

Co do wielkich słów.  Założmy że nagarywam filmy krótkometrażowe i zarabiam na sprzedaży dostępu do swojej platformy. 

Jeśli dostęp do mojej platformy wykupi 10 osób i każda z nich udostępni swój login i hasło 2 osobom, to oznacza że stracilem przychód od 20 osób. I mam prawo nazwać te 20 osób oszustami i złodziejami. To jest proste jak drut. 

I tyle z mojej strony. 

Ktoś w postach wyżej pytał "kto broni interesów platform" a jak inaczej nie nazwać tego co zacytowałem?


Platformy "same na siebie ukręciły bicza". Bardzo długo było przyzwolenie na dzielenie się kontami. Wystarczy wspomnieć słynne hasło "Sharing is loving" Netflixa.

Canal+ Online było w spotach reklamowych swego czasu promowany tym, że można go dzielić z innymi na 2.
Po zmianie zdania przez Netflixa i rozpoczęcie walki z dzieleniem HBO MAX wysłało do subskrybentów maila z informacją, że nie będą egzekwować zapisów regulaminu gdzie zakazane jest dzielenie się.
Netflix zwiększył zyski po blokadzie dzielenia się ponieważ na zachodzie ludzie nie umieją kombinować tak jak u nas. Tam mało kto wie, że za drobną opłatą można dołożyć 2 użytkowników. Nie wspomnę już o tym, że jest łatwa metoda obejścia blokady Netflixa jeżeli z osobami z którymi dzielimy się widujemy się osobiście chociaż raz na miesiąc.
Jak widać w moim podpisie posiadam większość platform streamingowych jakie są na rynku. Subskrybuję je jednak osobiście. Co prawda wiele z nich mam dużo taniej jako, że opłacane są razem z pakietem TV lub czegoś innego. HBO MAX jako bonus do kanałow HBO w pakiecie Canal+ gdzie z samych kanałów nie korzystam mając Max. Netflix wzięty jako bonus w C+ miałem bardzo długo za 30 zł w najwyższej wersji pomimo podwyżki do 60, dopiero w Grudniu przedłużając  umowę dostałem go za 55 zawsze te 5 zł taniej.

Disney + za śmieszne 15 zł w Polsacie do Pakietu S gdzie za komplet placiłem mniej niż sam D+ kosztuje obecnie miesiecznie.

VIaplay pełny pakiet za 20 zł w C+ to i tak dużo jak większość dostawala za 0.
Player nabite kilka lat kiedy była promocja na tani dostęp 1 zł za miesiąc i możliwość dublowania miesięcy.
Apple TV robi promocje dla nowych i wracającyh korzystam bez opłat od ponad roku. A to pol roku za zakup PS5, 3 miesiące za posiadanie PS4, kolejne miesiace za nowe urządzenia Apple narzeczonej.

Ceny Amazonu za rok czy Skyshowtime w wersji pormocji na dzien doby i 13 zł miesięcznie nie będe nbawet komentował to mniej niż paczka fajek obecnie.

 

To wszystko powyżej nie zmienia jednak tego, że dzieliłem się zawsze danymi do konta z siostra i mamą które mieszkają w innym mieście czy przyjaciółmi.

Dostawali to ode mnie bez opłaty w końcu już ja opłaciłem subskrypcję. Z czasem każdy ze znajomych sam zaoferował się, że chce sie dołożyc do subskskrypcji a mój przyjaciel który jest Barberem w zamian za dostępy raz w miesiącu przyjmuje mnie za free gdzie komplet Włosy oraz Broda to u niego 180 zł.
Czy każda z tych osób kupiłaby konta we wszystkich tych serwisach za pełną cenę? Na pewno nie. W obecnej formie gdy się dorzucają jest pewność, że ja będe te wszystkie umowy przedłużał, gdzie nie zawsze opłacałoby mi sie abonowac w pakiecie z C+ i uwiązywać się na stałe.
Ja mam sumienie czyste bo to ja płace jedynie cokolwiek można by zarzucić znajomym aczkowliek jak dla mnie nie są także winni.

Żeby nie było offtopu to w temacie Playera mam nadzieję, że w MAX będą wszystkie produkcje Player oryginal a nie część jak obecnie i przyszłe premiery będą w podobnym czasie jak an Player. Wtedy będzie można zrezygnować z playera + Eurosport i zostawić jedynie MAX + Pakiet Kanały i Sport.

Edytowane przez Kiler
Usunięto wycieczki personalne.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BushikenMożesz się tłumaczyć jak chcesz. 

Z kablówkami też tak róbicie że jeden wykupi abonament w bloku i rozciągacie kabel po sąsiadach i dzielicie się kosztami? Może by co niektórzy tak robili gdyby nie dostęp warunkowy. Ale z internetem już się da prawda? 

Regulamin wykupionej usługi jest integralną częścią umowy. I jest to akt prawny najniższego szczebla. Jeśli w nim jest zapis że można używać usługi wyłącznie w jednym gospodarstwie domowym, to wykupując tą usługę przyjmuje się do wiadomości i się na to zgadza. 

Ta dyskusja to jakieś kuriozum. 

Inną sprawą jest czy usługodawca tego pilnuje i ściga za łamanie regulaminu, co nie zmienia faktu że jest to świadome łamanie prawa. 

A opowieści o kombinatorstwie mowią same za siebie. 

Miłego dnia. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin to nie jest żaden "akt prawny najniższego szczebla", firmy w Polsce nie mają mocy tworzenia prawa na szczęście, podobnie nie podlegają pod opinie brytyjskich agencji tylko prawu obowiązującemu w Polsce. Jak widać każdy wymysł dobry, żeby sobie poużywać i powyzywać od złodziei, oszustów choć nawet szef Playera wypowiedział się w zupełnie innym tonie. Ciekawostka, że jak Player drastycznie podrożał (inflacja owszem, ale nie ponad 100% w ciągu roku, a chyba jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa) to nie było, aż takiego poruszenia i wyzwisk w drugą stronę. Tu już nawet nie chodzi o to, że ktoś broni interesów platform, uderzająca jest agresja i przesada po prostu. 

 

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Zuzia napisał(a):

Regulamin to nie jest żaden "akt prawny najniższego szczebla", firmy w Polsce nie mają mocy tworzenia prawa na szczęście, 

Oczywiście że mają. Regulamin i umowa to prawne dokumenty

Tak samo jak umowa o pracę i regulamiln firmowy. Nie byłoby trudno wykazać na podstawie już obowiązujących przepisów że postępowanie niezgodne z regulaminem narusza prawa majątkowe tworców. 

Na marginesie nie widzę nigdzie w wypowiedziach u nikogo agresji. Więc może bez takich... 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bushiken napisał(a):

@dvbtowiec a co powiesz na to, że wiele platform nie ma w warunkach umowy zakazanego dzielenia się dostępem? 

A rozmawiamy o takiej sytuacji przez 3 strony? Sam sobie na to pytanie odpowiedz. 

Przestańcie już z tą świętością. Zaakceptujcie to że kradzież to nie tylko batonik w sklepie i nie usprawiedliwiajcie innych form kradzieży.  Jeśli podpisujesz z kimś umowę to masz w niej prawa, obowiązki i zakazy. I to jest dla każdej stron wiążące i każda ze stron może wyciągać konsekwencje za łamanie tych spisanych warunków. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z podstawowych zasad prawa, co nie jest zakazane jest dozwolone https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-przedsiebiorcow-18701388/art-8

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nullum_crimen_sine_lege

Wiec jeśli takiego zakazu faktycznie w części platform by nie było to oznacza, ze jest to dozwolone u nich. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...