Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najważniejsze są umowy jakie mają, czyli to, że mając C+ i HBO mam praktycznie wszystkie filmy jakie wychodzą. Jednego roku wytwórnia X robi dobre filmy, w kolejnym zalicza wtopę. Nie ma na to rady.

 

Takie ocenianie jak niektórzy tu prezentują, to jakby oceniać atrakcyjność oferty sportowej C+ czy Elevenów po poziomie meczów, a nie po prawach jakie posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita moga wyemitować masę starszych filmów, które nadal czekają w kolejce, w zeszłym roku wyszło tak, że w C+ z filmami czekali do grudnia, a potem musieli robić prapremiery ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buhmenot, piszemy o czym innym. Tak jak napisał @Mr.Chiquita płacisz więcej, masz szybciej, to po pierwsze.

Tych bzdur wziętych z sufitu nie da się czytać. tylko zwykli bajeranci tak mącą.

Czy mamy rozumieć, że ITI idąć na zakupy do dystrybutora ma kilka ofert? 1000 i puścicie filmy za 8 mcy, 500 to za rok, 200 to za 2 lata? To jak uzasadnić, że nie wszystkie filmy tego samego dystrybutora  trzymaja się tego harmonogramu?

To, ze SKY płaci więcej to uzasadnione kwestiami handlowymi (tak jak z piłka, że UK płaci więcej niz Azerbejdżan). Porównywanie płatności SKY z nc+ czy jakąś platformą w Czechach...to może podkreślać tylko "ekspert"

Jak się czyta takie "wiem bo sobie wymyśliłem" i jeszcze postponowanie adwersarzy to wystawia autorowi metkę megalomana-gawędziarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita

"Cesar Chavez" albo "Krocząc wśród cieni" z 2014 roku gdzieś już było?

"Samba" i kilkanaście innych premier Gutka z ostatnich kilkunastu miesięcy?

A może Polskie G* Tymańskiego?

"Chłopak z sąsiedztwa", "Haker" (edit: ten będzie w marcu), "Siódmy syn" którym już mija rok od premiery kinowej? Jakoś Greya mogą wyemitować z tej samej wytwórni po krótszym czasie ;).

Filmów jest sporo w kolejce. Nie trzeba ich magazynować [beep]a wie po co.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Im dalej od premiery, tym jest taniej. Przy czym, nie wszystkie pozycje tego samego studia, muszą pochodzić z tego samego źródła. NC+ ma też swój plan i nie daje wszystkiego jak leci. Pozycjonują pozycje względem atrakcyjności dla widza (nie ma obowiązku emisji wszystkiego - mają na to określony budżet).

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych bzdur wziętych z sufitu nie da się czytać. tylko zwykli bajeranci tak mącą.

Czy mamy rozumieć, że ITI idąć na zakupy do dystrybutora ma kilka ofert? 1000 i puścicie filmy za 8 mcy, 500 to za rok, 200 to za 2 lata? To jak uzasadnić, że nie wszystkie filmy tego samego dystrybutora  trzymaja się tego harmonogramu?

To, ze SKY płaci więcej to uzasadnione kwestiami handlowymi (tak jak z piłka, że UK płaci więcej niz Azerbejdżan). Porównywanie płatności SKY z nc+ czy jakąś platformą w Czechach...to może podkreślać tylko "ekspert"

Jak się czyta takie "wiem bo sobie wymyśliłem" i jeszcze postponowanie adwersarzy to wystawia autorowi metkę megalomana-gawędziarza.

Ciebie też nie da się czytać. Dane wzięte z sufitu? A Ty skąd wziąłeś dane z postu poniżej (te 2%)? O ich źródło proszę już 4 miesiące i doczekać się nie mogę. I pewnie się nie doczekam, bo za pewne cytując Ciebie - są "z sufitu", "ekspercie". 

 

@Lukop napisał:  Liczę, że wyższe abonamenty podratują za jakiś czas ofertę, bo na razie NC+ odbija się czkawką rozdawnictwo za pół-darmo.

O naiwności. [regulamin - nie obrażamy] Zważ, że za obstrukcją cenową idą liczne rezygnacje z oferty w ogóle. Baza topnieje.

Jak zobaczysz jakiś przejaw TEJ (spodziewanej, he,he)  poprawy....napisz.

 

Inna sprawa: jeśli Kolega sadzi, że abonament za pół darmo jaki otrzymało może ze 2% ludzi wpłynął tak drastycznie na ofertę....to tu kończy się dyskusja.

Zaczyna się śpiewka trenera Jarząbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może napisać dlaczego zamiast wałkowania po kilkanaście razy jednego filmu w ciągu paru miesięcy C+ czy HBO nie sięgnie po starsze, wysoko recenzowane filmy, które kiedyś miały premierę w ww. stacjach i które nie są pokazywane masowo przez inne stacje TV? Przecież takich filmów jest mnóstwo. A jak już coś pokazują, to tak jak obecnie np. Speed, które TVN wałkował też naście razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cały czas wałkujecie co i kiedy powinno być emitowane na kanałach premium a tymczasem na CANAL+ leci 50 Twarzy Greya i ciekawostką jest to, iż główna bohaterka nie ma ogolonej dolnej części ciała a główny bohater podczas stosunków zakładał kondona.. takie małe moje spostrzeżnia. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi mi to poważnie, nawet nie czytałbym dokładnie gdyby nie absurdy argumentacji. Nie odzywałbym się w sprawie ...gdyby autorzy nowych wydumanych tez nie twierdzili niedawno całkiem co innego.

Oto na potrzebę "udowodnienia" racji np. Kolega @Pawop używał argumentu"że NIE zauważa znaczącego opóźnienia w emisji premier C+ w Polsce i na zachodzie Europy". Warto sięgnać do archiwalnych postów.... czy zatem faktycznie włodarze nc+ jeździli z worem kasy....czy to tylko imaginacje "eksperta".

druga sprawa uwalajaca teże to rózne praktyki (żadnej regularnośći) w emisji materiału. np. HBO budzi widzów o 3. aby pokazać premierę Vinyl, a taki np. C+ zwleka z emisją Wersalu (kręconego z udziałem C+, pokazywanego we Francji już dawno). Inne seriale czeka kolejka. Może to tylko marketing operatora skłania do wyboru róznych terminów emisji. Jak handluje się bułkami to dla urozmaicenia niektóre są z makiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może napisać dlaczego zamiast wałkowania po kilkanaście razy jednego filmu w ciągu paru miesięcy C+ czy HBO nie sięgnie po starsze, wysoko recenzowane filmy, które kiedyś miały premierę w ww. stacjach i które nie są pokazywane masowo przez inne stacje TV? Przecież takich filmów jest mnóstwo. A jak już coś pokazują, to tak jak obecnie np. Speed, które TVN wałkował też naście razy.

Licencję kupuje się na określoną liczbę emisji. Często po prostu, tańsze jest wykupienie i emisja nowego filmu np. 20 razy, niż 10 starszych. Jest to optymalizacja kosztów, bo kanały premium też mają limit wydatków. Biznes musi być opłacalny.

 

druga sprawa uwalajaca teże to rózne praktyki (żadnej regularnośći) w emisji materiału. np. HBO budzi widzów o 3. aby pokazać premierę Vinyl, a taki np. C+ zwleka z emisją Wersalu (kręconego z udziałem C+, pokazywanego we Francji już dawno). Inne seriale czeka kolejka. Może to tylko marketing operatora skłania do wyboru róznych terminów emisji. Jak handluje się bułkami to dla urozmaicenia niektóre są z makiem..

Chodzi wyłącznie o pieniądze. NC+ dodatkowo woli na serialach najpierw zarobić w tym swoim VoD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21-lecie Canal+ w marcu:

- Ziarno prawdy

- Jeziorak

- Disco polo

- Polski [beep] (omijam cenzurę, chodzi o film z nieco innym tytułem)

- Warsaw by Night

- Carte blanche

- Seria Niezgodna: Zbuntowana

- Uprowadzona 3

- Siódmy syn

- Baranek Shaun

- Fru!

 

Jeśli nawet na urodziny nie zdołali jeszcze wyrwać Furious 7 to nie mam pytań. Większość premier 12-14 miesięcy po kinach, a taki Jeziorak... szkoda gadać. Liczyłem na jakieś choćby pojedyncze piep*@#ięcie w postaci blockbustera poniżej roku, ale widocznie przeceniłem ich możliwości.

Edytowane przez Lukop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...