Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyśleć, że jeszcze niedawno w oczach forumowych ekspertów HBO zwijało się z Polski ;-).

 

Witaj Bugmenot.:) Zobaczymy jak to będzie. Parafrazując że jedna jaskółka wiosny nie czyni tak za kilka miesięcy okaże się czy HBO umocni swoją pozycje.

 

Co do ramówki zapowiada się bardzo dobrze (a jeszcze nie znamy jej całej). Duży wybór filmów więc każdy znajdzie coś dla siebie. HBO życzę by już się od teraz nie zmieniało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobbit: Pustkowie Smauga na HBO? Jeżeli to prawda, to Canal+ raczej stracił prawa do wytwórni, bo na pewno nie oddaliby HBO takiej premiery. To przynajmniej wyjaśnia dlaczego tak późno Hobbit się pojawia na kanałach premium. Jeżeli HBO zgarnął wytwórnię od Canal+ to faktycznie znak, że w Canal+ chyba mają kłopoty finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wiadomo, że najlepiej wykupić HBO na grudzień i wszystko co najciekawsze się obejrzy, włączając w to oczywiście premiery z poprzednich miesięcy. Zobaczymy co zaserwują w styczniu, bo o ile pamiętam to ten miesiąc też miał zawsze dobre premiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to było to, że pierwsza część Hobbita leciała w C+. Przecież to produkcja New Line Cinema, a to z kolei należy do Time Warner, właściciela HBO.

Hobbit, to koprodukcja New Line i MGM. Warner nie ma praw na Europe. Te prawa, przynajmniej do pierwszej części, posiada MGM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mojej propozycje grudnia w HBO. Polecam:

Ratując Pana Benksa (8/10), Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (8/10 - zdecydowanie lepszy od I) Hobbit. Pustkowie Smauga (8/10) Obecność (7,5/10)

Zaciekawiło:

Od początku, Zaczarowana Wystawa, Królowa ciszy, Niedźwiedzie, Koncert Eltona Johna

Dla najmłodszych:

Muppety. Poza prawem (5,5/10 - bardziej dla dzieci)

 

Po za tym ramówka na 25.12 dla tych co oszczędzali zas na filmach:) może utrudnić tylko wybór. I dobrze:)

A nocą: HBO 20.10 Hobbit. Pustkowie... 22.55 Jack Reacher... 01.05 Ratując Pana Benksa 03.10 Koncert E. Johna i 04.10 Elizjum

Tymczasem: HBO 2: 20.20 Kac Vegas 3 (nie podobał mi się), Cinemax: 20.00 American Hustle

 

A oprócz tego w święta: Thor. Mroczny... Muppety, Kraina Lodu, Kapitan Phillips, Jeździec znikąd, Smerfy 2, Samoloty, Millerowie, Królowie Lata, Madagascar 3, Kapitan Ameryka... 1000 lat po Ziemi (szczególnie słaby jak dla mnie). Ktoś "z zewnatrz" uznałby ten kanał za giganta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Webster

Fajnie się czyta Twoje posty, ale według mnie byłeś zbyt łaskawy dla Hobbita. Jeśli ten film zasłużył na 8, to dla Władcy Pierścieni zabrakłoby skali :). Ale miesiąc zapowiada się ciekawie. Nie zgadzam się też z tym, że dobre rozrywkowe kino typu X- Men(ostatnia część była znakomita) czy Avengers to filmy dla dzieci. Już od dawna nie jestem dzieckiem, a na w/w filmach bawiłem się świetnie, mam nadzieję że podobnie będzie z ostatnią częścią Kapitana Ameryki(pierwsza część była co najwyżej średnia).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon

Dzięki:) Co do Hobbita podobało mi się to odejście od pewnego manieryzmu. Chodzi mi szczególnie o relacje między Frodem a Samem. Z drugiej strony dla wielu może podobać się ten sposób gry. Władcy też dałem 8 dla Drużyny, 9 Dwie Wieże i 7,5 Powrót Króla.

Co do oceny filmów przez innych sądzę że podstawowym problemem jest "wrzucanie" filmów do jednego worka. Ja oceniając kieruje się najpierw gatunkiem, jaki reprezentuje i jak on pod tym względem wypada a następnie po kolei: fabuła, muzyka, gra, wizja reżysera, czy jest morał, daje do myślenia czy jak krowie na miedzy wszystko wykłada.

PS. Sądzę że druga część powinna bardziej Ci się spodobać zwłaszcza że dla mnie pierwszą część oceniłem 4/10. I mało tego zaryzykowałem i poszedłem do kina na kontynuację choć po dośwaidczeniach z poprzednią częścią to mógł być samobój. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Webster

Tak się składa, że widziałem II część Hobbita w kinie i dlatego uważam, że 8 jest stanowczo za wysoką oceną. Cały czas mnie dziwi jak można zrobić trzy filmy trwające po trzy godziny na podstawie cieniutkiej książeczki :). Co innego Władca pierścieni- tam doskonałego materiału literackiego było aż nadto. Ciekaw jestem jakie filmy październikowej oferty Canal+ zrobiły na Tobie największe wrażenie? Moja pierwsza trójka to Przeszłość, Labirynt i Ani słowa więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon

Moim zdaniem październik w C+ nie średnim miesiącem (taki se, na ok:)) i po za wymienionymi przez Ciebie nie widziałem fimu bardziej wartościowego. Znam Jack Ryan. Teoria chaosu (6/10) typowy thriller mający potencjał w samym materiale na film. Jakoś filmu gorsza ale można zobaczyć. Istnienie to horror z którym miałem problem ocenić. Jest taki sobie, przekąbinowany, ale obronną ręką wychodzi z całej historii. Ja Frankenstein to 3/10. Nie mam nic do dodania. :) Nie widziałem Życie Adelii i W imię. Resztę filmów sobie daruję. Dużo z tych fimów widziałem wcześniej więc to że leci na C+ czy HBO to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie HBO pozytywnie zaskoczyło w grudniu. Wiadomo było, że będzie dużo hitów, ale chyba Hobbita w HBO niż się nie spodziewał. Przynajmniej będzie wyemitowany z lektorem, a nie dubbingiem, który mi nie przypada do gustu. Na pewno obejrzę dodatkowo koncert Eltona Johna, resztę niedzielnych megapremier i kontynuacji seriali HBO. Czekamy aż premiery ujawni Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, co tym razem HBO zaserwuje nam jako noworoczna niespodzinke?

 

Obstawiam Grawitację, skoro w styczniu 2015 r. ma minąć 15 miesięcy od polskiej premiery kinowej.

 

"Sierpień w hrabstwie Osage" będzie pokazywany na CANAL+ czy HBO?

 

Na 95% w Canal+. Film w USA dystrybuowany przez The Weinstein Company, w Polsce - przez Forum Film (kino) i Monolith (DVD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...