Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wątek dotyczy Oferty Canal + / HBO , widziałeś w tych kanałach seriale które miały dwa lub pięć tysięcy odcinków ?, ja sobie takowych nie przypominam , więc może uściślisz swą wypowiedź dla lepszego zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, większość seriali jest z USA, gdzie z reguły wygląda to tak, że 1 sezon ma 12 lub 22 odcinki. Stacje kablowe stawiają na krótsze sezony ( MAX 13 odcinków ), stacje ogólnodostępne emitują sezon jako 22 odcinki ( ostatnio podpatrują jednak stacje kablowe i coraz częściej zamawiają sezony 13-odcinkowe ). Oczywiście zdarza się, że np. stacja ogólnodostępne zamówi dodatkowe 1-2 odcinki jakiegoś serialu ( czyli w sumie sezon wtedy liczy 23-24 odcinki ). Stacje kablowe zamawiają również sezony 13,10-odcinkowe. Niżej stacje w USA już nie schodzą. Chociaż są wyjątki, jak np. ostatnio True Detective od HBO, którego 1-wszy sezon będzie miał 8 odcinków lub finałowy sezon Nikity z tego roku od CW, który liczy 6 odcinków.

 

Warto też wiedzieć, że seriale ze stacji ogólnodostępnych trwają 40-42 minuty ( są one przerywane reklamami ). Wyjątek stanowią seriale komediowe, których długość to 20-22 minuty ( również występują reklamy w czasie emisji ). Jeśli chodzi o stacje kablowe to zależy od rodzaju stacji. Dzielimy je na Basic Cable ( np. FX czy AMC) i Premium Cable ( np. HBO czy Showtime ). Basic Cable to stacje, które są dodatkowo płatne, ale znajdują się w podstawowych pakietach. Tutaj seriale trwają 40-44 minuty, komediowe ( bardzo rzadko emitowane ) 20-22 minuty. Emisja jest przerywana reklamami. Premium Cable to stacje, które są dodatkowo płatne i znajdują się w najdroższych pakietach. Tutaj seriale trwają 55-59 minut, komediowe 28-30 minut. Reklamy w Premium Cable nie występują

 

Czasami jednak przytrafi się w ofercie jakiś serial brytyjski. Tutaj wygląda to trochę inaczej. Przeważają, krótkie sezony składające się z 3-6 odcinków. Nie zdarza się, aby jakaś stacja zamawiała 22 odcinki. W UK przeważają, krótkie sezony seriali.

 

Podałem w moim poście kilka stacji telewizyjnych z USA. Nie każdy może wiedzieć jaka stacja co emituję, więc wypiszę kilka tytułów:

 

HBO -> Game of Thrones, True Blood, Boardwalk Empire, Girls

Showtime -> Californication, Dexter, Homeland, House of Lies

FX -> American Horror Story, Sons of Anarchy, The Americans

AMC -> The Walking Dead, Breaking Bad, Mad Man

CW -> The Vampire Diaries, Supernatural, Arrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare

Fajny tekst, dzięki. Mam jednak pytanie jak wyglądają prawa do dystrybucji seriali w Polsce. Dlaczego czasem seriale Showtime są emitowane w HBO np. The Borgias i dlaczego nie ma kontynuacji tego serialu!? Z powyższego spisu nie wynika również, że to HBO produkuje najlepsze seriale, to dlaczego według Ciebie, za HBO trzeba dodatkowo płacić, a za taki Fox nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare

Fajny tekst, dzięki. Mam jednak pytanie jak wyglądają prawa do dystrybucji seriali w Polsce. Dlaczego czasem seriale Showtime są emitowane w HBO np. The Borgias i dlaczego nie ma kontynuacji tego serialu!? Z powyższego spisu nie wynika również, że to HBO produkuje najlepsze seriale, to dlaczego według Ciebie, za HBO trzeba dodatkowo płacić, a za taki Fox nie?

Wiele zależy od tego kto jest producentem i dystrybutorem serialu na rynek międzynarodowy. Jako ciekawostkę można podać fakt że nie zawsze serial, który leci na FOX produkuje studio FOX. Np. Fringe było produkowane przez WB TV, stąd nigdy nie leciało na polskim FOX tylko w TVN, który emituje seriale WB TV (jak je emituje to już inna sprawa ;) ). Podobna sytuacja jest teraz z Almost Human. Serial leci na amerykańskim FOX ale producentem jest Bad Robot Productions i Warner Bros. Television.

 

Co do The Borgias to Showtime już dawno zakończyło produkcję tego serialu.

 

to dlaczego według Ciebie, za HBO trzeba dodatkowo płacić, a za taki Fox nie?

FOX w USA to normalna stacja jak Polsat czy TVN u nas, więc naturalne że nie płaci się za niego. HBO to stacja premium. W Polsce FOX czy AXN to porównując do rynku amerykańskiego takie basic cable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy nowy serial od Starz wyladuje w HBO. Moze byc hit...

Power

 

Ma być to historia Jamesa "Ghosta" St. Patricka, bogatego właściciela klubu nocnego w Nowym Jorku, który chce zbudować własne imperium, robiąc sieć klubów, ale jest jeden problem. Ghost prowadzi podwójne życie - jest także szefem jednej z najpotężniejszych organizacji przestępczych w mieście zajmujących się handlem narkotykami. Jego małżeństwo, rodzina i interes są zagrożone, gdy kusi go porzucenie kryminalnego życia, by stać się zwyczajnym bogatym biznesmenem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery są takie, jakie każdy widzi. Z tego powodu uciekam na inne kanały za poszukiwaniem czegoś godnego do obejrzenia w danej chwili. I tam jestem zaskakiwany filmami, o których w programach elektronicznych i papierowych bywa cisza. Może to jakiś rodzaj cenzury? Konkurencja? Sam nie wiem, co o tym mam myśleć. Ale dzięki ofercie, jaka jest ostatnio serwowana w CANAL+ / HBO, to ja jestem tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425 ja też jestem tam (czytaj MGM HD) bo choć powtórki sa non-stop to nie ma tego polskiego ''[beep]u'' nazywanego dobrym kinem (w grudniu 3 polskie tytuły premierowo w C+ były masakra). Te filmy nadają sie do DVB-T i kanału Stopklatka.TV . O kanale HBO to szkoda pisać !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery są takie, jakie każdy widzi. Z tego powodu uciekam na inne kanały za poszukiwaniem czegoś godnego do obejrzenia w danej chwili. I tam jestem zaskakiwany filmami, o których w programach elektronicznych i papierowych bywa cisza. Może to jakiś rodzaj cenzury? Konkurencja? Sam nie wiem, co o tym mam myśleć. Ale dzięki ofercie, jaka jest ostatnio serwowana w CANAL+ / HBO, to ja jestem tam.
Niechybnie chodzi o filmy niekomercyjne, które w rzeczywistości przynoszą mniejsze zyski. O takich się nigdzie nie mówi. Przy CANAL+ i HBO podtrzymują mnie polskie filmy i niewielka ilość filmów europejskich i klasyków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica, jeśli już? Abonament i tak jest skonsumowany za byle jakie nadawane treści. Bardzo komercyjne?!

Kogo to obchodzi, jak film recenzjami jest wypieszczony, gdy po jego emisji czuje się tylko rozczarowanie.

A Konsule zawsze na wstępie pytają: jakie kino lubimy! Wciskając nam o wątpliwym obecnie repertuarze CANAL+ i HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem narzekań na ofertę Canal+. Moim zdaniem od września ubiegłego roku w każdym miesiącu było co najmniej kilka interesujących pozycji, a już grudzień był rewelacyjny. Poza tym są to kanały premium i nie ma obowiązku za nie dodatkowo płacić, można dzięki temu zaoszczędzić sporo kasy :). Od czasu połączenia N-ki z Cyfrą oferta filmowa i sportowa Canal+ jest dla mnie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta filmowa Canal+ dla mnie wprost przeciwnie, wcale nie jest super.Większość tych niby premier można sobie obejrzeć znacznie wcześniej za free , choćby ma VOD Onet. Canal+ powinien zmienić nazwę na "Canal Kino Polska +"

Trzymam ten produkt ponieważ łudzę się, że zakupią prawa do transmisji F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych niby premier można sobie obejrzeć znacznie wcześniej za free , choćby ma VOD Onet.

Piszesz bzdury. Nigdzie nie ma za darmo filmów Foxa, Universalu, Paramount, MGM czy Monolithu przed premierą w Canal+

Oferta jest bardzo dobra, niczym nie ustępuje zachodnim platformom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop , miałem na myśli niby te premiery polskich produkcji którymi nas nagminnie karmią . Uważam np. za mega skandal pokazanie w kanale premium jakim jest canal + takiej ŻENADY jakim jest np. film "Bitwa pod Wiedniem". Reżyser tego koszmaru powinien dostać dożywotni zakaz reżyserowania czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...