Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na szczęście mam Canal+ głównie dla sportu...

Nie wiem kto w dzisiejszych czasach bierze Canal+ dla filmów. :roll: W dobie internetu, odtwarzaczy multimedialnych, telewizorów fullHD filmowe kanały premium są kompletnie zbędne. Chce obejrzeć filmowy hit? Nie czekam 12-15 miesięcy, aby łaskawie Canal+ lub HBO go wyemitowało. Pobieram go po jego premierze na bluray'u ( zazwyczaj 5-6 miesięcy po premierze kinowej ) w 720p lub 1080p, pobieram napisy, zgrywam na pendrive, podłączam do odtwarzacza multimedialnego lub dekodera dvd-t ( którego cena nie przekracza 150zł ) i ciesze się najlepszą możliwie jakością na telewizorze 42 cali fullHD. Nie doświadczę tego nigdy na Canal+ czy HBO, bo jakość tych kanałów nie jest dobra,a tłumaczenie napisów jest lekko mówiąc kiepskie.

TS@nie sądź po sobie.Nie każdy jest taki bystry w ściąganiu i bogaty w odpowiedni sprzęt.Zobacz ile ludzi dokupuje dekodery do telewizji naziemnej bo nie ma analogu.Więc dla sporej grupy jest to jak najbardziej potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podobnie wiele osób ma pewnie HBO pod ich seriale, mnie na ten przykład średnio interesują kilkunastomiesięczne 'nowości' na kanałach premium.

Przy okazji - od dzisiaj jedna z najlepszych telewizyjnych produkcji 'Rome', więc jeśli ktoś nie miał okazji.. Serial za ponad 100 000 000 $ :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi fakt, że jeśli ściągasz film to twórca nic z tego nie dostanie ;)

 

Policz sobie ile płacisz za C+ lub inny kanał premium, odejmij podatki, koszty nadawcy takie jak marketing i utrzymanie punktów nc+, oraz koszt benzyny do nowego Porsche Polskiej Gwiazdy Piłki lub innego Messiego. To co zostanie podziel przez kilkanaście i zastanów się czy twórcy filmów nie zarobią więcej gdy filmy będziesz ściągał z internetu chodząc jednocześnie częściej do kina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Filmy kręci się pod kina i nikt nie zawraca sobie głowy telewizją. Wpływy na tym polu w zestawieniu z kosztami produkcji są praktycznie żadne, no chyba że posiadamy takie archiwa i umowy licencyjne jak Metro-Goldwyn-Mayer. Studia z sum zarobionych w USA dostają nie więcej niż 60% wpływów kinowych, reszta świata generuje do 20% po odliczeniu kosztów promocji, stworzenia kopi, itd. Jeśli więc film poniesie klęskę tutaj, to jest po zawodach. Niskobudżetówka ma jeszcze szansę odkuć się na rynku dvd/bd, natomiast TV to margines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery na początek sierpnia 2013 HBO: 1 sierpnia Zagubieni na Syberii (Lost in Siberia, 2012) 2 sierpnia Śmiertelna głębia (Dark Tide, 2012) 4 sierpnia Bez Kompromisów (Won't Bak Down, 2012) i kreskówka Liga Sprawiedliwych. Zagłada (Justice League. Doom, 2012), w CINEMAX: 2 sierpnia Ziarno Zła (Bad Seeds, 2012)3 sierpnia To my a to ja (The We and The I, 2012) 4 sierpnia Violeta poszła do nieba (Violeta se fu a los cielos, 2011). Na razie nie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się propozycje na sierpień w HBO i CINEMAX. Wyróżniłem takie pozycje jak:

HBO: WHISKY DLA ANIOŁÓW (THE ANGELS SHARE, 2012) - który widziałem i polecam, w miarę przyzwoicie nakręcony film, NADPRZYRODZONY PAKT (THE PACT, 2012) - dobry horror, natomiast nie widziałem ale zainteresowany jestem filmem BEZ WSTYDU (2012). Ocena miesiąca - niska.

CINEMAX: ZAMIESZKAJMY RAZEM (Et si on vivait tous ensemble?, 2011), ROCK OF AGES (2012) i klasyka Hitchcocka. Ocena miesiąca - niska.

 

Jakie macie Wy propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Webster

No nie przesadzajmy, bardzo dobry miesiąc HBO. Projekt X, Resident Evil: Retrybucja, Bez wstydu, Szczęściarz czy Ralph Demolka także zasługują na uwagę. Jedyne co mnie zastanawia to obecność filmu Rock of Ages (Universal) premierowo w Cinemax, a nie C+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Webster

No nie przesadzajmy, bardzo dobry miesiąc HBO. Projekt X, Resident Evil: Retrybucja, Bez wstydu, Szczęściarz czy Ralph Demolka także zasługują na uwagę. Jedyne co mnie zastanawia to obecność filmu Rock of Ages (Universal) premierowo w Cinemax, a nie C+...

 

Witaj Lukas:)

 

Tamte filmy które wymieniłeś owszem są tytułami kinowymi (nie wiem jak Szczęściarz?) ale jakoś tych filmów niestety mnie nie przekonała (oprócz Ralpha Demolki którego nie oglądałem)

 

Pozdrawiam i życzę miłych seansów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezniszczalni 2, czy ten film nie leciał w hbo?

Nie leciał.

 

@Lady Maverick

Madagaskar 3 nie będzie nigdzie, bo umowa z Monolithem jeszcze wtedy nie obowiązywała, a umowy z Paramountem i Dreamworksem w obecnej chwili nie ma nikt. Prometeusza trzymają pewnie na jesień bądź święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...