Skocz do zawartości

4FUN GOLD


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Nicker Miejmy nadzieje że Twoje słowa są prorocze i tak się stanie ale obiektywnie patrząc na te słupki oglądalności to chyba wszyscy spodziewali się czegoś więcej a już na pewno producent kanału. Widać że kanał idzie do przodu co cieszy ale bez widzów daleko nie pociągnie taka jest brutalna prawda. Viva zwai została zastąpiona viva+ głównie przez niską oglądalność. Ehhh to dopiero był kanał :-|

 

ps. A to dla przypomnienia tamtych czasów...

http://www.youtube.com/watch?v=qYWQf7Ss-5g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie sadzę by wprowadzenie na listę podstawową CP wprowadziła by jakie kol wiek zmiany w oglądalności. Poza tym każdy myślący człowiek może wyszukać kanał ręcznie...

Spowodowałoby, że kanał miałby znacznie większą oglądalność. Teraz żaden abonent tylko CP nie jest wliczany do widzów kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność na pewno byłaby większa, ponieważ więcej osób wiedziało o jego istnieniu. Moim zdaniem jest kilka powodów niskiej oglądalności kanału:

1. Słaba reklama - Czy ktoś gdzieś widział plakat promujący Rebel:tv, reklamę w TV (poza 4fun.tv) lub gazecie :?: Co prawda co jakiś czas pojawiają się informacje w internecie, ale przecież nie wszyscy korzystają z serwisów medialnych.

2. Słaby zasięg - Tutaj chodzi głównie o słaby dostęp w sieciach kablowych.

3. Teledyski - Lubię ten kanał, ale niestety rzadko kiedy trafiam na teledyski, które naprawdę mi się podobają. Brakuje mi kilku odmian Rocka, oraz ulubionych zespołów. Może dlatego, że Rebel:tv ta tak naprawdę niskobudżetowy kanał.

Nie sadzę by wprowadzenie na listę podstawową CP wprowadziła by jakie kol wiek zmiany w oglądalności. Poza tym każdy myślący człowiek może wyszukać kanał ręcznie...
Problem w tym, że nie każdy wie, że wśród 23 kanałów znajdujących na jednym z tp. HB, jest 1 polski muzyczny, tym bardziej, że sama nazwa nie jest zbyt charakterystyczna dla tego kanału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Słaba reklama - Czy ktoś gdzieś widział plakat promujący Rebel:tv, reklamę w TV (poza 4fun.tv) lub gazecie :?: Co prawda co jakiś czas pojawiają się informacje w internecie, ale przecież nie wszyscy korzystają z serwisów medialnych.

O to chodzi przede wszystkim! Brak mi jasnej i prostej reklamy objaśniającej co to jest ten Rebel:tv. Końcówka wskazuje, że to jakaś telewizja, ale jaka i gdzie nadaje (może w internecie?) - wiedzą o tym nieliczni czytelnicy satkurier.pl i itp. Nawet na samym siostrzanym kanale 4fun.tv bardzo mało mówi się o tym kanale. Był "Tydzień specjalny Rebel:tv", ale co z tego, jak i tak wielu nie zrozumiało o co chodzi.

 

Proponuję więc zrobić Grupie 4fun Media krótki i łatwy do zakomunikowania spot reklamowy z najważniejszymi informacjami o kanale oraz (co najważniejsze!) z parametrami technicznymi lub ewentualnie na jakich platformach pod jakim numerkiem można ten kanał znaleźć. Gdyby np. zastąpili owy spot spotem "Piardofona", który niemożliwie często leci na antenie 4fun.tv, sukces gwarantowany.

 

Wówczas pozostałoby im tylko popracować nad zawartością programową kanału Rebel:tv, bowiem za dużo tam programów z identyczną niemal muzyką. "No more plastic" - typowe dla tego kanału teledyski, "Nu shouts" - najnowsze teledyski tego kanału, często pokazywane również w programie "No more plastic". No i jeszcze został nam program "All time killers" - teledyski starsze, wydawać by się mogło, że bardziej zróżnicowane, ale naprzemienne wręcz puszczanie tych trzech programów powoduje, że szybko można znudzić się tą muzyką. Co prawda pozostaje jeszcze dość ciekawy "Rockfiler" oraz m.in. "Heavy Load" czy unikat (puszczany tylko raz w tygodniu ), "Rock DJ", ale wyraźnie (niestety) pozostają w mniejszości i w dodatku pory emisji często stoją na przeszkodzie, żeby lepiej poznać dość bogaty zbiór teledysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc ten program, jak powstał tak szybko zniknie z ekranu. Jeżeli nie poprawią jakości , nie dodadzą EPG - N Tylko bodajże dodaje swoje.

Słaba jakość dźwięku, ramówka słaba, teraz dużo reklam. Nie to co na początku muzyka cały czas nawet bardzo fajna. Oby to poprawili bo szkoda by skończył tak jak Patio Tv.

Już nawet lepszą ramówkę ma MTV, co puszcza same seriale itp, ale niestety prawie brak muzyki. Przynajmniej w miarę dobra jakość i dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już nie prorokujcie, bo staje się to coraz bardziej żenujące, a porównanie do MTV jest całkowicie nie na miejscu. Swoje zdanie na ten temat już wyraziłem i nie lubię się powtarzać, ale nawet pogardzany przez większość kanał Patio TV utrzymał się na rynku 1,5 roku podczas, gdy Rebel:tv ma zaledwie 5 miesięcy. Kanał swoje dochody pewnie ma, nie wymaga dużych wkładów finansowych i generuje jak myślę realne zyski z reklam. W dodatku (w przeciwieństwie do Patio TV) ma na rynku medialnym starszą i dość stabilną siostrę, która w razie kłopotów wspomoże Rebel:tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na nockę włączyłem Rebel TV na zewnętrzne głośniki, by w końcu poznać na dłużej muzyczną ramówkę. I owszem, naprawdę sporo fajnych kawałków, dużo wręcz egzotycznych (Jimi Tenor - Total Devastation rządzi ;) ). Ale podstawowa sprawa, czyli jakość dźwięku, jest po prostu fatalna. Zestaw zaledwie 40W obnażył doszczętnie bitrate, aż się boję pomyśleć, jak to brzmi na porządnym amplitunerze. Taki MTV HD to już zupełnie inna bajka - choć obraz często nie zachwyca, ale dźwięk soczysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hym, obraz kiepski ale podobno od czerwca Rebel.TV ma nadawać w 16:9, przynajmniej takie były zapowiedzi. Czas pokaże, a co do teledysków, to lecą różne i fajnie i nie fajne, a nawet jak ktoś wyżej napisał egoztyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekiwałbym od Rebel:tv jakiegoś usystematyzowania ramówki, a nie tylko nicniemówiących mi bloków "All time killers" czy "Suck my duck" z czerwonym znaczkiem. Tak jak pisałem wcześniej, chciałbym np. godziny z polską muzyką, jakiegoś podziału na typy muzyczne, lata, kraje - cokolwiek! Akurat tego mogliby się uczyć od MTV. Ostatnio była np. godzina z teledyskami jednego zespołu. Tutaj też tak powinno być. Do tego brakuje mi w Rebel:tv prezenterów, na wzór tych z Eska TV. Nie oglądam tego kanału, ale przynajmniej coś się na nim dzieje, ludzie jakoś prowadzą różne bloki tematyczne. A tutaj wygląda to jak amatorskie radio internetowe, tyle że z obrazem - z góry ustalona playlista, teledyski lecą po kolei, w międzyczasie poprzeplatane jinglami i reklamami. Ja oczekiwałbym od nich czegoś więcej, chciałbym np. dowiedzieć się czegoś o każdym z zespołów, tak jak było to podczas nieistniejącego już "30 ton, lista, lista przebojów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol91 Pamiętaj że to dopiero początek tego kanału i tylko kwestią czasu będzie kiedy pojawią się nowe programy, prezenterzy itp. Mi osobiście brakuje relacji z koncertów ale mam nadzieje że to też się pojawi.

 

Zresztą w prezentacji kanału na 2010 rok masz jasno określone jak będzie wyglądała stacja już niebawem:

http://www.atmedia.pl/files/145/.../37_rebel_tv_pl_prezentacja_kanalowa_2010.pdf

 

Z tego co jest to przecież "Rockfiler" prezentuje wizerunek dalego zespołu (wokalisty) wraz z jego ulubionymi teledyskami. Raz udało mi się trafić na program "Hard News" który prezentował się bardzo okazale.

 

Dajmy czas tej stacji a na pewno jeszcze nie raz pozytywnie nas zaskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Raz udało mi się trafić na program "Hard News" który prezentował się bardzo okazale.

"Bardzo okazale"... A mógłbyś nieco więcej powiedzieć na temat tego programu (np. pora emisji), bo oglądam Rebel:tv dość często, ale jeszcze nigdy nie udało mi się natrafić na ten program. O dziwo w programie kanału na stronie Cyfrowego Polsatu również nie ma "Hard News"... Czy aby na pewno chodzi ci o program o tym tytule? :> Według pierwotnych zapowiedzi program "Hard News" miał prezentować "informacje ze świata muzyki", ale jak dotąd nie miałem z nim styczności, co najprawdopodobniej świadczy o tym, że program nie jest (jeszcze?) emitowany na Rebel:tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

może coś robią, ponoć od czerwca mają nadawać w 16:9, może to jest jakąś przyczyną, że coś z fonią nie tak! Poprostu może coś testują a tutaj się kiełbasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...