Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego, że oni uważają nadal że byli jedynym najlepszym okresem w historii TVP i totalnie nie dociera do nich, że szczuli na ludzi, manipulowali jak za czasów komuny bo najważniejsze jest, że partia była zadowolona. Jeszcze ta niemożność oderwania się od stołków. Jestem nadal prezesem TVP i może będę nim do końca życia. 🤣

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ipo napisał(a):

Dlatego, że oni uważają nadal że byli jedynym najlepszym okresem w historii TVP 

A takich co popierają powyższą część zdania są setki, tysiące może nawet i miliony.

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł 68 napisał(a):

Za skasowanie serialu "Rodzinka pl" oraz zablokowanie kontynuacji "Ranczo", Kurskiego powinni skazać na banicję.

Powiedziałbym, że nie tyle samo skasowanie, bo sam na tym forum pisałem, że powinno się w pewnym momencie zakończyć produkcję "Rodzinki.pl", gdyż twórcy poszli na ilość, a nie na jakość, natomiast sposób, w jaki to się odbyło, był dziwny. Skoro już postanowiono, że serial ma jakiś tam plot fabularny i niektóre elementy fabuły się rozwijają, trochę wbrew zasadzie tradycyjnej dla sitcomów, to już trzeba było pozwolić dograć sezon do końca.

Z "Ranczem" natomiast problem jest inny. Tam najpierw zwlekano z produkcją wtedy, gdy jeszcze to miało sens, natomiast teraz by to już nie wyszło, bo nie ma przykład Kusego, a bez niego szalenie trudno byłoby to kręcić. Bo jeszcze postać Stacha Japycza to - nie umniejszając oczywiście roli - byłaby mniej problematyczna, bo nie miała aż takiego wpływu na fabułę i można ją było tak upamiętnić jak brata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kroplówka" 220 mln zł dla TVP z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

 

Cytat

O otrzymaniu pierwszej transzy w wysokości 220 mln zł poinformował pracowników TVP likwidator spółki Daniel Gorgosz. W mailu napisał m.in.: "To krok, który pozwoli nam rozwiązać kilka bieżących problemów oraz optymistyczniej spojrzeć w przyszłość" (...) "Te pieniądze w pierwszej kolejności pozwolą na częściowe uregulowanie zaległych zobowiązań i przywrócenie stabilności naszych działań" – dodał.

https://www.press.pl/tresc/80755,panstwo-ratuje-media-publiczne-przed-proba-zaglodzenia-ich-przez-pisowska-krrit_-plan-Swirskiego-moga-pokrzyzowac-sady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, że najpewniej Czyż, tak jak to się zdarzało bardzo często w poprzednich latach, nie jest zatrudniony jako "osoba fizyczna Marek Czyż, lat 55, urodzony w Cieszynie", a jako jednoosobowa firma, co umożliwia na przykład odliczanie wydatków i płacenie niższej składki dla Urzędu Skarbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pasjonat napisał(a):

Nie jest pracownikiem TVP a prowadzi programy na TVP Info i 19:30 na TVP1. A to ciekawe. Wytłumaczcie mi to bo ja tego nie rozumiem. 

Co w tym niezwykłego? Rozlicza się z TVP jako prowadzący działalność, nie jako osoba fizyczna. Po prostu TVP płaci jego firmie za usługę, którą on wykonuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poland napisał(a):

Mam pytanie a mianowicie czy wie ktoś jakie kanały twórców zostały skasowane przez TVP? Mam na myśli tych VHSiarzy.

Z czego co wiem zerkając na Youtube'a to Telewizja Dawniej i Maximum Nostalgii.

 

Moim zdaniem TVP potrafi (przepraszam że przesadzam z tą opinią) niestety donosić na "VHS-iarzy z YouTube'a", którzy chcą pokazać unikatowe archiwa programów w lepszej jakości.

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pasjonat napisał(a):

Ale na oczy widać to zupełnie inaczej. Oczy widzą co innego.

Ale co widzisz na oczy, na ekranie? To, że Czyż prowadzi dziennik albo swój program publicystyczny. Natomiast nigdzie nie jest napisane w trakcie programu, na jakiej to jest umowie. A tak jak wspomniano, zawieranie umów z jednoosobowymi firmami tworzonymi przez dziennikarzy, nie jest czymś nowym, jest to wykorzystywane od wielu lat, daje korzyści i jest legalne. A skoro jest legalne, to czemu z tego nie korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mają do tego nierówności społeczne? Generalnie w mediach często jest tak, że są redakcje, w których można zarobić dużo, a i tak obecne stawki w Polsce to jeszcze niewiele w porównaniu do tego, co prowadzący dzienników otrzymują choćby w USA czy Wielkiej Brytanii, gdzie przy największych nazwiskach mówi się już o milionowych kwotach rocznie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...