Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest w pewnym sensie dwóch prezesów: każdy jest uznawany przez jedną ze stron sporu politycznego.

Nie ma też co się oszukiwać, że istnieją wątpliwości prawne co do legalności umocowania tego, kto faktycznie rządzi w TVP.

A przede wszystkim - to nie ja zacząłem dziś wątek Adamczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michael112 napisał(a):

Pytanie, którzy pracownicy nie dostają wynagrodzeń, nowi czy starzy? Tam piszą coś o umowach B2B, może to o to chodzi?

Najbardziej śmiesznie by było, gdyby wstrzymali wypłaty tym pracownikom, których odsunięto od anteny 20 grudnia w wyniku przewrotu, ale formalnie nie zwolniono...

Też mi się wydaje, że tu chodzi o tych zatrudnionych przed 20 grudnia z którymi jeszcze nie rozwiązano umów albo myślą że nie rozwiazano. Taka Popek na przykład. Też nie jest mi ich szkoda podobnie jak koledze który napisał to powyżej. Skoro do porządku dziennego przechodzicie jak widzę po informacji z placeniem komuś za nie wykonywanie pracy to chyba nie rusza was to, że teraz tym pracownikom nie płacą w ogóle.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Ipo napisał(a):

albo myślą że nie rozwiazano. Taka Popek na przykład.

Chcesz powiedzieć, że Popek specjalnie wprowadzała w błąd opinię publiczną?

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Czas pokaże czy to działanie legalne.

Po odmowie wpisu do krs, można twierdzić, że nie. Nie ma na co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tylko przed

Cytat

Chodzi o tych dziennikarzy, którzy rozpoczęli ostatnio współpracę z telewizją publiczną w formie B2B, a nadal nie dostali żadnej wypłaty. Niektórzy czekają na przelew od stycznia, a pytając o to kierownictwo spotkali się z brakiem reakcji - słyszymy od jednego z anonimowych pracowników TVP.

Po zmianie władz TVP do TAI przyszło wielu dziennikarzy i prezenterów, którzy zastąpili dotychczasowe twarze newsów TVP. Jednocześnie część wydawców czy redaktorów została w zespole i również wielu z nich czeka na zaległe przelewy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mr. Music napisał(a):

Chcesz powiedzieć, że Popek specjalnie wprowadzała w błąd opinię publiczną?

Tak, chcę to powiedzieć.

13 minut temu, fanbonda napisał(a):

Raczej nie tylko przed

 

Ojej, to mają problem ale wiadomo to wszystko wina pana z PiSu w Krajowej Radzie... Oderwanie od koryta boli. Piszę to kolejny raz.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ipo napisał(a):

Tak, chcę to powiedzieć.

Ojej, to mają problem ale wiadomo to wszystko wina pana z PiSu w Krajowej Radzie... Oderwanie od koryta boli. Piszę to kolejny raz.

Nie wiem czy to obchodzi pracowników, skoro wykonuję pracę to zgodnie z umową nalezy się zaplata za wykonaną pracę. Oczywiście można twierdzić, ze wszystko wina KRRIT, ale jak to jest, ze 15 mln zł na zakup praw do Ekstraklasy mieli, a na pensje nie mają? Cos tu chyba jest nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj jeszcze jak to jest mieć umowę o pracę, nie chodzić do niej i pobierać nie małą pensję. Tutaj jest wszystko nie tak, czy tak? :)

11 minut temu, fanbonda napisał(a):

Nie wiem czy to obchodzi pracowników, skoro wykonuję pracę to zgodnie z umową nalezy się zaplata za wykonaną pracę. 

W artykule jest napisane "Osoby na B2B czekają na przelew". W świetle obowiązujących przepisów to nie pracownik, to podwykonawca, firma.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sie czepiać słówek, istota się nie zmienia. Firmie ( ludzie zakładają jednoosobowe firmy, bo TVP nie chce dawać etatów) także należy sie zaplata za wykonane usługi na rzecz zleceniodawcy. 

Wszelkie nieprawidłowości są złe. Nie wiem czy ta odpowiedź Cię zadowoli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fanbonda napisał(a):

Nie wiem czy to obchodzi pracowników, skoro wykonuję pracę to zgodnie z umową nalezy się zaplata za wykonaną pracę. Oczywiście można twierdzić, ze wszystko wina KRRIT, ale jak to jest, ze 15 mln zł na zakup praw do Ekstraklasy mieli, a na pensje nie mają? Cos tu chyba jest nie tak. 

Zapewne jak pani Fido zwróci zawłaszczone przez nią za poprzedniej władzy pieniądze to część trafi do pracowników. Zadajmy sobie może pytanie dlaczego te pieniądze otrzymała skoro nie pracowała. To nikogo nie razi? Coś jednak nie tak jest jeśli pracownicy za swoją pracę pieniędzy nie otrzymują. Podwójne standardy?

 

I oczywiście dopiero przyparci do muru komentujecie, że coś było złe za poprzedniej władzy. Tak zero reakcji. Jakie to słabe. 🤣

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, słabe jest nie dostrzeganie potologii wcześniej, nabieranie wody w usta przy niewygodnych tematach, a potem wymaganie by patologii nie było teraz i oburzanie się że jednak jest. Słabo wtedy wypada wiarygodność takiego rozmówcy. Hipokryzja.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła wczoraj, było wystarczająco czasu by to skomentować, potępić. Reakcji jak napisałem było zero. Produkujecie się za to przy braku wypłat obecnie co jakby jest skutkiem działań Krajowej Rady nie bezpośrednich działań TVP jak w przypadku pani Fido.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Jest od wczoraj. Nie widziałem słowa komentarza

A to jest obowiązek komentowania każdej informacji natychmiast? Wczoraj nie siedzialem na forum. Komentarz chciałeś, otrzymałeś :) w dniu dzisiejszym. Komentuje sie biezace informacje, informacja o braku przelewów z dzisiaj :)

@Ipo rozumiem, ze celowo nie komentujesz faktu, ze 15 mln zl na zakup praw do Ekstraklasy pomimo braku wyplaty z KRRIT jakoś mieli, a żeby zapłacić zobowiązania ludziom pracującym w firmach nie mieli.  Wydatek1 5 mln zl i prawa do Ekstraklasy nie byl niezbędny. 

Edytowane przez fanbonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz nie ma obowiązku komentowania wszystkiego, a że akurat widzi się to co chce się widzieć to taki szczegół. Fido jest przecież wybitną aktorką i należało jej się zagrać w 152 odcinkach seriali TVP w 2023 roku i mogła dostawać kasę za to że przepracowała 32 godziny na pełnym etacie do listopada '23. No, ale jednak straszniejsze jest to że teraz nie z winy TVP pracownicy nie mają słusznie im sie należących wypłat. Hipokryzja.

16 minut temu, Ipo napisał(a):

 

 

 

Odnosząc się do twojego edytowanego posta już po dodaniu przeze mnie kolejnego tak żeby wyglądało, że mnie ubiegłeś @fanbonda to totalnie sport nie jest moim konikiem. Nie wiem czy to są jakieś ważne zawody, czy będą generowały przychody, czy mogą zostać odsprzedane więc nie będę się odnosił do tematu na którym się nie znam. Czytając jednak lamenty niektórych tutaj, że bez Kurskiego sport w TVP umrze rozumiem, że mogła to być jednak dla spółki wlasciwa decyzja.

I co dało się skomentować? Popatrz jakie to łatwe.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj post powstał po mojej edycji w ogóle, wiec o czym ty piszesz w ogóle. Ale do meritum.  O tej Ekstraklasie piszę nieprzypadkowo. Decyzja o jej zakupie zapadła juz po wstrzymaniu wypłaty abonamentowych przez KRRIT, wiec TVP miala świadomość sytuacji i w tej sytuacji nie powinna kupować praw sportowych , jeśli równocześnie nie ma środków dla pracowników,/ firm.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...