Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Niczego takiego @mingonie napisałem. To już Ty rozbudowałeś sobie tezę. 

Kolejny raz zarzucasz komuś że nie zrozumiał Twoich słów. 

Skoro ciągle różne osoby mają problem z czytaniem ze zrozumieniem Twoich wpisów  to może problem nie jest z tymi osobami tylko co innego masz na myśli a co innego piszesz?

 

Wyłóż mi łopatologicznie co miałeś na myśli. Napisałeś że krytykują ci co tęsknią za propagandą. Jak to rozumieć? Bo najwyraźniej za głupi jestem żeby zrozumieć tak górnolotnie sformułowane zdanie 😉

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingoDaruj sobie te wykłady i wycieczki personalne. Czy wielbicielami propagandy są wyłącznie osoby z PIS, gdzieś to wyczytał z mojego postu? Dobrze by było abyś nie dokladał swoich 5 groszy do cudzych wypowiedzi, wtedy nie bedziesz kolejny raz się dziwił że Ci się zwraca na to uwagę. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, matjot napisał(a):

Nie wiem jak wygląda jej umowa, ale prawdopodobnie albo będzie mieć "płynne przejście", albo może nawet będzie jednocześnie robić i dla 19.30 i dla KZ - w programie TVP nawet dziś pojawił się jej materiał.

Z tego co pamiętam to ona dołącza do KZ od 1 kwietnia, stąd pewnie jeszcze dziś jej materiał w TVP. 

1 minutę temu, dvbtowiec napisał(a):

@mingoDaruj sobie te wykłady. Czy wielbicielami propagandy są wyłącznie osoby z PIS? Skąd to założenie nie wiem. Dobrze by było abyś nie dokladał swoich 5 groszy do cudzych wypowiedzi, wtedy nie bedziesz kolejny raz się dziwił że Xi się zwraca na ro uwagę. 

Napisałeś, że zmiany w TVP krytykują ci co są wielbicielami propagandy. Rozumiem, że jak napiszę, że nie podoba mi się np. jeden z nowych programów to jestem od razu takim wielbicielem?

 

Po prostu napisałeś głupotę ale jak to Ty, ani kroku wstecz ;) 

 

EOT z mojej strony

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ty @mingouwarzasz za głupotę zachowaj dla siebie. Ja mam jedną prośbę nie buduj sobie innej narracji ponad to co jest napisane. 

7 minut temu, mingo napisał(a):

Rozumiem, że jak napiszę, że nie podoba mi się np. jeden z nowych programów to jestem od razu takim wielbicielem?

Czyli już nie osobą z PIS? No to mamy postep :)

Dobrze czasem zrozumieć co sie samemu pisze odpowiadając na post. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Krytykują Ci którzy tęsknią za propagandą. To już nie wroci i bardzo dobrze. 

 

W PNŚ zmiany negatywnie oceniało wielu internautów co dali wyraz swojemu niezadowoleniu. Ich też nazywasz zwolennikami propagandy?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie że na tym forum krytycy nowej TVP siedzieli przed zmianami w TVP zazwyczaj cichutko i nagle wiele rzeczy od grudnia 2023 w nowej TVP im się nie podoba. 

Przypadek? W 2015 roku także nastąpiły zmiany w prezenterach. Gdzie były te same osoby? 

Mam prawo do swojej opinii na podstawie obserwacji wypowiedzi konkretnych osób na tym forum. I proszę to szanować. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Wyobraźcie sobie że na tym forum krytycy nowej TVP siedzieli przed zmianami w TVP zazwyczaj cichutko i nagle wiele rzeczy od grudnia 2023 w nowej TVP im się nie podoba. 

Przypadek? W 2015 roku także nastąpiły zmiany w prezenterach. Gdzie były te same osoby? 

Mam prawo do swojej opinii na podstawie obserwacji wypowiedzi konkretnych osób na tym forum. I proszę to szanować. 

Miałem Ci już nie odpowiadać no ale nie da się tego czytać. 

Ty zakładasz z góry, że każdy kto wyrazi jakąkolwiek krytykę ma kogoś za plecami i sam z siebie tego nie pisze. Identyczne podejście jak w polityce. Jak nie z nami to z nimi, czyli wróg...

 

Wiadome że takie osoby są, być może i tutaj na forum. Ale nie powinno się tego z góry zakładać. A Ty to robisz. 

 

Tym razem już definitywnie kończe dyskusje z Tobą. Szkoda czasu. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mingo napisał(a):

Z tego co pamiętam to ona dołącza do KZ od 1 kwietnia, stąd pewnie jeszcze dziś jej materiał w TVP. 

Tak w sumie to nawet nie ma podanego dnia w ogłoszeniu o jej przejściu. Może to być pierwszy dzień, może nieco później, ale faktem jest że jeszcze wypełnia umowę z TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, white snake napisał(a):

W 2015 r jak sobie dobrze przypominam, nie postępowano tak, że były podejmowane dyskusyjne działania jak teraz z TVP a dopiero  później  szukano odpowiedniego umocowania prawnego..

Wymieniono sporo dziennikarzy informacyjnych. Nie pamiętam już czy w innych redakcjach także, ale zmiany w pionie informacyjnym były głębokie. 

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pozostawienia znanych i lubianych dziennikarzy nie trzeba ani ustawy, ani uchwały. Wymieniono? Bo taki był pierwotny zarzut Twój że ludzie się przyzwyczaili. Wtedy też byli przyzwyczajeni. 

51 minut temu, mingo napisał(a):

Ty zakładasz z góry, że każdy kto wyrazi jakąkolwiek krytykę ma kogoś za plecami i sam z siebie tego nie pisze. 

Niczego takie nie napisałem. Każdy ma swoje poglądy i nie wiem skąd wniosek że za tymi poglądami musi stać ktoś za plecami :) To jakieś kuriozum co czytam. 

Zwracam jedynie uwagę że od grudnia część osób bardzo ochoczo krytykuje wiele w wątkaxh TVP a przed grudniem tacy aktywni nie byli. Zaprzeczysz? To jednak diametralnie co innego niż raczyłeś napisać.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nic jednak na ten powrót TVP do stanu sprzed grudnia '23 nie wskazuje, sprawa w sądzie utknęła, a też jeśli dobrze kojarzę to już od dłuższego czasu głosu nie zabierał wyznaczony przez RMN na prezesa telewizji Michał Adamczyk.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Czy wielbicielami propagandy są wyłącznie osoby z PIS, gdzieś to wyczytał z mojego postu?

Jeśli propaganda była pisowska, to trudno, żeby była wielbiona przez zwolenników propagandy innej partii. Logiczne.

1 minutę temu, Kirk napisał(a):

Jak na razie nic jednak na ten powrót TVP do stanu sprzed grudnia '23 nie wskazuje, sprawa w sądzie utknęła, a też jeśli dobrze kojarzę to już od dłuższego czasu głosu nie zabierał wyznaczony przez RMN na prezesa telewizji Michał Adamczyk.

Miałem na myśli oczywiście następne lub jeszcze kolejne wybory parlamentarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kirk napisał(a):

Jak na razie nic jednak na ten powrót TVP do stanu sprzed grudnia '23 nie wskazuje, sprawa w sądzie utknęła, a też jeśli dobrze kojarzę to już od dłuższego czasu głosu nie zabierał wyznaczony przez RMN na prezesa telewizji Michał Adamczyk.

Zamiast niego odzywa się stary prezes telewizji Jacek Kurski który to nie powinien mieć do tego prawa z racji przegonienia go z TVP przez jakąś starszą panią która była znana tylko z tego że jest przyjaciółką Kaczyńskiego. 

Mnie zastanawiają inne sprawy a mianowicie:

1. Czemu RMN nie obwoła Kurskiego ponownie prezesem TVP? Nie wierze że Czabański też się boi Gossowej. 

2. Czemu RMN nie zrezygnuje z mediów publicznych na rzecz chociażby z TV Republiki? Wszak to są obecnie media narodowe. 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Poland napisał(a):

 

2. Czemu RMN nie zrezygnuje z mediów publicznych na rzecz chociażby z TV Republiki? Wszak to są obecnie media narodowe. 

Nie może tego zrobić, bo "media narodowe" to jest nazwa bardziej na zasadzie symbolicznej, zaś zakres kompetencji RMN określa ustawa, a tam jest mowa o jednostkach publicznej radiofonii i telewizji, a nie o tym, że Rada może się zajmować tymi mediami, którymi chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz rację ale z drugiej RMN już teraz mocno sprzyja TV Republice mimo że ustawa jej tego zabrania więc nikt by się nie połapał że instytucja nie zajmuje się już mediami publicznymi. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tak nie wygląda że "nikt by się nie połapał", bo o posiedzeniach Rady muszą być informacje na stronie Sejmu, choćby o tym, jakie uchwały podjęto. A Czabański nie może teraz sobie na przykład odwołać Sakiewicza, bo nie ma ku temu żadnych uprawnień, gdyż to jest firma prywatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr. Music napisał(a):

Jeśli propaganda była pisowska, to trudno, żeby była wielbiona przez zwolenników propagandy innej partii. Logiczne.

Jasne, bo prawej stronie sceny jest wyłącznie PIS :) Sami się łapiecie na te pułapki i szufladkujecie wszystko do jednego wora. Ale to nie mój problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w TVP była propaganda pisowska czy konfederacka? Czy może inna prawicowa? Weź poświęć chociaż 3 minuty i zastanów się czy dalej warto brnąć byle tylko wyszło, że zawsze masz rację i nigdy nie napisałeś czegoś, z czego warto by się wycofać 😉

 

12 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Sami się łapiecie na te pułapki i szufladkujecie wszystko do jednego wora.

No Ty w ogóle nie szufladkujesz. Wcale. Szczególnie jak ktoś wstawi cokolwiek krytycznego o nowej TVP i od razu podprogowo sugerujesz że zapewne poprzednia TVP mu odpowiadała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archiwa forum pokazują, że zmiany w TVP były bardzo ostro krytykowane na forum i przez 8 lat dominowały tu zdecydowanie glosy krytyczne. 

Zmiany mają to do siebie, że zawsze się komuś podobają, a komuś nie. Jeśli komuś np nie odpowiadała Beata Tadla czy np. Justyna Dobrosz- Oracz to dlaczego miał krytykować fakt ich zwolnienia 8 lat temu. Tak można mieć różne zdanie. Co tez nie oznacza, ze po nastaniu nowych porządków te mu się podobały. Pewnie byli tacy i tacy. 

 

Edytowane przez fanbonda
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Zamiast ciągle z uporem maniaka mnie atakować, sam poświęć 3 minuty na to co piszesz. Jeśli stwierdziłem że zwolennicy propagandy głównie krytykują zmiany, to oczywistym jest że w TVP była propaganda PIS, ale to nie jest rownoznaczne z tym że zwolennikiej tej propagandy także jest sympatyk PIS, bo może to być zwolennik choćby Konfederacji.

Kurcze tu nie trzeba dużego wysiłki intelektualnego aby zrozumieć sens jednego zdania. Raczej wiele zlej woli aby przez 2 strony nie ootrafić przyznać się do tego że złapałem Cię za słowa i brnąć w to wywołując sprzeczki. 

 

 

@fanbonda Jest tylko taka różnica że przez 8 lat krytyka dotyczyła głównie informacji w TVP i była to bardzo słuszna krytyka.

Obecna krytyka jak czytam choćby w wątku TVP2 jest że nie jest to telewizja konserwatyena i coś z diablem. Jeśli to jest merytoryczna krytyka zmian w TVP to nie mam pytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...