Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

Tematyka wiele mówi tego kanału, dla mnie to będzie kanał dużo lepszy od tvp 1 czy tvp 2, według mnie tvp 1 i tvp 2 ma słabą ofertę. 

Tematyka, tematyką a ramówka, ramówką. 

Lepiej by dodali TVP PREMIUM HD - z teleturniejami, show. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2021 o 18:28, pavl6 napisał:

Lepszy TVP Nauka niż TVP Kobieta, czy TVP HD (aktualnie, nie w momencie powstania).

Spokojnie. W kolejnym roku nie powstanie żaden nowy kanał Telewizji Polskiej a dowodem na to może być to że publiczny nadawca już wycofal TVP Teen z karty powinności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał:
 
 

Spokojnie. W kolejnym roku nie powstanie żaden nowy kanał Telewizji Polskiej a dowodem na to może być to że publiczny nadawca już wycofal TVP Teen z karty powinności.

No i dobrze. TVP Teen to był nie mniej absurdalny i niepotrzebny pomysł jak TVP Kobieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poland napisał:

Czy ja wiem? Taki polski Rai Gulp by się przydał zwłaszcza że TVP nie ma żadnej oferty do młodzieży a kiedyś przecież z tego słynęła. 

Haczyk jest taki, że Rai Gulp powstawał w nieco innych czasach, do tego teraz oferta tej stacji też wygląda ciut gorzej niż kilka lat temu. Moim zdaniem pomysł z kanałem dla młodzieży miałby sens, gdyby było to raczej w internecie i umożliwiało pewną interaktywność, możliwość współtworzenia treści czy coś takiego. To by musiało być coś bardziej wyszukanego niż "kupimy 3 seriale Disneya, 3 Nickelodeona, dopchamy powtórkami i dołożymy Teleranek", bo coś takiego by nie wypaliło. Po co kolejny kanał z serialami, które są nadawane na bodajże 4 innych stacjach?
Już nie mówię o tym, że się realia zmieniły. Pamiętam, jak ZigZap, nieistniejący już kanał młodzieżowy z bardzo dobrą ramówką, emitował Kod Lyoko (możliwe, że niektórzy kojarzą, francuska kreskówka). Jak szły premiery kolejnych sezonów, to w zasadzie nie było innego wyjścia niż czekanie na kolejne odcinki, a i tak wtedy to szło codziennie, nie raz na tydzień. Natomiast już ostatni jak dotąd zrobiony sezon, czyli Ewolucję, obejrzałem w internecie równo z premierą. A mijało wtedy chyba 5 lat od polskich premier ostatnich odcinków 4 serii. Do czego zmierzam? Otóż: teraz emisją w telewizji się nie zawojuje młodzieży, jeśli można to w sieci obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w ofercie np. tvp 1 brakuje oferty dla młodzieży i niemal wszystkich kanałów, ja jako młodzież mi się podobają programy dokumentalne o przyrodzie o 12:50 od poniedziałku do piątku na tvp1, reszta dobra tvp dokument, reszta taka sobie lub do usunięcia albo do zmiany bo słabe kanały. 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Poland napisał:

Spokojnie. W kolejnym roku nie powstanie żaden nowy kanał Telewizji Polskiej a dowodem na to może być to że publiczny nadawca już wycofal TVP Teen z karty powinności.

To że zrezygnowali z TVP Tean to nie znaczy że zrezygnowali ze wszystkich planowanych kanałów: TVP Nauka, TVP 4K (na stałe), TVP Muzyka itd.

Wg. mnie co najmniej jeden z nich wystartuje w przyszłym roku

 

Co do materiałów dla młodzieży to z tego co wiem to w TVP abc jest pasmo dla młodzieży - kiedyś (pół lub rok temu) oglądałem bardzo fajny serial SF "Znajdź mnie w Paryżu" i "Doktor Who" (te odcinki z tym facetem, a nie z kobietą doktorem)

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

Niestety w ofercie np. tvp 1 brakuje oferty dla młodzieży i niemal wszystkich kanałów, ja jako młodzież mi się podobają programy dokumentalne o przyrodzie o 12:50 od poniedziałku do piątku na tvp1, reszta dobra tvp dokument, reszta taka sobie lub do usunięcia albo do zmiany bo słabe kanały. 

Młodzież nie ogląda już prawie telewizji więc tak naprawdę chcesz stworzyć taki kanał lub programy to tworzysz dla niszy. Za parę lat to dopiero wyjdzie jaki będzie ogromny spadek widowni gdy aktualna młodzież dorośnie i znacznie żyć bardziej konsumencko. Grupa komercyjna to będzie prawdziwa bida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mała odskocznia od przesadnie zdzieciniałych kanałów prywatnych nadawców nikomu by nie zaszkodziła, ale w sumie może ten internetowy TVP ABC 2 będzie lub już pełni taką rolę.

Jedynym problemem TVP Kobieta jest to, że wciąż ma ofertę pisaną na kolanie, dlatego też jest mało wartościowy dla operatorów platform cyfrowych i większości sieci kablowych.

TVP Nauka może z tych zapowiadanych kanałów być najbardziej wartościowy, ale czy TVP potrzebuje aż trzech kanałów dokumentalnych, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę ograniczoną ilość miejsca w DVB-T, chyba że to będzie kolejny wynalazek internetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 18:22, Bartosz10 napisał:

Chyba szykuje się nowy program TVP na zimę lub późniejszy czas pt. "Paszporty Wolności"

PL500000000535937-20211103090732.jpg

https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl/search/pwp-details/Z.535937

"Paszporty Wolności" 13 odcinkowym programem dokumentalnym nadawanym m. in. na TVP Historia

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/paszporty-wolnosci-film-tvp-historia-dzialacze-solidarnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 16:27, neo_patryk napisał:

TVP Nauka może z tych zapowiadanych kanałów być najbardziej wartościowy, ale czy TVP potrzebuje aż trzech kanałów dokumentalnych

Ja się obawiam że TVP Nauka będzie powielał treści TVP Dokument w dużej mierze. Te kanały tematycznie się przenikają. 
Rozdrabnianie oferty wg mnie. Sens tworzenia takich kanałów jest jeden - więcej czasu antenowego na reklamy.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Ja się obawiam że TVP Nauka będzie powielał treści TVP Dokument w dużej mierze. Te kanały tematycznie się przenikają. 
Rozdrabnianie oferty wg mnie. Sens tworzenia takich kanałów jest jeden - więcej czasu antenowego na reklamy.

Niestety, tak może być. Na razie tematyka zapowiada się dobrze, oby stworzyli coś na kształt programu "sonda'.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

 

Kanał planszowy w ramach MUX III szybciej spełni rolę niż ten list do parafii. Już słyszałem że telewizja każe kupić nowe telewizory bo przestaną działać, a osoba która to mówi odbiera MUX-V.

Nie każdy rozumie technicznie zmian i jeśli odbierze planszę będzie to łatwiej takiej osobie wytłumaczyć:

działa plansza jesteś gotowy do zmian i nie musisz kupować telewizora/dekodera. Wystarczy włączyć strojenie gdy po zmianach przestanie działać telewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilku osobom powiedziałem że skoro już odbierają TVP Dokument to są przygotowani i i dziwią się że telewizja informuje o konieczności kupienia nowego odbiornika.  Krótko mówiąc stwierdzam: za rok okaże się czy mam rację, a zmiany będą w moim regionie 23 maja 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Tadeusz i jego studecji mogą tłumaczyć seniorom o DVB-T2 i co trzeba zrobić itp.

Żeby plansze na MUX III włączyć trzeba by obniżyć jakość któregoś z kanałów np TVP info.

List naczelnej "Faktu" do Jacka Kurskie.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/covid-19-murem-za-mundurem-a-co-z-covid-naczelna-faktu-pyta-jacka-kurskiego/39w2llf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...