Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Ipo napisał:

Ja mówię o braku reklam w momencie kiedy jest dofinansowanie. 100% ściągalności z abonamentu? Nie rozśmieszaj mnie. Czegoś takiego nigdy nie było i nie będzie. Nie wiem czy gdziekolwiek na świecie jest.

Dlatego nie ma szansy na brak reklam, bo 100% ściągalności nigdy nie będzie. I dlatego jest też dofinansowanie. TVP emituje reklamy tylko pomiędzy programami. Gdyby mogli przerywać filmy czy seriale reklamami to wtedy żadnego dofinansowania nie powinno być. Ale tak nie jest.

 

Co do Wiadomości poświęconych Sylwestrowi. No patrz. Jakie głupki tam pracują. Tyle że akurat te wydanie W miało jedną z najwyższych oglądalności (jeśli nie najwyższą) w całym roku.

 

To też pokazuje dlaczego są te wszystkie Benefisy Zenka, Roztańczone Narodowe, Festiwale Disco Polo itp. Ludzie to oglądają, słupki w Nielsenie sie zgadzają.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta promocja Zenka jak to jest obecny cały czas na antenie TVP to także mit. Przecież zdaje się,że nawet nie był gwiazdą tych letnich koncertów "Lato.Muzyka.Zabawa" . DIsco Polo - pewnie jakieś kolejne koncerty dopiero w okresie letnim.. Ot - Disco Polo cały czas na antenie... 

Teleturnieje to nie sieczka paradokumentalna konkurencji .  "Kamerdyner", "Młody Piłsudski", koncert poświęcony Czesławowi Niemenowi, Koncert Polskiej Opery Królewskiej 6 stycznia . Teatry TV - jak ktoś nie chce dostrzec ambitniejszych pozycji w TVP to jest jego problem, liczą się fakty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłok twoje bronienie na siłę TVP jest wręcz śmieszne. Powtórka jubileuszu Zenka leciała ostatnio tydzień temu na Dwójce, w niedzielę w TVP Rozrywka po 17 i tego samego dnia niby na specjalne życzenie widzów po 22 na TVP 1, a to tylko te emisje o których ja wiem. Nie rob więc tutaj z siebie jeszcze bardziej śmiesznego.

 

Diabeu no tak to może Jaka to melodia? z Zenkiem zamiast Wiadomości i mają super oglądalność caly rok? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego moja kablówka? ? TVN 7 jest akurat dostępne naziemnie za free.  Chłopie zejdź na ziemię bo czytać się tego nie da. ? Mam prawo się wypowiadać i będę to robił i robię bardzo czesto czy Cie to boli czy też nie.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ipo napisał:

A co mnie obchodzi TVN 7 jak kanału całe lata nie oglądam? ? No zajrzałem by zobaczyć BB1 i na jedynym odcinku zakończyłem. Niech sobie emitują co chcą i ile chcą, nie żyją z moich podatków.

Zaokrąglając dotacje na TVP do 2 miliardów zł i dzieląc to przez liczbę ludności Polski ,wychodzi ,że zapłacisz jakieś 53 zł na TVP :).

Nie wiem czy płacisz abonament RTV dlatego go nie wliczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na disco polo w TVP a przecież w niemieckiej telewizji publicznej też są programy ze szlagierami typu "Fernsehgarten", które przeważnie lecą w wakacyjne niedziele do obiadu. Natomiast jeśli chodzi o Zenka to faktycznie nie brał udziału w letniej trasie koncertowej TVP2.

 

Oferta programowa TVP to nie tylko disco polo o czym @wislok tutaj wspomniał, nawet oferta sportowa się polepszyła, oferowane są programy dla seniorów typu "The Voice Senior" czy "Sanatorium miłości" (choć @Kirk ten ostatni program krytykował poza forum, np. w "Medialnych"). Zgodzę się również z opinią na temat oferty telewizji komercyjnych, która obecnie karmi swoich widzów paradokumentami niż kiedyś teleturniejami czy ofertą sportową (wyjątkiem w tej ostatniej kwestii jest Polsat, który na otwartej antenie jeszcze puści gale bokserskie, MMA czy siatkówkę).

 

Natomiast jeśli chodzi o abonament RTV, to powinien zostać wprowadzony pod postacią rachunku za prąd, przynajmniej nie byłoby kroplówki w postaci 2 mld złotych gdyby ludzie nie płaciliby abonamentu RTV.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże dług publiczny jest liczony od najmłodszej do najstarszej osoby. Także dotację na tv podobnie policzyłem. @Ipo prawa sportowe według mnie osiągnęły granice absurdu ,zakładając ,że TVP nie dostaje dotacji ,rezygnuje z tych praw ,to co ma nadawać, jeżeli chodzi o sport ? Odetnijmy politykę od telewizji ,bo przez nią jest postrzegany obecny prezes,jakie ma pole manewru w przypadku braku wpływów ? Pamiętasz prezesa Brauna ? W każdym z wywiadów podkreślał ,że telewizję nie stać na nic bo są za małe wpływy abonamentowe i to wszystko. Także pomińmy politykę a rozmawiajmy o ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Frontowiec napisał:

oferowane są programy dla seniorów typu "The Voice Senior" czy "Sanatorium miłości" (choć @Kirk ten ostatni program krytykował poza forum, np. w "Medialnych")

Nie tylko ja krytykowałem ;)

 

Co do całej dyskusji: jeśli chodzi o kwestię disco polo to ja tu stosuję dość prostą metodę - jak nie mam ochoty, to nie oglądam. Nie chciałem oglądać benefisu Zenka to sobie go nie oglądałem bo wolałem książkę poczytać. Żyjemy w czasach, gdy naprawdę jest alternatywa na spędzanie wolnego czasu.  W TVP oglądam to, co mnie interesuje: dokumenty, teleturnieje, publicystykę. 

 

Odniosę się jeszcze do jednej wypowiedzi.

W dniu 8.01.2020 o 11:31, diabeu napisał:

TVP Historia jest takie nijakie. Moim zdaniem lepiej jakby przemianowali ten kanał na szerszy tematycznie TVP Dokument.

Tu się lekko nie zgodzę, uważam że ten kanał od kilku lat (i to jeszcze przed Kurskim) jest na bardzo wysokim poziomie, moim zdaniem ta pewna nijakość była na początku, w momencie gdy uznano, że wystarczy dać w ramówce same programy studyjne i będzie to pasować. Obecny format kanału, w którym oprócz kilku programów realizowanych w studiu można zobaczyć także polskie i zagraniczne dokumenty, jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kanał TVP Historia ,to na pewno nie należy go likwidować a zreformować. Co mają wspólnego z historią seriale "Miasto skarbów" czy "Żegnaj Rockefeller" ? Chciałbym zobaczyć na przykład festiwale z Kołobrzegu czy Zielonej Góry ,tylko właśnie czy to historia czy rozrywka ?

Odnośnie TVP Dokument jest zapotrzebowanie na taki kanał ,przykład to cykl reportaży "Głębia ostrości" ,który początkowo był emitowany w TVP 1 a teraz trafił do TVP Info. W zależności od wydarzeń albo jest emitowany lub nie.A tak można by go umieścić w takim kanale o stałej porze ,do tego "Ekspres reporterów" ,filmy przyrodnicze czy "Agrobiznes". Powstał by kolejny po TVP Kultura czy TVP Historia ,kanał misyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ipo po prostu patrzę na TVP szerzej i widzę w niej znacznie więcej pozycji niż tylko benefis Zenka i nie tworzę fałszywego obrazu, z którego by wynikało,że Zenon jest 24 h na dobę obecny na antenach TVP.  Są programy żenujące typu "Sanatorium Miłości", ""Rolnik szuka żony", "Wkręceni w randkę" , ale są pozycje warte uwagi.  Zawsze jest pilot :) 

4 lata okiem Redaktora Onetu. Więcej tam mam wrażenie pochwał niż nagany, tego to bym się nie spodziewał -https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/jacek-kurski-cztery-lata-rzadow-w-tvp-podsumowanie-kontrowersje/2mv29tn,ddf42670

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kirk napisał:

 

Tu się lekko nie zgodzę, uważam że ten kanał od kilku lat (i to jeszcze przed Kurskim) jest na bardzo wysokim poziomie, moim zdaniem ta pewna nijakość była na początku, w momencie gdy uznano, że wystarczy dać w ramówce same programy studyjne i będzie to pasować. Obecny format kanału, w którym oprócz kilku programów realizowanych w studiu można zobaczyć także polskie i zagraniczne dokumenty, jest lepszy.

No sorry, ale ostatnio np. w TVP Historia leciał film Szczęśliwego Nowego Jorku, zdarzają się także seriale, i to nie jakieś historyczne.

Według mnie zmiana na TVP Dokument, z oczywistym przejściem na HD, wyszłaby dla tego kanału bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chyba nie dawno temu wystartowała "nowa strona internetowa" TVP, na której znajdują się m.in. oferty pracy w TVP.

 

Strona internetowa, o której napisałem w tym poście, znajduje się pod adresem internetowym:

https://kariera.tvp.pl/.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj o 22:30 będzie briefing prezydenta Andrzeja Dudy ws. decyzji o ustawie, dzięki której Telewizja Polska i Polskie Radio miałyby by otrzymać prawie 1,95 mld zł rekompensaty za niezapłacony abonament. To właśnie dzisiaj mija 3-tygodniowy termin podjęcia decyzji przez głowę państwa co do tej ustawy.

 

Jak wiemy, warunkiem złożenia podpisu przez Dudę pod tą ustawą, ma być rezygnacja Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji. Ten, przed ok. godziną, wysłał do głowy państwa list, w którym napisał m. in., że "oddaje się do dyspozycji Pana Prezydenta"

 

Przez ostatnie kilka dni związkowcy NSZZ "Solidarność" apelowali do prezydenta o podpisanie dokumentu z uwagi na utrzymanie obecnej pozycji mediów publicznych w Polsce. Trochę to jest nadmuchane, ponieważ w ostatnich paru latach TVP dostała "grubą forsę" i - co widzimy w kwestiach technicznych - podniosło ją to na nogi. Niestety w kwestii treści programów, są cały czas pompowane tureckie seriale, Zenek i reszta disco polo oraz marne Barwy szczęścia czy M jak miłość.

 

Niestety, ale dokumentów jak na TVP Historia i TVP Kultura możemy na próżno szukać za dnia na głównych antenach Telewizji Polskiej. To samo z Notacjami, które sobie polecą o 4:00 nad ranem i to wszystko. Ponadto, ośrodki regionalne dalej w SD - już 2 lata temu Kurski zapowiadał, że regiony TVP3 będą nadawały (przynajmniej niektóre) w wysokiej rozdzielczości... A jak na razie nic się na to nie zanosi. Podobnie z pasmami dla oddziałów TVP - ich czas emisji na antenie jest zbyt krótki, a nie powinien być.

 

Więc nie zdziwie się, jak Duda zawetuje ustawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie korespondencyjne w RMN potrwa do poniedziałku, jednak już teraz wpłynęły 4 głosy za odwołaniem Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP, cała Rada składa się z 5 osób, tak więc w tej kwestii jest już jasne - Jacek Kurski zostanie odwołany z funkcji prezesa TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2018 roku abonament RTV w liczbach wyglądał tak:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tylko-milion-Polakow-placi-abonament-RTV-7682322.html

Jeżeli w 2019 wyglądało to podobnie to po tej decyzji prezydenta oznacza że ponownie ok.miliona Polaków zostało podwójnie opodatkowanych na ten sam cel. To że jest to niesprawiedliwe to chyba nie trzeba mówić. I czy w takim przypadku jest to zgodne z prawem ?

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...