Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosiłem wrażenie,że  to bardziej tygodnik braci Karnowskich się promuje, pamiętamy te wydania specjalne w niedzielę trwające po kilka godzin w zwiążku z tym co ta gazeta napisała. Dużo częściej jak włączę INFO to widzę któregoś z Karnowskich . Nie wiem chyba w poniedziałkowym "O co chodzi?" jedyny goścmi byli dziennikarze tego pisma M. Król i właśnie jeden z Karnowskich. Zresztą konstrukcja tego tekstu - " choć gdy wywiad z prezesem PiS ukazywał się w wydawanym przez Fratrię tygodniku „Sieci” to rozmowa nie była promowana w takim stopniu."       Wskazuje mna wojnę środowisk wewnątrz TVP. Zapewniam,że teksty innych tygodników nie są w żadnym stopniu promowane tak jak tych dwóch gazet.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w "Gazecie Polskiej Codziennie" pojawił się tekst w sprawie audytu, Tomasz Sakiewicz mówi w nim: Nic głupszego nie można było wymyślić niż zarzut, że pokazanie okładki gazety lub odczytanie cytatów z wywiadu, który jest cytowany przez wszystkie media, również przez te nam nieprzychylne, to kryptoreklama. Takie zachowanie to absolutna norma.

W artykule autorstwa Jacka Liziniewicza podaje się też nieoficjalną informację, iż do KRRiT trafiały skargi za promowanie "Sieci" (jeszcze z czasów gdy mieli "w" w nazwie) oraz telewizji internetowej "wPolsce.pl".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TVP ogłasza przetarg na aktualizację Kasperskiego

https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/auction_preview.php?id=1831

a tymczasem ten antywirus szpiegował dla rosyjskich służb.

https://niebezpiecznik.pl/post/skandal-w-kaspersky-ten-antywirus-pomagal-rosyjskim-sluzbom-wykradac-dane-z-komputerow-na-calym-swiecie/

Ciekawe co na to nasze służby? I co na to TVP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nieoficjalnie ustalił portal wirtualnemedia_pl, jeśli TVP nie zapełni wszystkich slotów lub wcale nie wystartuje z ofertą naziemną, może stracić przyznane miejsce. Według naszych ustaleń, KRRiT może rozdysponować trzy sloty wśród nadawców komercyjnych zainteresowanych obecnością na MUX-8.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-polska-musi-rozpoczac-nadawanie-na-mux-8-albo-trafia-tam-inni-nadawcy

Powinni dac deadline, np albo do konca roku wchodzicie albo zabieramy wam miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież TVP mogłaby przenieść kanał TVP Rozrywka na MUX8, TVP Sport dać na MUX3 a TVP HD właśnie przekształcić w planowany TVP Sport Max/2. Byłoby to najlepsze rozwiązanie w obecnej sytuacji TVP niż tworzenie nowych kanałów na MUX8 które nie wiadomo czy będą się oglądały a co najważniejsze, czy się zwrócą/staną się rentowne.

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP opóźnia wprowadzenie swoich kanałów do MUX8, ponieważ doskonale widzi jak słabo radzą sobie nadawcy prywatni. Przeniesienie jakiegokolwiek kanału z MUX3 będzie równoznaczne z obniżeniem jego wyników oglądalności, a wprowadzenie zupełnie nowych byłoby bardzo ryzykowne. Oczywiście do DVB-T może powrócić TVP Polonia, oraz zadebiutować TVP HD, co byłoby najłatwiejszym rozwiązaniem, ale zapewne większość widzów oczekuje bardziej wartościowych kanałów, jak chociażby obiecanego TVP Sport HD, co dla TVP jest zapewne nadal dużym problemem. Tak, czy inaczej TVP prędzej, czy później wprowadzi do MUX8 jakieś kanały, i jeżeli jednym z nich będzie TVP Sport HD, to najprędzej nastąpi do tuż przed przyszłorocznymi IO, ponieważ TVP często wykorzystuje tego typu imprezy do promocji nowych kanałów, a w tym przypadku może zachęcić widzów do inwestycji w antenę do odbioru MUX8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie jest żadną świętą krową, tylko tak jak napisał @neo_patryk, widzi że komercyjne stacje nie radzą sobie z nadawaniem na tym MUXie. Dlatego moim zdaniem KRRiT zrobiła błąd, ograniczając telewizji narodowej ilość miejsc na ósmym multipleksie. Kanały prywatne zawsze będą miały słabą zawartość programową, co odbija się na ich AMRach i opinii widzów typu "na Polsacie czy WP nic ciekawego nie ma" i nigdy nie sprostają ich wymaganiom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "trudnościami" w odbiorze mux 8 to większość przesadza. Ja doskonale pamiętam czasy PRL-u i dwa programy TVP, z czego jeden nadawany był w zakresie VHF (kanały 1-12) a drugi na UHF(kanały 21-41). I co ? Jak Polska długa i szeroka na dachach pojawiały się podwójne zestawy antenowe ze zwrotnicą ( a jakże) i nikt nie narzekał że musi mieć dwie anteny na dachu skierowane nie zawsze w jednym kierunku i nie zawsze z polaryzacją H.Były też różnice w mocy nadajników. A teraz wielkie Halo, że uruchomiono VHF i trzeba więcej się pomęczyć na dachu i 50zł wydać więcej w sklepie. Jak ktoś chce odbierać mux8 to odbiera,nawet na krańcu zasięgu. Tyle różnych akcesoriów jest w handlu że można coś dobrać. Ludzie teraz by chcieli na kawałku drutu łapać sygnał TV i narzekać jaki to słaby nadajnik i kiepski odbiór. A wtedy każdy chciał mieć TVP2 i zrobił wiele by był. TVP robi teraz antyreklamę Muxa8 narzekając na "słaby sygnał". Niech lepiej zaczną ten kanał sportowy bo stracić mogą wiele.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, że analog to nie to samo co cyfra. Cyfra jest bardziej podatna na zakłócenia.

Mam inne zdanie.W cyfrze jest obraz bdb albo go nie ma wcale. W stanie pośrednim szatkuje,stopklatka ,itp.  W analogu żle ustawiona lub słaba antena to "duchy" na ekranie,odbicia,śnieg,podwójny obraz,itp,itp. Cyfrę o wiele łatwiej odebrać i mieć bdb obraz nawet na antenie pokojowej o ile jest duże natężenie pola. Zakładałem anteny w PRL-u i obecnie. I wiem co piszę...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie.W cyfrze jest obraz bdb albo go nie ma wcale. W stanie pośrednim szatkuje,stopklatka ,itp.  W analogu żle ustawiona lub słaba antena to "duchy" na ekranie,odbicia,śnieg,podwójny obraz,itp,itp. Cyfrę o wiele łatwiej odebrać i mieć bdb obraz nawet na antenie pokojowej o ile jest duże natężenie pola. Zakładałem anteny w PRL-u i obecnie. I wiem co piszę...... :wink:

"o ile jest duże natężenie pola" - no właśnie, a jak nie ma? To wtedy jest kaszana i na szatkownicy mniej widać, niż na zaśnieżonym i odbitym analogu kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie ma, to się rezygnuje z anteny pokojowej i kupuje np.12-elementową antenę VHF,wzmacniacz o regulowanym wzmocnieniu,dobrej jakości kabel. Antenę mocuje się odpowiednio wysoko,ustawia w potrzebnej polaryzacji, wszystko łączy jak trzeba i odbiera mux8.  Owszem,są i będą miejsca w kraju gdzie nawet najlepsza antena nie pomoże. Ale takich miejsc jest niewiele i w większości przypadków odbiór programów cyfrowych emitowanych w zakresie VHF jest możliwy. Ale tak jak napisałem, czasem wystarczy antena pokojowa, a czasem skomplikowany system antenowy,nawet układ dwu-antenowy i niskoszumowe wzmacniacze.

No ale trochę odbiegliśmy od tematu tego forum.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...