Skocz do zawartości

Global One (Sagemcom DSIW374)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ircios napisał:

 

No i wersja Global One jest ładniejsza. Podejrzewam, że ten plusik na przodzie obudowy może być też jednocześnie diodą. Chociaż nic nie wiadomo, DualBox+ wygląda jakby miał wyświetlacz z przodu, a go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Urkisat napisał:

Ja to się dziwię, że tu jeszcze ktoś wątpi w nasze wieści :P Ale ludzie tak mają, w prawdę nie wierzą :D

 

Bo wielu ludzi jest zawistnych, zakompleksionych, o niskim poczuciu własnej wartości i zamiast dążyć do obiektywnej, bezosobowej prawdy, szukają tzw. racji. A przecież nie ma takiego, co by wszystko wiedział i na wszystkim się znał, więc z definicji potrzebni są inni ludzie, którzy w danym obszarze radzą sobie lepiej, mają większą wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Ogólnie w taki sposób funkcjonuje zdrowe społeczeństwo i my od tych norm niestety w ostatnich latach jeszcze bardziej się oddaliliśmy.

 

Dla takich ludzi jak miałeś rację, to tym gorzej dla Ciebie. Bo tym bardziej będą musieli Cię zneutralizować, aby poczuć się lepiej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Urkisat napisał:

Ja to się dziwię, że tu jeszcze ktoś wątpi w nasze wieści :P Ale ludzie tak mają, w prawdę nie wierzą :D

Tu nie chodzi o to czy ktoś wierzy czy nie w wasze wieści. Na razie to pieśń przyszłości i czysto akademickie spekulacje. Co to zmienia dla obecnych klientów, że w przyszłym roku być może pojawi się nowy dekoder ?Na dzień dzisiejszy kompletnie nic. Kilka dni temu wprowadzono dualboxa, którego tez niektórzy nie mogli się doczekać. Spekulowano na lewo i prawo czego to ten sprzęt nie zastąpi itd. Ile jest warte takie pisanie można dzisiaj łatwo zweryfikować.

Teraz powstał wątek o dekoderze którego jeszcze nie ma. To już w ogóle kuriozum. Dyskutować o czymś czego nie ma ;) Kilka lat temu taki wątek wylądowałby w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to same oficjalne info podałem od strony francuskiej. Także zero spekulacji. A dekoder jest i jest o nim glosno. A to, ze na razie wprowadza go we Francji, to nie znaczy, że w PL mamy siedziec cicho :D Chyba lepiej wiedziec więcej niż żyć w piwnicy i być odciętym od info :D Ale kto co woli :)

  • Popieram 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaś Fasola napisał:

Ekologicznie było by wprowadzić jako sprzęt tylko i wyłącznie moduły.

Byłbym jak najbardziej za. Tylko musieliby przeprojektować multiroom tak żeby działał na modułach. To rozwiązałoby większość problemów sprzętowych (jak dla mnie). Każdy wyposażyłby się w dekoder jaki by chciał lub na jaki byłoby go stać i nie byłoby narzekania. W obecnej sytuacji jest pat. Wykastrowany dekoder lub moduł ale bez multiroom. Tak źle i tak niedobrze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matinen napisał:

Tylko musieliby przeprojektować multiroom tak żeby działał na modułach.

Tylko po co? Sami zachęcają do dzielenia konta online z rodziną, a moduły są be. Czym to się niby różni? 

Dobra oferta za rozsądną cenę sama się obroni (przykład: Netflix). Do niedawna korzystali z dziurawego systemu zabezpieczeń i multiroom był na dowolnym sprzęcie, a mimo to chwalili się stałym przyrostem abonentów (mniejszym lub większym).

 

Nie wiem jaki będzie ten nowy dekoder, ale jaki by nie był to nie będzie dla mnie. Korzystam z modułów i tylko taka forma dostępu do oferty mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawel napisał:

Tu nie chodzi o to czy ktoś wierzy czy nie w wasze wieści. Na razie to pieśń przyszłości i czysto akademickie spekulacje. Co to zmienia dla obecnych klientów, że w przyszłym roku być może pojawi się nowy dekoder ?Na dzień dzisiejszy kompletnie nic. Kilka dni temu wprowadzono dualboxa, którego tez niektórzy nie mogli się doczekać. Spekulowano na lewo i prawo czego to ten sprzęt nie zastąpi itd. Ile jest warte takie pisanie można dzisiaj łatwo zweryfikować.

Teraz powstał wątek o dekoderze którego jeszcze nie ma. To już w ogóle kuriozum. Dyskutować o czymś czego nie ma ;) Kilka lat temu taki wątek wylądowałby w koszu.

 

Tutaj nieporozumienie wynika z czegoś innego. Jesteś sensorykiem, twoje rozumowanie prowadzone jest w sposób konkretny i opiera się na danych zebranych za pomocą zmysłów. Prawdopodobnie świat rozumiesz poprzez poznanie, odkrywanie, doświadczanie. W przeciwieństwie do myślenia intuicyjnego, abstrakcyjnego, analitycznego. Nie jest to w żadnym wypadku ani coś lepszego ani gorszego, ale są to inne sposoby zdobywania i przetwarzania wiedzy o świecie, co niestety może być przejawem niezrozumiałych konfliktów i nieporozumień. W szkołach niestety nikt nas tego nie uczy, ale warto mieć tego świadomość.

 

Ogólnie dyskusja z natury ma charakter abstrakcyjny i dyskutuje się właśnie o czymś czego nie ma. Przykładowo nie ma czegoś takiego jak polityka - nie można tego zobaczyć, zjeść, usmażyć, powąchać, dotknąć itp. Jest to konstrukt abstrakcyjny, który pojawił się prawdopodobnie wraz z kulturą pisma. Gdyby chcieć użyć jakiejś analogii, to sensoryk czyta wiersze, zaś intuicyjny czyta między wierszami.

 

Zresztą każdy czerpie przyjemność z różnych rzeczy. Są ludzie, którzy potrafią godzinami dłubać w warsztacie przy swoim samochodzie, mimo że on dalej "jedynie" przewozi ludzi z punktu A do B. Albo tacy, co ciągle tną jakiejś deski i majsterkują, mimo że mogą mniejszym nakładem czasu i być może taniej kupić coś gotowego. Każdego co innego stymuluje, wokół innych spraw ich energia życiowa jest skoncentrowana i nie ma w tym nic złego, dopóki nikogo to nie krzywdzi. Nawet jeżeli możemy tego nie rozumieć, to dlaczego mielibyśmy komuś tę radość odbierać?

 

Jeszcze dopowiem, że opłaca się poznać i zrozumieć ten "drugi" świat, zamiast go od razu odrzucać. To zresztą jest jeden z czynników sukcesu Roberta Lewandowskiego, który w jednym z wywiadów powiedział, że zrozumienie teorii (która jest dla niego monotonna, mało spontaniczna) pomogło mu ułożyć te wszystkie małe elementy, o których wiedział z "życia", ale nie chciały mu się ułożyć w jedną całość. Czyli sensoryk, który potraktował analizę jako technikę do lepszego osiągania celów.

 

7 godzin temu, Pawel napisał:

Co to zmienia dla obecnych klientów, że w przyszłym roku być może pojawi się nowy dekoder ?

 

Tak super konkretnie jakie to da korzyści dla mnie jako klienta: na ten moment jestem ciekawy czy będzie nowe oprogramowanie. Z tym, które jest obecnie na co dzień się męczę i wiem jako osoba doświadczona w bliskich sobie sferach jak do d...y to jest wszystko zaprojektowane, wdrożone, prowadzone itp. Nawet to, że chce szybko przewinąć w funkcji "PILOT" 100 kanałów do przodu i idzie to jak krew z nosa. Nie ma jakiejś kompaktowej czystej listy kanałów, która by się wyświetlała w okienku jak dawniej. Graficznie wygląda to prymitywnie, niedopracowane. Choć na plus trzeba przyznać samo działanie dekodera z poziomu oprogramowania - nie zawiesza się, nie wyłącza, jest płynny, w zasadzie bezawaryjny z moich doświadczeń. Można dużo pisać...

 

Korzyści z szerszej perspektywy są takie, że mnie to interesuję, bo zawsze mnie interesował w kontekście tego miejsca m.in. rynek mediów czy płatnej telewizji. To zresztą jest nieświadome budowanie pewnej bazy, która kształtuje szeroką perspektywę, wykraczającą poza analizowane tematy.

 

6 godzin temu, Urkisat napisał:

Specjalnie dla ciebie będę pisał nowości obok ciebie :) Żebyś nie musiał ich czytać :D

 

Co będziesz wiedział, to pisz. Mnie to ciekawi. Może uda Ci się coś dowiedzieć w kontekście oprogramowania. No skoro unifikacja, to tak sobie to wyobrażam.

Edytowane przez WebMat
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WebMat napisał:

 

.... Z tym, które jest obecnie na co dzień się męczę i wiem jako osoba doświadczona w bliskich sobie sferach jak do d...y to jest wszystko zaprojektowane, wdrożone, prowadzone itp. Nawet to, że chce szybko przewinąć w funkcji "PILOT" 100 kanałów do przodu i idzie to jak krew z nosa. Nie ma jakiejś kompaktowej czystej listy kanałów, która by się wyświetlała w okienku jak dawniej. Graficznie wygląda to prymitywnie, niedopracowane. Choć na plus trzeba przyznać samo działanie dekodera z poziomu oprogramowania - nie zawiesza się, nie wyłącza, jest płynny, w zasadzie bezawaryjny z moich doświadczeń. Można dużo pisać...

Od końca ;) Poprzednie oprogramowanie też było płynne, nie zawieszało się, w zasadzie bezawaryjne. Miałem tą przyjemność przesiąść się z tutbodekodera na ultraboxa i już po pierwszym uruchomieniu można było odczuć jak szybki jest w zasadzie ten sam soft na nowym dekoderze. Wygląd był schludny choć jak po raz pierwszy zaprezentowano ten soft nie od razu przypadł mi do gustu. Teraz w zasadzie zepsuto wszystko to co było dobre w poprzedniku. Brak jak wspomniałeś czystej listy kanałów, notoryczne problemy z opisami w EPG, bałagan na liście nagrań. O kwiatkach typu wyskakujące komunikaty o rzekomej utracie sygnału czy braku wifi nie wspominając. Graficznie też to wygląda średnio. Polsatowski graphyne jest moim zdaniem ładniejszy.

Obawiam się że to nowe cudo pójdzie w tym samym kierunku.

 

A moje sceptyczne nastawienie wynika po części z tego, że tu na forum dekoder operatora jaki by nie był dobry z założenia jest gniotem a użytkownicy niewymagającymi Januszami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Też tak uważam. Poprzednie oprogramowanie było bardzo dobre i rzeczywiście również na początku nie do końca podobały mi się wszystkie zmiany. Przykładowo kapitaliki, czyli duże litery w napisach, tytułach, nazwach. *) Działało ono bardzo szybko i było właściwie zaprojektowane. On był zdaje się oparty na interfejsie Carbo, który projektowano kilkanaście lat temu. W tamtych czasach to było cudo i był świetnie dopracowany pod n-kowy wygląd (np. niebieskie półcienie). To była przepaść w porównaniu do Cyfry+, gdzie stosowano wtedy stare rozwiązania z Mediasatów z lat 90. Jak widać po latach fuzji już niemal w pełni doszedł do głosu duch Cyfry+, który ze sprzętem był na bakier.

 

Tylko niestety ten projekt graficzny musiał przejść rewolucję ze względu na "nowe czasy", gdyż nie był przystosowany do logiki funkcjonowania współczesnej i przyszłej telewizji. Wprowadzenia nowych możliwości jak catchUP, reStart oraz do ewolucja w kierunku streamingu. Trochę tak jakby ktoś był wielkim fanem Nokii N95 albo jakiegoś Sony Ericssona, które w ramach ówczesnych standardów były świetnymi produktami, ale niestety musiały zostać porzucone ze względu na rewolucję smartfonową (gdzie zarówno Nokia jak i Sony w zasadzie przepadło).

 

Problem w tym, że obecne oprogramowanie wykonane jest beznadziejnie. Jak dla mnie ono do tej nowej rzeczywistości nie przystaje. Nawet nie mam siły rozpisywać się nad wszystkimi wadami, bo chyba dużo łatwiej byłoby zaprojektować je jeszcze raz od początku. I to do tego stopnia jest ono złe, że gdyby nie to, że backend nie jest do tego przystosowany, to wołałbym już dużo bardziej przeróbkę starego interfejsu pod nowe funkcję.

 

Liczę trochę na tych Francuzów, bo jeżeli przeniosą coś 1:1 ze swojego rynku do Polski, to powinno to chociaż przypominać człowieka (przynajmniej mieć ręce i nogi). U nas wychodzi niestety Frankenstein. Tym większe uznanie po latach dla menadżerów n-ki, pod zarządem których produkty reprezentowały poziom europejski.

 

*) To jest niestety częsty błąd np. w kanałach informacyjnych. Gdy projektowano znaki drogowe wykazano, że stosowanie kapitalików jest mniej czytelne, szczególnie gdy mamy mało czasu na reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Producentem Global One jest Sagemcom - model dekodera DSIW374.

 

Dwie metody podłączenia - satelitarna (zalecana) i internetowa(wifi lub kabel do portu Ethernet). Jedno wejście antenowe Unicable. Pilot z Bluetooth i wyszukiwaniem głosowym. 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global One - nowy dekoder CANAL+ - wstępna specyfikacja:

 

* panel przedni:
- dioda on/off

 

* panel tylny:
- wejście SAT (1 szt.) - UNICABLE
- przycisk włącz/wyłącz
- gniazdo zasilania
- S/PIDF
- USB
- RJ45 - tutaj brak spójności z info CANAL+ z kwietnia 2022, bo miało być wyłącznie WIFI
- HDMI

 

Brak info o reszcie, tj. jaki procesor, ile pamięci, itd.

 

308504554_177700531439503_32371440188636

Edytowane przez Urkisat
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Ultrabox w końcu wycofany, a we Francji szykuje się pewnie na to, że GlobalOne — G11 — zastąpi dotychczasowy G9.

Toteż i u nas nowiusieńkie cudeńko rodem z centrali en France na pewno będzie stało na piedestale w każdym salonie, jak tylko dane nam będzie doznać zaszczytu otrzymania tego owocu kunsztu wytężonej pracy wielu specjalistów Vivendi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dekodera w ofercie francuskiej można dobrać dysk 80 GB nieodpłatnie, lub 320 GB/1 TB za odpowiednią opłatą.

Generalnie dekoder ma chyba współistnieć w ofercie obok G9 i być jego odświeżoną, niskokosztową, jedyną dostępną wersją. Wypisz-wymaluj nasz Dualbox :) Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby nie było parcia na udostępnianie u nas GlobalOne. Do tej pory schemat wydawania dekoderów w Polsce był taki: centrala wydaje jakiś dekoder — C+ Polska wydaje dekoder w podobnej stylistyce, ale ze swoimi bebechami i oprogramowaniem. Jeśliby się tego trzymać — nasz GlobalOne o wdzięcznej nazwie 4K Dualbox+ już jest dostępny w salonach i zbiera saaame pozytywne recenzje :) 

Edytowane przez tad788
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście (dla Francuzów) opłata za dysk jest jednorazowa — 10 euro za 320, 50 za 1 TB — ale najprawdopodobniej dysk i tak jest brany w użyczenie…

Tak żeby już tylko zakończyć temat rzekomych "nowości" w tym dekoderze — dekoder ma dokładnie to samo oprogramowanie co G9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...