Skocz do zawartości

Global One (Sagemcom DSIW374)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Urkisat Aby tego rodzaju pilot mógł funkcjonować musi być przeprojektowane oprogramowanie. Konkretnie wszystkie opcje muszą być dostępne z poziomu interfejsu graficznego, a wtedy ich wywoływanie następować za pomocą "strzałek" na pilocie. Inaczej po prostu nie wejdziemy nawet do menu, bo nie ma takiego fizycznego przycisku.

 

I za pewne właśnie z tego powodu w 4K UltraBox+ jest zupełnie inny pilot niż we Francji. I tak naprawdę nie ma pewności czy i tym razem nie będzie podobnie.

 

Jeszcze Francuzi twierdzą, że nasz 4K DualBox+ to właśnie Global One, podpierając się informacjami z Satkuriera:

https://alloforfait.fr/tv/news/107603-conference-rentree-canal-nouveaux-partenariats-nouveau-decodeur.html

 

Bałagan jest tak duży, że dotarł już nawet tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten artykuł to akurat bzdura. Co do pilota zgoda, ale jeśli oni chcą mieć jeden sprzęt na cały świat, bo taki mają plan dla oszczędności i dbania o planetę, jak to mówi ich CEO, to co to za problem dostosować soft. Global One wchodzi we Francji w fazę testów beta, potem do końca 2022 roku ma już wejść oficjalnie do sprzedaży. U nas nieśmiało zapowiadają wstępnie 2 lub 3 kwartał 2023 roku. Kupa i szmat czasu na ogarnięcie softu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Urkisat napisał:

Co do pilota zgoda, ale jeśli oni chcą mieć jeden sprzęt na cały świat, bo taki mają plan dla oszczędności i dbania o planetę, jak to mówi ich CEO, to co to za problem dostosować soft.

 

Z tym problemu nie ma, bo ich oprogramowanie od 2018 jest pod to zaprojektowane. Tylko chodzi o to, że albo u nas porzucą oprogramowanie ADB albo znów wprowadzą innego pilota niż na pozostałych rynkach. Jeżeli w samym graphyne3 nie ma odpowiedniej implementacji, to patrząc na to jak koszmarnie go wydali sądzę, że po prostu więcej się już tam nie da zrobić.

 

Godzinę temu, Urkisat napisał:

Tamten artykuł to akurat bzdura. (...) Global One wchodzi we Francji w fazę testów beta, potem do końca 2022 roku ma już wejść oficjalnie do sprzedaży. U nas nieśmiało zapowiadają wstępnie 2 lub 3 kwartał 2023 roku. Kupa i szmat czasu na ogarnięcie softu itd.

 

Tylko właśnie wytłumacz mi to, czego jak widać francuscy dziennikarze branżowi też nie mogą zrozumieć. I z tego powodu produkują teraz te wszystkie babole i bzdury o nowym dekoderze ADB z graphyne3 we Francji.

 

Ma powstać jeden globalny dekoder. Pojawia się w Polsce 4K DualBox+, który wygląda niemal identycznie jak potwierdzony na konferencji dekoder Global One, ale jest troszeczkę inny. Czyli już wiemy, że będą co najmniej dwa "jedne" dekodery. Producentem naszego jest ADB, oprogramowanie to nasz graphyne3. Producentem tego drugiego będzie ktoś (jeden z internautów napisał, że przez chwilę dostępne na satelicie były dane "G11 Humax"), a oprogramowanie jest obecnie testowane i będzie podobne do tego z G9/G10 we Francji. I ten drugi dekoder ma być u nas dostępny za rok.

 

Pozostaje jeszcze niezagospodarowany puzzel z nazwą iWedia.

 

Gdzie tu logika, porządek, unifikacja, jeden system, jeden dekoder, jeden producent, uproszczenie procedur, ruchów itp.? Po co ADB wprowadza u nas kolejny dekoder? A za rok będzie tak samo wyglądający zupełnie inny dekoder, który miał być jeden jedyny? I będziemy utrzymywać dwa systemy z oprogramowaniem? Nie skleja się to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WebMat napisał:

@Urkisat Aby tego rodzaju pilot mógł funkcjonować musi być przeprojektowane oprogramowanie. Konkretnie wszystkie opcje muszą być dostępne z poziomu interfejsu graficznego, a wtedy ich wywoływanie następować za pomocą "strzałek" na pilocie. Inaczej po prostu nie wejdziemy nawet do menu, bo nie ma takiego fizycznego przycisku.

 

Ja obecnie używam pilota smart od szajsunga poprzez HDMI, gdzie właśnie poruszam się po menu za pomocą kółka (odpowiednik takich strzałek) i nie ma z tym najmniejszego problemu. Pilotów od dekoderów w ogóle nie używam, leżą w szafie bo przez brak BT są u mnie bezużyteczne.. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa CEC pozwala na praktycznie zastąpienie oryginalnego pilota. Też tak mam jeden pilot do wszystkich urządzeń wpiętych do TV.

 

To że nie ma wielu przycisków obsługiwanych to tylko sprawa producentów i różnych kodów których nie ma w specyfikacjach  innych  sprzętów różnych producentów. 

 

Nie mam w pilocie od TV obsługi funkcji tylko dla tunera które są w jego pilocie ale mogę je uruchomić z menu TV który pobiera sobie dane dla przycisków nie standardowych nie istniejących w TV i na jego pilocie.

Na liście mam przyciski : MENU, EPG itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WebMat napisał:

 

Z tym problemu nie ma, bo ich oprogramowanie od 2018 jest pod to zaprojektowane. Tylko chodzi o to, że albo u nas porzucą oprogramowanie ADB albo znów wprowadzą innego pilota niż na pozostałych rynkach. Jeżeli w samym graphyne3 nie ma odpowiedniej implementacji, to patrząc na to jak koszmarnie go wydali sądzę, że po prostu więcej się już tam nie da zrobić.

 

 

Tylko właśnie wytłumacz mi to, czego jak widać francuscy dziennikarze branżowi też nie mogą zrozumieć. I z tego powodu produkują teraz te wszystkie babole i bzdury o nowym dekoderze ADB z graphyne3 we Francji.

 

Ma powstać jeden globalny dekoder. Pojawia się w Polsce 4K DualBox+, który wygląda niemal identycznie jak potwierdzony na konferencji dekoder Global One, ale jest troszeczkę inny. Czyli już wiemy, że będą co najmniej dwa "jedne" dekodery. Producentem naszego jest ADB, oprogramowanie to nasz graphyne3. Producentem tego drugiego będzie ktoś (jeden z internautów napisał, że przez chwilę dostępne na satelicie były dane "G11 Humax"), a oprogramowanie jest obecnie testowane i będzie podobne do tego z G9/G10 we Francji. I ten drugi dekoder ma być u nas dostępny za rok.

 

Pozostaje jeszcze niezagospodarowany puzzel z nazwą iWedia.

 

Gdzie tu logika, porządek, unifikacja, jeden system, jeden dekoder, jeden producent, uproszczenie procedur, ruchów itp.? Po co ADB wprowadza u nas kolejny dekoder? A za rok będzie tak samo wyglądający zupełnie inny dekoder, który miał być jeden jedyny? I będziemy utrzymywać dwa systemy z oprogramowaniem? Nie skleja się to.

Po pierwsze nie wyglada tak samo. Roznice widac golym okiem. Poza tym skoro nie produkuja Ultraboxow ktorych brakowalo od sierpnia ich wydawanie bylo ograniczone to mieli czekac? Bez dekoderow? Nawet jesli ten nowy dekoder jest podobony to nie jest to samo. Juz sam pilot na to wskazuje.

Co do wygladu nawet Francuzi pisza ze Dual ma dwa rzedy otworow wentylacyjnych, Global ma jeden rzad. Ze juz o panelu przednim nie wspomne

 Bo on jest calkiem inny i znak + nie jest na gorze obudowy a z przodu w Globalu. Ale to chyba okulary trzeba zalozyc zeby nietorzy to zauwazyli - to nie zlosliwosc.

Edytowane przez Urkisat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot nie ma znaczenia , nawet identyczny wcale nie musi działać na boxie w innym kraju. To tylko firmware dostosowane pod względem kodów do obsługi konkretnego softu regionalnego  w tunerze.

Tak jak @Urkisat pisze, podobne nie znaczy to samo.  

 

 

Moim zdaniem nowy polski box Canal+ jest na poligonie  testującym box pod względem użyteczności potem  na rynku globalnym. Jak przejdzie testy dopiero się okaże.

Bardziej nastawiał bym się na box bez kartowy który pewnie operator wprowadzi i tak. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą zgadza. Moduł to najlepsze wyjście. Ale spora część klientów by tego nie ogarnęła. Ludzie nie mają pojęcia jak wyszukać kanały w ich sprzęcie, a co dopiero w swoim TV czy tunerze. Także każde rozwiązanie ma plus i minus. Ale ja od lat tylko moduły.

28 minut temu, LorDx napisał:

ślad węglowy, router wifi w każdym domu, tak zakłada biznesplan.

No to taka historia trochę śmieszna. A samoloty dalej będą latać i będą tak samo eko, jak teraz. I tu wchodzimy na absurdalną część więc  nie będę tego kontynuował. Bo jak wiadomo sprawy polityczne i klimatyczne budzą emocje. Aż szok, że C+ w to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde....temat założyłem o G11. Nie wiem kiedy. To chyba zasługa moderatora 😊. Dzięki 

 

Godzinę temu, Jaś Fasola napisał:

Dla nich ekologia, a dla nas wykastrowany sprzęt ile i z czego się tylko da. Ekologicznie było by wprowadzić jako sprzęt tylko i wyłącznie moduły.

Zgadzam się w 100%, ale wtedy może producenci tv i producenci tunerów z wolnego rynku by wprowadzili ECOsystem i dopiero byśmy mieli sprzęt z papieru.

 

Godzinę temu, Urkisat napisał:

I tu się z Tobą zgadza. Moduł to najlepsze wyjście. Ale spora część klientów by tego nie ogarnęła. Ludzie nie mają pojęcia jak wyszukać kanały w ich sprzęcie, a co dopiero w swoim TV czy tunerze.

Ludzie nie mają nawet pojęcia jak wifiszrota obsłużyć. Im mniej w dekoderze tym mniej obciążona infolinia operatora. Co do modułu, to miałem sytuację, że musiałem pokazać gdzie i jak się go wkłada. O wyszukiwaniu kanałów to temat rzeka. Dlatego sieci rtv wprowadziły dla klienta konfigurację sprzętu i koszą niezła kasę. 

 

Wszyscy w EUROPIE ECO, a reszta świata ma to gdzieś. 

Elektyk też jest ECO, ale jego produkcja daje tyle węgla co spaliny Dizla przez kilkanaście lat.

I jeszcze baterie...utylizacja 🤣

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę mój post, bo dodałem go jeszcze w poprzednim wątku.

 

3 godziny temu, Urkisat napisał:

Po pierwsze nie wyglada tak samo. Roznice widac golym okiem. Poza tym skoro nie produkuja Ultraboxow ktorych brakowalo od sierpnia ich wydawanie bylo ograniczone to mieli czekac? Bez dekoderow? Nawet jesli ten nowy dekoder jest podobony to nie jest to samo. Juz sam pilot na to wskazuje.

Co do wygladu nawet Francuzi pisza ze Dual ma dwa rzedy otworow wentylacyjnych, Global ma jeden rzad. Ze juz o panelu przednim nie wspomne

 Bo on jest calkiem inny i znak + nie jest na gorze obudowy a z przodu w Globalu. Ale to chyba okulary trzeba zalozyc zeby nietorzy to zauwazyli - to nie zlosliwosc.

 

My się chyba w ogóle nie zrozumieliśmy. :P Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. 

 

W kontekście braków też o tym myślałem. Ale produkcja tych dekoderów musiała być zaplanowana dużo wcześniej i o wyborze takiej ścieżki musiały zdecydować inne czynniki. Gdyby naprawdę miał powstać dosłownie jeden globalny dekoder, który jeszcze nie jest gotowy, to po prostu ADB stworzyłoby trzecią serię 4KUB z dostępnych na rynku komponentów. Tak jak było płynne przejście między ITCA a JADA, tak było też niemal płynne przejście z 4KUB na DualBox+ (prawie, bo jednak w sierpniu zabrakło 4KUB), bo takie były wielomiesięczne cykle produkcyjne.

 

Poligon doświadczalny @Ktosiu może być dobrym kierunkiem. Musieli zamówić jakąś partię dekoderów, aby producent w ogóle zabrał się do pracy i teraz ta partia trafiła do nas. A ten dekoder z francuskiej konferencji być może jest jakąś poprawioną wersją, być może innego producenta z innymi bebechami.

 

Przecież napisałem, że wygląda niemal identycznie, ale jest troszeczkę inny. W ogóle różnica w wyglądzie między nimi nie jest przedmiotem dyskusji, więc nie wiem po co się do tego przyczepiłeś. Zresztą, o znajdowaniu różnic nie musisz mi pisać, bo punktowałem wszystkie różnice między ITCA a JADA. Wtedy z kolei niektórzy wychodzili ze skóry, żeby przekonywać, że są to identyczne dekodery.

 

Tu zresztą dygresja: tak jak u nas 4KUB Technicolor został zastąpiony przez ADB, tak we Francji Technicolor został zastąpiony przez Humax i Sagemcom. I oficjalnie uznano, że jest to inny model: zamiast G9 nadano  im nazwę G10, m.in. ze względu na inny procesor (ale dalej Broadcom). Tak jakby ktoś się zastanawiał dlaczego Global One to G11, a nie G10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WebMat napisał:

W kontekście braków też o tym myślałem. Ale produkcja tych dekoderów musiała być zaplanowana dużo wcześniej i o wyborze takiej ścieżki musiały zdecydować inne czynniki. Gdyby naprawdę miał powstać dosłownie jeden globalny dekoder, który jeszcze nie jest gotowy, to po prostu ADB stworzyłoby trzecią serię 4KUB z dostępnych na rynku komponentów. Tak jak było płynne przejście między ITCA a JADA, tak było też niemal płynne przejście z 4KUB na DualBox+ (prawie, bo jednak w sierpniu zabrakło 4KUB), bo takie były wielomiesięczne cykle produkcyjne.

Od dawna mówi się, że C+ chce mieć jeden dekoder na wszystkich rynkach. Więc tak czy inaczej to się stanie. A, że im tak wszystko idzie jak krew z nosa to ja też nic nie poradzę.

 

No i SATKurier wreszcie zabrał głos w temacie. News potwierdza Globala One i potwierdza pomyłkę z Dualem we Francji. Także chwilo trwaj. Czeka nas nowa odsłona dekodera C+ :D

Edytowane przez Urkisat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Urkisat napisał:

....No i SATKurier wreszcie zabrał głos w temacie. News potwierdza Globala One i potwierdza pomyłkę z Dualem we Francji. Także chwilo trwaj. Czeka nas nowa odsłona dekodera C+ :D

https://satkurier.pl/news/221206/canal-wprowadzi-dekoder-global-one.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...