Skocz do zawartości

Najgorsza sieć komórkowa


BiL
 Udostępnij

Najgorsza sieć komórkowa  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najgorsza sieć komórkowa



Rekomendowane odpowiedzi

W moim odczuciu bezsensowna ankieta. Jeden będzie daną sieć chwalił drugi tę samą ganił. Trudno wyciągnąć z niej wnioski.

Ja obecnie posiadam Play i Plus i obie mi pasują. Miałem też Orange i T-mobile i też było ok. W dzisiejszych czasach wszyscy praktycznie oferują to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 3.09.2022 o 20:43, kfm877 napisał(a):

W dzisiejszych czasach wszyscy praktycznie oferują to samo.

Nie do końca prawda, oferty może i zbliżone do siebie. Jednak Plus ze wszystkich sieci komórkowych ma najgorszy zasięg (najmniej stacji bazowych). Gdzieś jakiś czas temu czytałem, że Plus ma ponad 8 tys. stacji bazowych, podczas gdy T-Mobile i Orange ponad 12 tys. Play ma bodajże 10-11 tys. Co z tego, że Plus świadczy swoje 5G na innych częstotliwościach aniżeli T-Mobile, Orange i Play, gdzie to ich 5G działa w dużych miastach,a  wystarczy wyjechać na obrzeża i zaczyna się w Plusie problem z zasięgiem i często nawet LTE nie uświadczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jaś Fasola napisał(a):

W moim przypadku jest to PLUS. Słaby zasięg i często internet jest w technologii 2G. Jak na dzisiejsze czasy i standardy to dramat.

U mnie PLUS ma internet w 3G, trochę słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bloo411 napisał(a):

Nie do końca prawda, oferty może i zbliżone do siebie. Jednak Plus ze wszystkich sieci komórkowych ma najgorszy zasięg (najmniej stacji bazowych). Gdzieś jakiś czas temu czytałem, że Plus ma ponad 8 tys. stacji bazowych, podczas gdy T-Mobile i Orange ponad 12 tys. Play ma bodajże 10-11 tys. Co z tego, że Plus świadczy swoje 5G na innych częstotliwościach aniżeli T-Mobile, Orange i Play, gdzie to ich 5G działa w dużych miastach,a  wystarczy wyjechać na obrzeża i zaczyna się w Plusie problem z zasięgiem i często nawet LTE nie uświadczysz. 

U mnie akurat Plus działa najlepiej. Orange i Play to dziadostwo. T-Mobile jest juz  lepiej ale z zasięgiem też ogólnie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 16:56, Bloo411 napisał(a):

Jednak Plus ze wszystkich sieci komórkowych ma najgorszy zasięg (najmniej stacji bazowych).

No nie wiem. Ja od prawie 20 lat jestem w sieci Plus i nie narzekam. Zwłaszcza jeśli chodzi o telefon, bo Internet co prawda mam z Orange i T-Mobile. Bardziej narzekałbym na Play, bo kilka lat temu miałem małe przejścia z ta siecią. Na szczęście po małych turbulencjach racja była jednak po mojej stronie. Jak już raz mi podpadli, to staram się omijać tą sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djclassic napisał(a):

No nie wiem. Ja od prawie 20 lat jestem w sieci Plus i nie narzekam. Zwłaszcza jeśli chodzi o telefon, bo Internet co prawda mam z Orange i T-Mobile. Bardziej narzekałbym na Play, bo kilka lat temu miałem małe przejścia z ta siecią. Na szczęście po małych turbulencjach racja była jednak po mojej stronie. Jak już raz mi podpadli, to staram się omijać tą sieć.

U mnie moim rodzice i ja mieliśmy Plusa przez 18 lat. W ostatnich latach zaczęliśmy sporo jeździć na wakacje po Polsce, ja ze swoimi znajomymi, moi rodzice na agroturystykę - co roku w inne miejsce. Niestety za każdym razem gdzie nie pojechałem na wakacje ze znajomymi, to miałem problem z zasięgiem w Plusie, lub w ogóle go nie miałem, podczas gdy moi znajomi mający telefony w Orange i T-Mobile nigdy takich problemów nie uświadczyli. Moi rodzice mieli dokładnie tak samo, gdzie nie pojechali na agroturystykę, to wiecznie problemy z zasięgiem w Plusie. Winna jest temu najmniejsza ze wszystkich operatorów komórkowych liczba stacji bazowych. 2 lata temu wszyscy przeszliśmy do Orange i problemy się skończyły. Plus jest dobry jak siedzisz w domu, lub poruszasz się wokół swojego miejsca zamieszkania. Ja jeździsz po Polsce (szczególnie wyjeżdżasz poza miasto), to wychodzi jak kiepski zasięg ma Plus. Ogólnie odnoszę wrażenie, że odkąd Plus został przejęty przez Grupę Polsat, to ta sieć zaliczyła regres co do rozbudowy zasięgu. Bardziej skupiają się na dmuchaniu balonika 5G, który podkręconym LTE, aniżeli powiększaniu liczby stacji bazowych. Kolejną kwestią jest też to, że Plus jest najmocniej zapchaną siecią, gdyż swoje nadajniki udostępnia mniejszym operatorom wirtualnych, co skutkuje bardzo strasznie wolnym działaniem Internetu.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne. Też jeżdzę duzo by nie powiedzieć bardzo dużo głównie Mazowsze i Warmińsko -Mazurskie i jakoś nie widze by Plus notorycznie nie miał zasięgu😂 I nie opowiadaj bzdur że ktoś kto ma Orange czy T-mobile nigdy nie mają problemów z zasięgiem. Miałem styczność z tymi operatorami i wiem jak to np wygląda w moim miejscu zamieszkania i jest to właśnie poza miastem🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam abonament od wielu lat w Plusie i nie mogę narzekać na zasięg. Owszem, Plus nie grzeszy liczbą bts, ale ratuje ich LTE900, UMTS900 i moc nadajników, dzięki temu rozmowy i net zazwyczaj działają wszędzie.
Ja akurat mam w wielu miejscach 5G w Plusie i naprawdę nie mogę narzekać. Internet zawsze oscyluje w okolicach 200Mb/s. Niestety zdarzają się także czarne dziury, gdzie btsy są zapchane. Przykład dworzec PKP w Poznaniu. Ostatnio w galerii przy dworcu Plus wogóle nie chciał działać, ani LTE ani H+. Nie wiem czy tak jest tam zawsze czy to był incydent, bo byłem przejazdem. Dlatego warto mieć zawsze w sim2 awaryjnie druga kartę. Ja mam dla odmiany w drugim slocie T-Mobile na kartę, na który też narzekać nie mogę, ale w speedach LTE (5G nie mam dostępu) nigdy nie przekraczają 60Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Playa i w Gdyni jest ok jeśli chodzi o Internet, ale już 10 kilometrów w stronę Kaszub, gdzie będę mieszkał to Internet jest fatalny i wskakuje 3G, dlatego noszę się z zamiarem przejścia do T-Mobile, ale z drugiej strony oferty na nielimitowane rozmowy i 10 giga neta na 2 numery za 50 zł nie dostanę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bloo411 napisał(a):

W ostatnich latach zaczęliśmy sporo jeździć na wakacje po Polsce, ja ze swoimi znajomymi, moi rodzice na agroturystykę - co roku w inne miejsce. Niestety za każdym razem gdzie nie pojechałem na wakacje ze znajomymi, to miałem problem z zasięgiem w Plusie,

No akurat mój brat jeździ po całej Europie i też ma abonament w Plusie. I również nie narzeka. Może tylko na roaming:razz:

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus - i nie chodzi o to, że każdy chwali swoją. Mam możliwość pracy z T-Mobile, Plusem, Nju oraz Play (prywatne, służbowe, rodzinne). Po prostu obiektywnie - mają najgorszy zasięg i wieczne problemy techniczne, skutkujące brakiem dostępu do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Byłem w plusie ponad 20 lat.Bywało różnie.Początkowo byłem bardzo zadowolony,lecz najszczęsliwszy dzień jaki pamiętam,to rozwiązanie umowy z nimi.Przeszedłem do a2mobile na kartę i płacąc prawie połowę mniej otrzymuję więcej niż u nich.Co najważniejsze stawka 20 zł nadal obowiązuje.Aby nie martwić się z zakupem karty,zleciłem to mojemu bankowi,który reguluje moje wszystkie rachunki. Co do łączności,to na trasie Lubliniec-Władysławowo(jadąc PKP) dwa razy zerwało mi na krótko łączność podczas oglądania TV w telefonie. Roaming do Hiszpanii bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kiler napisał(a):

Ja mam Playa i w Gdyni jest ok jeśli chodzi o Internet, ale już 10 kilometrów w stronę Kaszub, gdzie będę mieszkał to Internet jest fatalny i wskakuje 3G, dlatego noszę się z zamiarem przejścia do T-Mobile, ale z drugiej strony oferty na nielimitowane rozmowy i 10 giga neta na 2 numery za 50 zł nie dostanę. 


Ja w NJU Mobile (Orange) mam dwa numery za 48zł... w tym wszystko na wypasie plus 120 GB danych do podziału. Tego nie przejesz... :)
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...